Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

De ce a fost UCISA Alexandra, un copil de 15 ani


209 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 27 iulie 2019 - 10:48

Hello dragi parinti, mai puteti respira de atata scandalizare?

Eu sunt de ieri foarte scandalizata. 

Aceasta fata de 15 ani care a murit din cauza unor trantori incompetenti - ne arunca din nou  in realitatea acestei tari corupte, in care nepasarea si minciuna distrug vietile.

Nimeni nu pare sa fie de vina decat ea, ca s-a nascut in aceasta tara in care spaga este lege si incompententa are imaginea in aceasta blonda fardata care conduce acest partid care isi bate joc de ROmania de 30 de ani.

 

Va rog sa va exprimati  pentru ca sunteti parinti si asa ceva nu trebuie sa se intample nici unui copil.

 

RIP Alexandra.



#2
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 iulie 2019 - 11:02

Alexandra si Luiza si inca 3-4 copile au fost ucise de un criminal in serie, de incompetenta si prostia unor politisti si procurori, de coruptia si proasta pregatire, de neglijenta.

 

Alexandra a fost ucisa in timp ce politistii din strada ii auzeau tipetele si nu au intrat in locuinta pentru ca nu era 6 dimineata.

 

Nu cred ca e bun titlul. Alexandra nu a murit, a fost ucisa cu bestialitate, dupa ce a fost legata cu sarma si violata in timp ce niste politisti cretini din subordinea unui procuror si mai  cretin ii ascultau urletele.

 

CTP:

„Un copil a chemat statul român în ajutor. Nu o dată, de trei ori. Se afla în primejdie de moarte. Acest stat, în care trăim cu toții și pe care îl plătim ca să trăim, nu să fim uciși, a acționat ca un complice al criminalului sadic din Caracal.

Faptul că au trecut atâtea ore, zile, până când Poliția a intrat în casa omorului, faptul că ucigașul nu a fost prins la câteva luni după ce mai răpise și măcelărise o fată nu sunt câtuși de puțin întâmplătoare.

De câțiva ani încoace, ideea pe care puterea aleasă de noi s-a dat de ceasul morții să o injecteze în Poliție, Procuratură, instanțele de judecată, este: Justiția, zeița protectoare a criminalilor, hoților, corupților, violatorilor, pedofililor... De fapt, nu-i interesa decât hoția și corupția, pe care le practică ei pe scară mare, dar dacă și criminalii pot să acționeze nestresați și nestingheriți, pagubă-n ciuperci!

Procurorii și polițiștii, care ore în șir nu au intrat în casa unde Alexandra era torturată și țipa, n-au avut ca prim gând să-i salveze viața, ci să se țină tâmp și laș de ce credeau ei că e buchia legii, ca să nu aibă probleme.

Aceasta este filosofia care le-a fost turnată în cap de sus.

Nu mai sunt în stare să privesc fotografiile Alexandrei.

Nu pot să mă gândesc decât că a murit singură.

Noi, adulții acestei țări, în care ea a avut încredere când a sunat la 112, i-am înlesnit chinul și moartea.

Și ce vom vedea acum e poate la fel de înspăimântător ca bucățile din trupul Alexandrei, și ale altor victime, răspândite prin curte: efortul supraomenesc - sau subomenesc - pe care îl vor face toți ca să se scoată nevinovați”.



#3
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 iulie 2019 - 11:10

Nu vreau demisii. Ii vreau pe toti cei responsabili in puscarie pentru omor.



#4
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 27 iulie 2019 - 11:11

viv - Alexandra a murit. Si nu numai ca a fost ucisa de acest criminal. Mai intai de toate a murit din cauza incompetentei. 

Cand a sunat la 112 era in viata.



#5
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 27 iulie 2019 - 11:27

Eu rezonez cu Viviana. Fata a fost ucisă. De incompetenta unora. 



#6
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 27 iulie 2019 - 11:32

Nu am cuvinte, doar lacrimi 



#7
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 27 iulie 2019 - 11:34

viv - Alexandra a murit. Si nu numai ca a fost ucisa de acest criminal. Mai intai de toate a murit din cauza incompetentei. 

Cand a sunat la 112 era in viata.

Redactor,  cand am scris fraza aia a fost asa o metafora prin care am vrut sa spun ca titul e prea bland - parere mea. Copila aceea  fost chinuita, ciopartita, ucisa cu bestialitate.

Normal ca era in viata cand a sunat la 112. A fost o moarte anuntata.



#8
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 27 iulie 2019 - 11:39

Eu nu inteleg de ce nu s-a publicat stenograma cu cele trei convorbiri, sau mai e ceva de editat.

#9
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 27 iulie 2019 - 11:46

viv - in principiu ai dreptate - au doar vroiam sa precizez ca fata a fost ucisa de 2 ori. (adica nu numai de ucigasi ci si de idiotii incompententi)



#10
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 27 iulie 2019 - 19:48

viv - in principiu ai dreptate - au doar vroiam sa precizez ca fata a fost ucisa de 2 ori. (adica nu numai de ucigasi ci si de idiotii incompententi)

 

Nu de idiotii incompetenti ci de fiecare cetatean in parte, de fiecare cetatean care a tacut cand a vazut un act violent , imoral , stupid , de fiecare cetatean care a incalcat legea si a "scapat" cu o spaga, de fiecare cetatean care a apelat la "pile", de fiecare cetatean care nu s-a interesat de binele comunitatii, de legi si conducatori. 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -