Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

De ce a fost UCISA Alexandra, un copil de 15 ani


209 raspunsuri la acest subiect

#191
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 05 august 2019 - 19:30

https://www.libertat...112-2715086/amp

 



#192
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 05 august 2019 - 19:32

Un alt caz care se putea termina foarte urat, pir ai simplu politistii de acolo nu au de ce lua salariile, ar trebui sa le dea inapoi cu dobanda. Primar, protectia copilului, nimeni nu face.nimic. Absolut nimic. De ce mor fete si femei? Ca sa ia politistul roman banii de salariu si sa-si ia masina, casa...



#193
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 05 august 2019 - 19:34

Ma refer in special la.mediul rural. In urban parca stau ceva mai bine la interventii, dar la sate nu imi dau seama de ce e atata indolenta, atata neomenie, nu mai vorbesc de inconmetenta. Dar si daca nu esti priceput la meseria ta, tot ar trebii sa ai un dram de empatie , macar pentru copii....



#194
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 05 august 2019 - 19:36

Daca m-ar intreba cineva, zau daca nu as propune sa fie ales un serif local in fiecare sat care sa si traga cu pistolul. Zau ca imi vin solutii radicale in cap, din disperarea ca nu se mai schimba situatia, adica de fapt...se inrautateste



#195
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 05 august 2019 - 19:45

Nu stiu, astazi vorbeam cu cineva despre numarul mare si in crestere de cazuri sociale de copii, adica multi copii din familii dezorganizate sau chiar in pericol, saraci lipiti si cu pb de sanatate , cred ca nu ne dam seama cati oameni traiesc in saracie lucie, dar lucie, supravietuind cu alocatia copiilor. Ce educatie, ce prevenire, ce masuri.... singura masura posibila o vad prin actiuni caritabile, pron implicarea cetatenilor medii, prin voluntariat si donatii. Pana nu ne ajutam unii pe altii ni o sa vina nimeni sa faca ceva pentru ei, pentru noi toti.

Eu o sa cait si o sa postez un subiect nou, va rog sa nu il ocoliti.



#196
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 05 august 2019 - 21:23

andaghe,

singura masura posibila o vad prin actiuni caritabile, pron implicarea cetatenilor medii, prin voluntariat si donatii

 

unele familii simt ca ajutorul asta le permite sa mai faca inca un copil, si inca unul, si inca unul...

 

copila aia plina de sange din Galati provine dintr-un centru de plasament. si in cazul ei, informatiile sunt contradictorii, ba a fost violata, ba a intretinut de bunavoie relatii sexuale cu prietenul ei de 15 ani. cert este ca a fost operata dupa ce a fost dusa la spital. plecase din centru cu bilet de voie pt. 3 ore.



#197
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 05 august 2019 - 21:34

am citit, ce frumoasa e si fatuca aia...

 

politistii aia merita destituiti instantaneu, amendati zdravan pentru neglijenta in serviciu si trimisi la oi, la cules capsune, alte fructe, legume, de mai mult de-atat nu-s buni. sa scrie nu stiu, poate or sti sa numere macar pana la 10.

 

pb. e ca sunt sute, mii ca ei.



#198
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 05 august 2019 - 21:35

Nu.ma refer sa dai niste bani, Pepco, ma refer la idei, propuneri, actiuni, mobilizare, informare, sustinere, exemplu, atentie, ascultare, consiliere...si multe altele. 



#199
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 06 august 2019 - 10:09

andaghe,

 

 

1. unele familii simt ca ajutorul asta le permite sa mai faca inca un copil, si inca unul, si inca unul...

 

2. copila aia plina de sange din Galati provine dintr-un centru de plasament. si in cazul ei, informatiile sunt contradictorii, ba a fost violata, ba a intretinut de bunavoie relatii sexuale cu prietenul ei de 15 ani. cert este ca a fost operata dupa ce a fost dusa la spital. plecase din centru cu bilet de voie pt. 3 ore.

1. Asta nu este un criteriu sa nu ajuti.

2. In cazul asta nu intereseaza informatiile astea. Nu au absolut nicio relevanta. Relevant este ca o fetita de 14 ani cu sangele curgand pe picioare a fost nebagata in seama de politistii din masina, care o priveau si nu schitau nimic. S-au miscat abia dupa ce trecatorii i-au obligat sa-si faca datoria. 



#200
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 06 august 2019 - 10:53

1. Asta nu este un criteriu sa nu ajuti.

 

Hmmm,,,,m-am gindit daca asa e sau nu, sigur cind ajuti, ajuti neconditionat, insa in asemenea cazuri, ajuti ca celor din familie sa le fie un pic mai bine , un pic mai usor, nu ajuti ca ei sa mai aduca un copil pe lume si sa traiasca la fel.

 

Vezi cazul familiei pe care o ajuta Laura...

 

Adica eu inteleg pe cei care gindesc asa si nu-i condamn.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control lunar

    Vasilescu Georgeta
    - Astăzi, 12:38

  • Agitatie pe final

    Roxi_pisicul23
    - Astăzi, 12:03

  • Saptamana 28

    Deutzuk
    - Astăzi, 11:08

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -