Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Ghetarul pluteste pe valurile verii


718 raspunsuri la acest subiect

#351
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 23 august 2019 - 09:04

buna ziua!

 

Ioana, eu deabia astept toamna. eu sunt usor ciudata in privinta asta dar pe mine ma deprima vara. cel mai rau, fizic si psihic ma simt vara. cand ne intoarcem din vacanta incepem scoala si sper sa vina si toamna.

 

Ant, sper ca ati rezilvat cu internetul si curentul. bine ca nu a picat pomul pe casa [flo2]

 

Michelle, sanatate lui Will!

 

Miha, perioada asta de pauza de la job si in care ti-ai planificat asa multe activitati frumoase sigur iti va fi de ajutor!. succes Silviei [flo2]

 

pe mine inceputul scolii nu ma bucura deloc. ma trezesc mai dimineata, trebuie sa duc mica la gradinita si sa ajung la munca la timp. am de calcat camasi/sarafane si de pregatit cutiile cu mancare. iar cand vin de la munca trebuie sa verific temele sau sa o ajut acolo unde e cazul. trebuie sa merg la sedinte si intalniri, etc...

muuult mai bine in vacanta!



#352
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 23 august 2019 - 09:34

Eu am scăpat de stresul școlii, e tare demult de când simt ca începe școala. Stresul cel mai mare au fost cei trei ani in care am început și eu facultatea, atunci era stres...ca trebuia sa plec eu, chinul ăla încă nu l-am uitat :(

 

Silvia merge singura și vine de la școala de când avea 10 ani, o duc numai dacă lucrez dimineața, dar nu e un musai. Iar teme...ce sunt alea? :) N-am mai verificat teme de când era Diana la școala, înainte de liceu...sa fie 10 ani? Silvia n-a avut niciodată nevoie de așa ceva. 

 

 

 



#353
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 23 august 2019 - 09:37

Ah nici de mâncare nu a trebuit sa pun niciodată, primesc prânz la școala. Dimineața mănâncă micul dejun (acum, dar pana erau mici și le duceam înainte de 8 la școala, primeau si mic dejun acolo). 



#354
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 23 august 2019 - 09:39

Sa v-o arat pe miss Mira. Am prins-o intr-un moment de liniște, altfel e intr-o agitație continua :). 10 Morgani! :)

Miniaturi atasate

  • 2A0BDBCA-D9F3-4D9E-9B70-32D467FD61C5.jpeg


#355
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 23 august 2019 - 09:43

Buna ziua!
 
Am avut o perioada plina, cu aniversari, concerte, plimbari, botez etc. ne-am relaxat si printre picaturi am reusit sa fac si putina ordine in dormitorul mic, ala in care nu doarme nimeni dar care e plin de jocuri si jucarii.
 
Mai am cateva zile de munca si apoi plecam la mare, in vacanta pe care o asteptam din februarie [:)] am stabilit traseul cu prietenii cu care mergem, am facut si rezervarile ptr Bulgaria, am luat si asigurarile...deabia astept!
 
Ella, imi pare rau pentru situatia fratelui tau. sper ca la voi sa fie tratat si sa se puna pe picioare. [flo2]
 
Velvet, deja e ceva vreme de cand esti in incertitudine si tot te lupti pentru post. cred ca e tare obositor. eu cred ca as fi renuntat de mult, asa sunt eu. sper sa iei cele mai bune decizii pentru tine si sa fii bine! te imbratisez [flo2]
Moon, tu nu treci dintr-un CIC in altul? mai trebuie sa te intorci la munca? iti vad mereu baietii pe fb si ii admir [il]
Laura, vacanta placuta!
 
Michelle, felicitari pentru licenta!
 
vad ca multi pui de pinguin au inceput scoala. Succes tuturor pinguinilor mici de Michelle, Miha, Ella, Anja, Fleur si care m-ai sunt si am uitat de ei. Sa fie un an bun pentru toti!

Silvi, nu chiar, CIC-ul este pana în 3.03.3020,iar DPN este 11.03.2020,deci nu știu cum va fi, nu am anunțat încă. Oricum majoritatea mamicilor din generația mea își încep activitatea acum în septembrie. Da, băieții cresc, deja suntem în plina înscriere la grădiniță. O pauza e binevenita Miha, deși mie dor de discuții adulte la cafeau. Velvet multă înțelepciune, orice ai alege. Fleur îmi pare rău de gustul amar lăsat de vacanta, noi am preferat Bulgaria anul acesta. Laura a concediu plăcut.

#356
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 23 august 2019 - 12:02

Miha, peste cativa ani sper cred ca o sa scap si eu de stresul cu scoala. dar mica nici nu are 4 ani, trebuie sa o duc. pachetelele sunt pentru ora 10.00. teoretic primesc cornul si laptele la scoala la 10. dar anul trecut au primit prin februarie deabia. si mananca doar cornul, iaurt simplu nu mananca nici una.

iar la teme daca e dna T cu ele e perfect ca imi ramane doar engleza mie, dar cand sunt cu mama/soacra am mult de lucru cu ea.

 

Moon, am inteles, sunt cateva zile neacoperite. eu am nascut inainte de termen ambele fete 35 sapt si 38 sapt.  bafta cu inscrierea la gradinita si succes baietilor, sa se acomodeze usor!

 

saptamana asta a fost scurta pentru mine si urmatoarea va fi tot scurta, pana miercuri. deabia astept vacanta!

Laura, sper ca nu ai luat tot soarele si toti aerosolii si mai gasesc si eu ceva!



#357
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 august 2019 - 12:30

 platiram electrician la urgenta, tree removal pentru pomul pica (vecina se face ca ploua, normal) si asigurarea nu plateste nimic. 

 

[alcool]  [alcool]

 

*******

 

Si B zice ca Nissan e lenes, ptr ca are motorul mic fata de masa masinii - noi am avut 3 ani un X-trail. Mie mi s-a parut ok, mai ales ca imi incapea juma de casa in el (Jules abia se nascuse, ne caram peste tot cu toate acareturile de bebel).


Editat de Ioana_Pos, 23 august 2019 - 12:40 .


#358
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 august 2019 - 12:38

Ioana multumesc pt sfaturi  [flo2]  la sora mea,greu in scoli.in primul rand trebuie sa stiu limba  [alcool]

 

 

Intereseaza-te de CELTA/ DELTA sa vezi daca te tenteaza



#359
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 august 2019 - 12:39

 

Ioana, da, abia astept sa ne intalnim.

 

OK pescuiesc telefonul cu nr romanesc de pe udne l-oi fi lasat si dau un semn.

 

Mai vine altcineva?



#360
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 23 august 2019 - 12:46

Buna dimi,

 

Silvi, distractie placuta in concediu. Sper sa te simti bine, in ciuda menstrei.

 

Miha, ma bucur ca SIlvia este fericita cu liceul. Diana ce mai face? Mira e foarte scumpa.

 

Moon, inainte de CIC nu erau cele 126 de zile de concediu care se putea lua prenatal si post natal? Bine, poate bat campii ca asa era in 2010, multa vreme a trecut de atunci.

 

Si ptr mine revenirea la scoala e [zid] Trezitul ca trezitul, dar impachetatul sa iesim pe usa + mancare ptr pranz + alergat de la munca la scoala sa le iau, da, m-as lipsi bucuroasa de astea.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

  • Raceala...

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 19:51

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -