Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Februarie 2020

sarcina gravida februarie 2020

535 raspunsuri la acest subiect

#491
catalinabl

catalinabl

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 17:33

Buna, Catalina! I-am contactat si mi-au trimis pe email o oferta valabila pana la 15 noiembrie, dar inca nu am semnat cu ei. Multumesc de pont.

 

De curiozitate, ce oferta ti-au dat? 



#492
Adriana633

Adriana633

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 11 noiembrie 2019 - 18:17

De curiozitate, ce oferta ti-au dat?

Catalina, ti-am scris in privat. Pupici! 



#493
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 25 noiembrie 2019 - 22:55

Adriana, cum mai ești? Creste băiețelul? Noi am fost la Eco, don'soara are 824 Gr la 25s2z,si e pe percentila 51,și momentan totu arata bine. Undeva săptămâna asta mi-a dat sa fac și testul GTT, care trebuie făcut pana în s26. Ne mai vedem înainte de Crăciun.

#494
elenusht

elenusht

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 465 mesaje

Postat 26 noiembrie 2019 - 21:43

Bună tuturor! Eu sunt în grupul de iulie 2020, ultima menstruație a fost pe 21.10, așadar am 5 săptămâni și 1 zi. Va scriu vouă pentru ca pe grupul meu nu prea sunt înscrise multe persoane. 

Acum 2 zile aveam sânii tensionati și ușoare stari de greata plus dureri pelvine ușoare. De vreo 2 zile, sânii au încetat sa mai fie tensionați, grețurile s au rărit, au rămas doar durerile pelvine la aceeași intensitate. Nu am scurgeri de nici un fel. Beta hcg am făcut ultima data ieri și se dublase la 48 de ore. Urmează sa merg la ecograf de abia joi dar simt ca înnebunesc pana atunci și nu as m ai face încă o data beta hcg. L am făcut de 3 ori deja. La voi cum a fost cu simptomele astea? Mulțumesc mult! 

 



#495
Adriana633

Adriana633

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 28 noiembrie 2019 - 16:51

Adriana, cum mai ești? Creste băiețelul? Noi am fost la Eco, don'soara are 824 Gr la 25s2z,si e pe percentila 51,și momentan totu arata bine. Undeva săptămâna asta mi-a dat sa fac și testul GTT, care trebuie făcut pana în s26. Ne mai vedem înainte de Crăciun.

Bravo! Ce a crescut bebelina! Testul GTT e cumva cel de toleranta la glucoza? Saptamana viitoare merg si eu sa il vad pe bebe. Eu de ceva timp nu prea mai pot manca, adica imi e foame, dar nu imi place mai nimic si ma si umflu foarte repede. Data trecuta mi-a zis dr sa mananc mai mult pt ca nu e chiar normal sa nu iau in greutate deloc. Sper sa fie bine bebele, abia astept sa il vad. Tie ti-a mai crescut burtica? A mea e micuta de tot, cei din jur care nu stiu nici nu isi dau seama ca sunt insarcinata. 



#496
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 28 noiembrie 2019 - 22:41

Bravo! Ce a crescut bebelina! Testul GTT e cumva cel de toleranta la glucoza? Saptamana viitoare merg si eu sa il vad pe bebe. Eu de ceva timp nu prea mai pot manca, adica imi e foame, dar nu imi place mai nimic si ma si umflu foarte repede. Data trecuta mi-a zis dr sa mananc mai mult pt ca nu e chiar normal sa nu iau in greutate deloc. Sper sa fie bine bebele, abia astept sa il vad. Tie ti-a mai crescut burtica? A mea e micuta de tot, cei din jur care nu stiu nici nu isi dau seama ca sunt insarcinata.

Da, e toleranta la glucoza, a ieșit ok. Ma așteptăm să fie așa. Nu, nu e mare burtica, încă stau la rand și în picioare în metrou, deci ma gândesc ca nu e vizibila. Dar eu am abia 26s. Bebelins nu e mare, e în percentila 55,deci e medie. Dar e ceva mai mare ca frații ei la vârsta asta, deci poate depășește 2700kg. Sa mai scrii dupa ce ajungi la doc. Ai mai avut crize?

#497
Adriana633

Adriana633

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 130 mesaje

Postat 05 decembrie 2019 - 11:51

Buna! Tocmai am venit si eu de la dr. Am 29 saptamani si 5 zile, bebe are 1400 g, dr a zis ca a crescut bine. Momentan sunt bine, mai am dureri de spate si de burta, asa ca merg in continuare cu progesteron, iar nospa si uscosin la nevoie. Mi-a dat sa iau si magnerot, zice ca si acesta ar ajuta sa nu mai apara contractii. Am o stare permanenta de foame, insa datorita regimului alimentar nu prea pot manca decat anumite alimente, de care sincer m-am cam saturat :( 

Imi pare rau ca am ramas doar noi doua pe aici, dar asta e...



#498
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 06 decembrie 2019 - 12:34

Buna! Tocmai am venit si eu de la dr. Am 29 saptamani si 5 zile, bebe are 1400 g, dr a zis ca a crescut bine. Momentan sunt bine, mai am dureri de spate si de burta, asa ca merg in continuare cu progesteron, iar nospa si uscosin la nevoie. Mi-a dat sa iau si magnerot, zice ca si acesta ar ajuta sa nu mai apara contractii. Am o stare permanenta de foame, insa datorita regimului alimentar nu prea pot manca decat anumite alimente, de care sincer m-am cam saturat :( 
Imi pare rau ca am ramas doar noi doua pe aici, dar asta e...

Hey Adriana, na bucur ca ai mai scris. Ce mare e băiețelul tău, în ce percentila e? Da cum de iei progesteron din nou? Parca îl intrerupsesei, sau nu? Cred ca ma apuc și eu de luat magneziu, de 2 zile ma doare burta, și ma rupe o constipație. La băieți am făcut și un henoroid extern, poate de data asta nu. Eu în continuare ma simt mizerabil, dar trebuie sa rezist, mai am 13s. La gine mai merg înainte de Crăciun, când zicea ca repetam analizele de secreții. Și vreau sa îl întreb de lungimea bebelușei, nu a măsurat-o.

#499
alexandra1027

alexandra1027

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 22 mesaje

Postat 06 decembrie 2019 - 14:09



#500
AndreeaG8989

AndreeaG8989

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 06 decembrie 2019 - 18:30

Buna fetelor. Imi pare rau ca nu sunteti si voi pe grupul de pe facebook, suntem multe acolo. Ne am facut grup privat pe facebook Martisoare de Februarie Martie. Sarcina usoara in continuare! Va pup





Etichetat si cu sarcina, gravida, februarie 2020

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Astăzi, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Astăzi, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -