Sari la conținut

Sari la conținut

* * * * * 2 voturi

Mamici de Februarie 2020

sarcina gravida februarie 2020

509 raspunsuri la acest subiect

AndreeaG8989

AndreeaG8989

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 06 decembrie 2019 - 18:31

Buna fetelor. Imi pare rau ca nu sunteti si voi pe grupul de pe facebook, suntem multe acolo. Ne am facut grup privat pe facebook Martisoare de Februarie Martie. Sarcina usoara in continuare! Va pup

• 0

AndreeaG8989

AndreeaG8989

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 06 decembrie 2019 - 18:31

Buna fetelor. Imi pare rau ca nu sunteti si voi pe grupul de pe facebook, suntem multe acolo. Ne am facut grup privat pe facebook Martisoare de Februarie Martie. Sarcina usoara in continuare! Va pup

• 0

Adriana633

Adriana633

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 09 decembrie 2019 - 13:29

Hey Adriana, na bucur ca ai mai scris. Ce mare e băiețelul tău, în ce percentila e? Da cum de iei progesteron din nou? Parca îl intrerupsesei, sau nu? Cred ca ma apuc și eu de luat magneziu, de 2 zile ma doare burta, și ma rupe o constipație. La băieți am făcut și un henoroid extern, poate de data asta nu. Eu în continuare ma simt mizerabil, dar trebuie sa rezist, mai am 13s. La gine mai merg înainte de Crăciun, când zicea ca repetam analizele de secreții. Și vreau sa îl întreb de lungimea bebelușei, nu a măsurat-o.

Buna! :) Dr a zis ca bebe e in percentila 50, deci mediu. Zicea ca pt varsta lui greutatea este intre1,4 kg si 1,7 kg, daca imi amintesc eu bine, dar a zis ca  e foarte bine. Da, m-am intors la progesteron datorita contactiilor si durerilor de burta. Si noi tot inainte de Craciun mai mergem la dr, avem programare pe 23 dec. Imi pare rau ca nici tu nu esti chiar ok, imi amintesc ca am avut colege care au venit la munca pana la o varsta foarte avansata a sarcinii, cand ma gandesc la ele, ma simt aiurea, eu am devenit neputinciosa foarte devreme, dar imi dau seama ca sarcinile sunt diferite. Cu constipatia, ce sa zic, mai am si eu episoade, mai ales ca am luat si fier. Vorba ta, trebuie sa rezistam :). Te pup si mai da un semn cand ai noutati. 

• 0

moon16

moon16

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.362 mesaje

Postat 10 decembrie 2019 - 14:59

Buna! :) Dr a zis ca bebe e in percentila 50, deci mediu. Zicea ca pt varsta lui greutatea este intre1,4 kg si 1,7 kg, daca imi amintesc eu bine, dar a zis ca  e foarte bine. Da, m-am intors la progesteron datorita contactiilor si durerilor de burta. Si noi tot inainte de Craciun mai mergem la dr, avem programare pe 23 dec. Imi pare rau ca nici tu nu esti chiar ok, imi amintesc ca am avut colege care au venit la munca pana la o varsta foarte avansata a sarcinii, cand ma gandesc la ele, ma simt aiurea, eu am devenit neputinciosa foarte devreme, dar imi dau seama ca sarcinile sunt diferite. Cu constipatia, ce sa zic, mai am si eu episoade, mai ales ca am luat si fier. Vorba ta, trebuie sa rezistam :). Te pup si mai da un semn cand ai noutati. 

Buna, Adriana.

E ok atunci, impoortant e sa creasca pana la final, M. al meu de ex,. a crescut pana nu a mai crescut. Dupa ce am avut cateva zile cu constipatie, acum  m-au luat arsurile, asa ca beau compot. Toata ziua m-as vaita, dar nu am cui. [batcap]

Si eu tot pe 23 ma mai duc la eco, si cred ca pe langa secretii, refac si analizele de tiroida. Eu nu iau progesteron, dar am inceput sa iau magneziu, m-a tot durut burta.

Nu te gandi la alte femei, si eu ma uit cand astept la gine si le vad in rochite, cu parul facut, machiate, si eu arat ca o balena esuata. Si inca sunt in CIC, dar intre greutatea sarcinii si a faptului ca baietii au inceput gradi (deci tb dusi - adusi) sunt obosita. Atata pot atata fac. Nici macar pt Craciun nu m-am pregatit. [fri]

Andreea, multumim de invitatie, dar eu raman aici, e mai intim si plus aici ne-am cunoscut dar poate ne povestesti un pic despre cum mai esti tu.

• 0

AndreeaG8989

AndreeaG8989

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 13 decembrie 2019 - 12:16

Buna, Adriana. E ok atunci, impoortant e sa creasca pana la final, M. al meu de ex,. a crescut pana nu a mai crescut. Dupa ce am avut cateva zile cu constipatie, acum m-au luat arsurile, asa ca beau compot. Toata ziua m-as vaita, dar nu am cui. [batcap] Si eu tot pe 23 ma mai duc la eco, si cred ca pe langa secretii, refac si analizele de tiroida. Eu nu iau progesteron, dar am inceput sa iau magneziu, m-a tot durut burta. Nu te gandi la alte femei, si eu ma uit cand astept la gine si le vad in rochite, cu parul facut, machiate, si eu arat ca o balena esuata. Si inca sunt in CIC, dar intre greutatea sarcinii si a faptului ca baietii au inceput gradi (deci tb dusi - adusi) sunt obosita. Atata pot atata fac. Nici macar pt Craciun nu m-am pregatit. [fri] Andreea, multumim de invitatie, dar eu raman aici, e mai intim si plus aici ne-am cunoscut dar poate ne povestesti un pic despre cum mai esti tu.

Si acolo e privat, nu vede nimeni ce scriem. Doar noi, cele din grup. Eu am 28+2. Inca ma simt bine si merg la munca. Iau Vitamine Elevit, fier si progesteron. Ma duc sa l vad pe bebe pe 21 Dec, abia astept. Sarbatori frumoase fetelor. Va pup si sarcina usoara in continuare!

• 0

moon16

moon16

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.362 mesaje

Postat 10 ianuarie 2020 - 09:40

La multi ani! Ce mai fac burticile? cum va mai simtiti?

Eu am reanceput serviciul, si baietii au tot fost bolnavi, asa ca ma simt un pic obosita. Am avut ceva dureri si am fost pana la gine - colul are 4cm, iar bebelusa e inca sus, dar nu mai am voie sa ridic copii.

In urma analizelor a rezultat ca am si o carenta de fier, asa ca iau altrifer. Astept sa merg la eco sa vad cat mai cantareste bebelusa.

• 0

AndreeaG8989

AndreeaG8989

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 10 ianuarie 2020 - 17:16

Buna. Pana cand te duci la munca? Eu maine ma duc la eco sa vdm cum e bebe si colul. Astazi 32+2. Va pup

• 0

Adriana633

Adriana633

Membru incepator

• Membri
  • PunctPunct
  • 122 mesaje

Postat 16 ianuarie 2020 - 17:13

Hei, buna! Am tot intrat si eu pe forum sa vad daca mai scrie cineva, dar se pare ca eram delogata si nu am mai observat ca sunt noutati. Ma bucur sa aud vesti de la voi si mai ales vesti bune. Pe mine ma incearca in in continuare dureri de burta, dar contractii nu  mai simt atat de des. Oricum, sambata implinesc 36 saptamani, deci m-am mai linistit. Dr mi-a zis ca cezariana va fi undeva la inceputul lui februarie, nu am stabilit exact, marti ma duc din nou la control si sper sa stabilim atunci. La controalele anterioare bebe a fost ok, adica in parametri.  Va pup si sper sa ne auzim tot cu vesti bune!  

• 0

moon16

moon16

Membru junior

• Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.362 mesaje

Postat 23 ianuarie 2020 - 10:01

Hei, buna! Am tot intrat si eu pe forum sa vad daca mai scrie cineva, dar se pare ca eram delogata si nu am mai observat ca sunt noutati. Ma bucur sa aud vesti de la voi si mai ales vesti bune. Pe mine ma incearca in in continuare dureri de burta, dar contractii nu  mai simt atat de des. Oricum, sambata implinesc 36 saptamani, deci m-am mai linistit. Dr mi-a zis ca cezariana va fi undeva la inceputul lui februarie, nu am stabilit exact, marti ma duc din nou la control si sper sa stabilim atunci. La controalele anterioare bebe a fost ok, adica in parametri.  Va pup si sper sa ne auzim tot cu vesti bune!  

Oh ce fain Adriana, noi avem 33s5z, ieri fata avea 2300 kg, mai mult decat unul din fratii ei la nastere. In curand voi renunta si la aspirin cardio. Ea e in pozitie pelviana, deci musai sa se intoarca pt a incerca NVDC.

Si vestea proasta ca doctorul meu va fi in CO in perioada in care ar trebui sa nasc, si nu imi place deloc, pt ca stiu sigur ca colegii lui imi vor propune ceza. Ma rog.

Adriana cate kg are baietelul tau? Ai programata ceza dejha?

Andreea inca merg la job, nu stiu pana cand.

• 0

AndreeaG8989

AndreeaG8989

Nou venit

• Membri
  • Punct
  • 31 mesaje

Postat 23 ianuarie 2020 - 23:54

Eu am mers pana in sapt 33. Dar sapt trecuta am luat o viroza nenorocita care m a tinut in casa o saptamana

• 0

Etichetat si cu sarcina, gravida, februarie 2020

Intrebari Panica

• Restrictie de crestere

alinas15
    - Ieri, 18:38

• Abces masea in primul trimestru de sarcina!

novgorod
    - Ieri, 18:34

• Cat mănâncă un bebe de 5 săptămâni la o masa

simonae
    - Ieri, 17:42

• Sarcina

panait12
    - Ieri, 13:48

• Sarcina.Saptamana 15

Geo15
    - Ieri, 13:15

Grupuri

• Mamici de Octombrie 2020 (Boboceo de 2020)

Anda08
    - ian 17 2020 10:18

• Mamici de Septembrie 2020

Anda08
    - dec 05 2019 12:48

• Mamici August 2020 (Pepenasi de August)

Anda08
    - nov 06 2019 10:11

• Mamici de Iulie 2020 (Trandafirasi de Iulie)

Anda08
    - nov 06 2019 09:34

• Alina

stivis1
    - sep 22 2019 21:00

Bloguri

• Cumpărături pentru bebelus

bontos1
    - ian 24 2020 19:09

• No sign

Amira82
    - ian 24 2020 10:50

• Naștere sau cezariana

bontos1
    - ian 23 2020 21:40

• How do you use a watch camera in a job interview?

kokamera
    - ian 23 2020 16:37

• Alăptarea bebelușului

bontos1
    - ian 22 2020 20:40

Retete

• Tarta de prune si miere

Anda08
    - aug 20 2019 12:37

• Salata de capsuni

Anda08
    - iul 03 2019 12:02