Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Bună ,clinici fiv 2019


8 raspunsuri la acest subiect

#1
Optimista43

Optimista43

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 30 iulie 2019 - 23:03

Suntem în 2019,cred că s a mai schimbat ceva prin clinicile noastre în bine sper

Hai sa actualizam cu răspunsuri ,ce clinici v au plăcut ,....profesionalism,aparatura, curățenie și prețuri

Eu vreau sa apelez la ovo donate și nu știu încotro să o iau



#2
Jorjica

Jorjica
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 20 august 2019 - 15:14

Buna Optimista, 

 

Am facut FIv cu ovo donate in aprilie anul asta, in Cehia- Brno, Clinica Reprofit. Despre clinicile de la noi din tara, nu stiu prea multe detalii. Daca vrei informatii despre cea din Cehia, cu drag ti le voi da. 



#3
Hope81

Hope81

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 22 august 2019 - 10:56

Buna  fetelor

Noi am fost in iulie la Embryolab, Salonic.Despre ei nu pot vorbi decat la superlativ, de la primul contact pana acum.Sunt niste oameni minunati, profesionisti desavarsiti iar clinica este de nota 100.Cantarind riscurile si avantajele, nu as face niciodata o incercare la nici o clinica din Romania.

A fost o prima procedura FIV cu ICSI de succes, si acum asteptam sa creasca sanatoasa in burtica  mica noastra minune.

Orice ai decide iti doresc succes



#4
Yna37

Yna37
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 23 august 2019 - 10:52

Eu am făcut la Gynera Bucuresti.

Am prieteni care au făcut tot aici și le au reușit din prima (la ei gemeni


#5
Optimista43

Optimista43

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 44 mesaje

Postat 11 septembrie 2019 - 20:23

Sarcini ușoare și la termen, dragelor

Ați FC cu donate?



#6
Nely2019

Nely2019

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 16 septembrie 2019 - 13:44

In Romania, nu se poate face cu ovo donate, decat daca donatoarea  nu este recompensata (sau daca este o persoana cunoscuta cu care se duce cuplul), cu acte la notariat,cred si ce mai cere clinica....asta daca sunt sot si sotie, daca cuplul nu este casatorit nu se poate. In Romania, se poate face FIV cu ovo donate daca faci contract cu clinica aleasa si banca de ovule cu care lucreaza clinica (de ex Spania,etc..), ori platesti serviciile si cumpararea de ovule (pe total preturile sunt mai mari ) prin clinica si fac procedura in tara , ori se deplaseaza la o clinica din afara tarii doar pentru transferul embrionilor direct la clinica cu care are incheiat protocol clinica din Romania. 

Sau cuplurile se orienteaza si se duc singure la ce clinica doresc in afara tarii si fiecare se documenteaza despre clinici,preturi (trimit prin email solicitari la clinici ), deplasare, tratamente...



#7
Nely2019

Nely2019

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 16 septembrie 2019 - 13:49

Celor care au reusit si sunt purtatoare de sufletele, precum si celor care deja sunt mamici si au grija de sufletele mai mici sau mai mari, sincere felicitari din partea mea  [flo] , multa sanatate si numai  bucurii 



#8
Cochita79

Cochita79

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 20 septembrie 2019 - 16:32

Buna Optimista, Am facut FIv cu ovo donate in aprilie anul asta, in Cehia- Brno, Clinica Reprofit. Despre clinicile de la noi din tara, nu stiu prea multe detalii. Daca vrei informatii despre cea din Cehia, cu drag ti le voi da.

 

buna, Jorjica, spune mi te rog tot ce stii despre experienta ta cu cei de la Reprofit, Cehia.Am 40 de ani, mai multe fiv uri nereusite in tara cu ovocite proprii, un amh in prezent de 0,2 si vreau sa apelez la ovocite donate dar nu stiu incotro s o apuc !!! Si psihic si financiar nu stau prea bine. Sunt derutata. Cum a fost? Ce detalii ti au dat despre donatoare? Cat a costat totul? Ai reusit?? Au translator pt limba romana? Astept cu nerabdare radpunsul tau


#9
Nely2019

Nely2019

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 29 mesaje

Postat 24 septembrie 2019 - 10:21

Cochita, pana iti raspunde Jorjica cu amanunte cum a procedat ea, iti pot spune ce mi s-a spus si mie: daca trimiti la clinicile care te intereseaza (le gasesti pe net si la discutiile legate de acest subiect pe forum-unde au incercat alte persoane)  un email (chiar si in romana) cu ce vrei sa intrebi, vei primi de la clinica respectiva raspuns-si in romana (specifici de unde esti) ce  coordonatoare au pentru  romana, 

Ca informatie iti pot spune ca au coordonatoare in romana clinicile Reprofit, Reprogenesis, cred ca si Unica...

La cehi, ca date despre donatoare ti se spune: inaltime, greutate, culoarea parului, hobiuri, pregatirea, varsta, grupa de sange, culoarea ochilor si daca are sau nu copii-daca ceri o persoana cu copii. Le poti trimite o poza a ta pt gasirea donatoarei compatibile (spun ei) dar eu personal cred ca tin mai putin  cont de potrivirea cu trasaturile tale decat de celelalte caracteristici pe care le cereti voi sa le aiba donatoarea (dar poate gresesc eu- doar mamicile care au reusit pot spune daca in timp au vazut ceva asemanari cu copiii) , sa ai noroc , sa reusiti, bafta.  




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Curs prenatal: nastere naturala

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:35

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • Incepem pregatirile

    madalinaiuliana27
    - Ieri, 20:10

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -