Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Februarie 2020

sarcina gravida februarie 2020

535 raspunsuri la acest subiect

#241
Zizizuza

Zizizuza
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 16 iulie 2019 - 17:55

Pana acum sarcina asta e diferita de cealalta, la cealalta aveam greturi si dureri de burta, acum pofte si somn. 

 



#242
Mica121

Mica121

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 16 iulie 2019 - 18:56

Mie imi e mai ok aici momentan, nu prea stie nimeni cunoscut de bebe si nu vreau sa risc momentan sa ma dau de gol pe facebook. :)

 

Acest grup este vizibil tuturor care acceseaza google, doar ca nu te stie nimeni dupa numele real. Cel de fb e un grup inchis, nu vede nimeni nici ce postezi si nici ca faci parte din acel grup, nu ai cum sa te dai de gol cu sarcina, crede-ma ca si eu ma feresc maxim sa se afle...si fac parte din ambele grupuri, de ian si feb...ca sunt la limita dintre luni...



#243
catalinabl

catalinabl

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 16 iulie 2019 - 19:55


Buna mamici si viitoare mamici. Ma alatur si eu bulgarasilor de februarie ,cu dpn 26.02.2020. Am 8s de sarcina, am facut eco si totul e ok. Sunt la a doua sarcina, mai am o fetita de 3 ani. Greu m-am prins cum sa postez aici, sper ca am postat unde trebuie

 

Bine ai venit si sarcina usoara!!



#244
catalinabl

catalinabl

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 16 iulie 2019 - 19:57

Incearca sa mananci ceva uscat dimineata. Un covrig, biscuite, banana. La mine astea au functionat.

 

Crina, sa stii ca de dimineata dupa analize asa am facut si parca a fost mai bine. Multumesc!! 



#245
catalinabl

catalinabl

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 16 iulie 2019 - 20:00

Acest grup este vizibil tuturor care acceseaza google, doar ca nu te stie nimeni dupa numele real. Cel de fb e un grup inchis, nu vede nimeni nici ce postezi si nici ca faci parte din acel grup, nu ai cum sa te dai de gol cu sarcina, crede-ma ca si eu ma feresc maxim sa se afle...si fac parte din ambele grupuri, de ian si feb...ca sunt la limita dintre luni...

 

Multumesc pentru clarificari. Ma gandeam sa nu apara la altii cand comentez in grup, ca am mai patit, desi ei nu erau membrii, dar probabil nu era inchis.



#246
CrinaS2019

CrinaS2019

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 47 mesaje

Postat 16 iulie 2019 - 20:48

Buna! Bine ai venit si sarcina usoara! Asteptam impresii si de la tine.


#247
Gina90

Gina90

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 16 iulie 2019 - 21:12


Buna mamici si viitoare mamici. Ma alatur si eu bulgarasilor de februarie ,cu dpn 26.02.2020. Am 8s de sarcina, am facut eco si totul e ok. Sunt la a doua sarcina, mai am o fetita de 3 ani. Greu m-am prins cum sa postez aici, sper ca am postat unde trebuie

Bine ai venit! Sarcina usoara!

Ai postat fix unde trebuie


#248
catalinabl

catalinabl

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 18 iulie 2019 - 09:23

Buna mamici, ce faceti? 

 

Noi am fost astazi la eco, bebe este bine. Nu am auzit inimioara, dar batea repede, 171 bpm. Avem 7 saptamani si 6 zile conform ecografiei. Singura problema este ca am colul scurt, adica are 30 mm, dar doctora a zis ca o sa urmarim si speram ca o sa fie bine. Voi cum sunteti?



#249
Gina90

Gina90

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 71 mesaje

Postat 18 iulie 2019 - 10:03

Buna! Eu ma simt bine, desi ma sperie un pic. Pana saptamana asta am tot avut crampe ca la menstruatie (de la ovulatie au inceput) si acum am disparut complet. Nu stiu daca sa imi fac griji sau nu... Am tot felul de scenarii in cap. Pana la morfologia de pe 6 august.. nu stiu daca mai rezist.



#250
catalinabl

catalinabl

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 58 mesaje

Postat 18 iulie 2019 - 10:21

Buna! Eu ma simt bine, desi ma sperie un pic. Pana saptamana asta am tot avut crampe ca la menstruatie (de la ovulatie au inceput) si acum am disparut complet. Nu stiu daca sa imi fac griji sau nu... Am tot felul de scenarii in cap. Pana la morfologia de pe 6 august.. nu stiu daca mai rezist.

 

Gina, eu in afara de sanii mariti si sensibili  nu am avut nimic, zilele trecute am avut greturi si nu aveam pofta de mancare, dar am scapat de ele mancand ceva dimineata. Eu zic sa nu te stresezi, o sa fie totul bine, o sa vezi. Noi avem bitestul si morfologia pe 20 august. 





Etichetat si cu sarcina, gravida, februarie 2020

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -