Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Pinguini sub soare de solstitiu


997 raspunsuri la acest subiect

#131
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 27 iunie 2019 - 11:09

Buna dimi,

 

Vad ca nu s-a salvat mesajul anterior....  [zirea]

 

La noi a venit vara - in sfarsit! O sa tina cam 4 zile. Tot sunt bune si alea. Daca se mentine pana in weekend vreau sa mergem la plaja. Abia astept.

 

Silvi si Velvet, cum mai merge cu sofatul?

 

Ella, poti sa iti faci blog de calatorii la cat va plimbati.

 

Daniela, cum mai esti cu derriere-ul?



#132
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.606 mesaje

Postat 27 iunie 2019 - 13:06

Buna,

 

Sunt intr-o perioada mai libera la munca. Se vede ca usor -usor pleca lumea in concedii. Ramona a plecat de ieri in cantonament la volei.

 

Rox, mult succes mai departe!

 

Daniela, cum esti azi?

 

Ioana, bucura-te de vremea buna!



#133
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 27 iunie 2019 - 13:33

Bună ziua doamnelor,

 

Mulțumesc de întrebări, sunt bine. În afara unor vânătăi serioase nu am nimic.

 

Corina, nu știu să-ți dau date despre Haga, dar știu că nepoată-mea în Amsterdam s-a chinuit tare cu găsitul unei chirii. În primul an le-a asigurat universitatea un loc în chirie, dar apoi s-au descurcat pe cont propriu. A avut colegi care au dormit pe canapelele prietenilor până au găsit ceva convenabil. Țin pumnii să găsească!

 

Fleur, dacă ajungi pe litoral și ai chef de o întâlnire, mă înscriu și eu pe lângă Rox.

 

În rest pe aici e foarte cald și multă umiditate. Încă nu m-am adaptat la climă de când am schimbat orașul :).


Editat de danielag, 27 iunie 2019 - 13:33 .


#134
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 27 iunie 2019 - 13:50

[hia]

 

rox mult succes in continuare!  [flo2]

 

Ioana  [floare3]  mai bine,adun experienta pe drumuri stiute deocamdata,fara intrat in orase  [alcool] incet incet,vara asta vreau s-o fac si pe-asta .plus parcari,ca aici sunt inca deficitara  [ph34r]  eu din cauza vremii n-as putea locui in U.K.  [alcool]  mie-mi place caldura si vara adevarata...

 

daniela ma bucur ca esti bine  [flo2]

 

Ella frumoasa pisicuta! sa fie sanatoasa!  [pup]

 

va pup  [flo]


Editat de velvet, 27 iunie 2019 - 13:53 .


#135
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.297 mesaje

Postat 27 iunie 2019 - 14:07

Servus pinguini

 

La noi e canicula, avem 37° in Zurich...la noi in oras doar 31°...dar noaptea sunt in jur de 15°, asa ca putem dormi bine.

 

Sheela va multumeste pt aprecieri  [cupisi] e zapacita rau, ne ameteste...daca la inceput era sfioasa, acum s-a invatat cu noi..sare si in pat, sta la mangaiat.

 

Azi am fost la shopping, mi-am luat 3 rochii de la P&C...acum am destule rochii pt vara  [:D]

 

Ioana, m-am gandit si eu la blog, dar acum e prea tarziu..ar fi trebuit sa incep acum cativa ani...fac insa albume, avem 20 pana acum  [ph34r]

 

O zi faina sa aveti. 



#136
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 27 iunie 2019 - 14:17

 

 eu din cauza vremii n-as putea locui in U.K.  [alcool]  mie-mi place caldura si vara adevarata...

 

 

Asa am zis si eu pana ne-am mutat aici  [clo]



#137
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 27 iunie 2019 - 14:18

 

Ioana, m-am gandit si eu la blog, dar acum e prea tarziu..ar fi trebuit sa incep acum cativa ani...fac insa albume, avem 20 pana acum  [ph34r]

 

 

Nu e tarziu nici acum, ca nu cred eu ca te potolesti cu plimbatul prea curand  [:D]



#138
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.616 mesaje

Postat 27 iunie 2019 - 14:23

Ella sa le porti sanatoasa!  [:)]

 

Ioana nu stiu ce sa zic,eu dintotdeauna am vrut caldura,macar 3 luni pe an... [clo] vara inseamna de la 28 de grade in sus, pt mine  [alcool] bine,nu 40.dar cald.



#139
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 27 iunie 2019 - 15:58

Mihaela, am nevoie de ajutorul tau. Ma bate gandul la Albania si ma gandesc la 4 nopti in portiunea Vlore-Himare + 4 nopti Ksamil. Nu-mi dau seama in portiunea Vlore-Himare prin ce localitati avand in vedere:

Nu ma intereseaza sa fie pe/langa plaja, prefer genul casa / studio, curte, verdeata, in apropiere (adica mers pe jos vreo 20 min max), sa fie terase pentru mancat. Sa nu fie genul statiune cu hoteluri / blocuri...,mai rustic asa.


Editat de roli25, 27 iunie 2019 - 16:04 .


#140
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 27 iunie 2019 - 21:29

Buna dimineata

ichc este liceul de informatica, particular. Am fost in iarna la interviu de admitere si l-a luat. Nu concepe altceva in afara de mate/info/automatica.

la contestatii nu se pot intampla minuni, dar macar pentru matematica, unde el e sigur pe ce a facut. Sau asa zice. 

Viviana, la romana la scris el e varza. Nu are talent, nu are tragere de inima si eu m-am lasat pe ce a zis el. Nu trebuia sa o fac. El pierde la compunerea libera, nu la argumentare. Si pierde overall din cauza scrisului pe care cateodata nici el nu il intelege. Ne asteptam totusi la un 8.50. A luat 7.90.

Multumesc tuturor pentru ce ati scris. Sper ca nu v-ati gandit vreo clipa ca am certat copilu’ :). Nua facut-o. El e dezamagit pentru ca se vedea mult mai sus. Asta e... un motiv sa traga mai tare :)

 

Rox, eu cred ca asta e valabil pt majoritatea baietilor.

imi amintesc anul trecut la un test final la language arts, William a avut un subiect ceva de genul... gastronomia in space. dupa ce ca nu e creativ la scris sa ii mai pice si ceva sf...era varza. noroc ca si-a ridicat nota cu restul subiectelor si ca a fost scris pe computer nu de mana....si abia a luat parca 89%...I-a dat media in jos un pic.

dar imi spune ca nu poata si nu ii place sa compuna mai ales la subiecte sf si pace....la argumentativ e ok...dar nu depune effort cu tragere de inima.

 

cat despre scris treb sa stai pe el sa isi indrepte scrisul. 

 

William a inceput de vreo 2 ani sa scrie asa de mic...ca iti treb lupa sa citesti. tot anul l-am batut la cap cu scrisul, l-a mai indreptat un pic. 

 

yeah si William are self esteem f high ...crede ca face si drege...ii face uneori bine cand mai are cite un eshec, ca il mai aduce cu picioarele pe pamint.

 

in rest ce sa zic eu cred ca e o lectie f buna de viata pt Patrick chiar daca pt voi e f greu financiar. in  viitor nu poti sa-l transferi la stat? 

 

nu stiu mi se par aiurea examenele astea de admitere la liceu.

ma bucur ca aici nu sunt. (edit....sau poate sunt la privat….in alte state...alte situatii)


Editat de michelle-usa, 27 iunie 2019 - 21:31 .



Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -