Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Pinguinii dusi cu rulota

pinguini madagascar

700 raspunsuri la acest subiect

#621
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 18 iunie 2019 - 14:02

eu nu stiu,Laura  [clo]  cred ca depinde si de moment,de starea lor...cand sunt stresati,ca la examen,se intampla sa nu vada,sa vada altceva...cand sunt distrati,la fel  [:D]  lasa copiii sa fie copii!  [pl]



#622
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 18 iunie 2019 - 14:09

eu mereu zic

 

lasati copiii sa faca ce vor  [:D]

 

sau

 

"lasati copiii sa vina la mine"  [batcap]

 

mai glumesc  [clo]  dar copiii-s copii...nu simt cand au trecut atatia ani cu ei...schimbari,in bine,in rau...dar locul meu acolo,printre ei...puteam sa renunt si as fi plecat de aici...dar...n-am putut.vocatia e vocatie.oi vedea ce va fi ....


Editat de velvet, 18 iunie 2019 - 14:11 .


#623
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 18 iunie 2019 - 14:12

la noi concentrarea s-a atins doar prin repetare si prin exercitiu. si uite ca nici atunci nu am scapat de neatentii. 



#624
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 18 iunie 2019 - 14:27

Și eu zic la fel ca Rox: exercițiu, mult exercițiu.



#625
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 18 iunie 2019 - 16:17

din amintirile mele proprii si personale, oricate exercitii ai face, nu te scapa de neatentie [:)]

am fost foarte buna la mate, dar greseam din neatentie - cu sau fara emotii. singura data cand am reusit sa rezolv asta a fost la treapta intai: cu subiecte extraordinar de usoare pentru nivelul meu, pe care le-am rezolvat intr-o ora si un pic, am stat in sala 3 ore fara un sfert, recitindu-mi de nu stiu cate ori lucrarea, tocmai ca sa ma asigur ca n-am gresit nimic din neatentie. mama (profa de mate, care aflase subiectele si isi daduse seama ca n-am nicio problema cu ele) nu intelegea ce se intampla, de ce aproape toata lumea iesise si eu inca nu [:)] (si da, am luat 10 [:I]  - oricat de usoare mi s-au parut mie, au fost doar 2 note de 10).



#626
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 18 iunie 2019 - 16:27

cand am dat la medicina, la examenul de fizica am gresit cea mai simpla problema - cea de optica, in care aveai pur si simplu de aplicat formule; numai ca eu am luat imagine virtuala in loc de imagine reala (sau invers, ca nu mai stiu exact); mi-am dat seama de greseala cam la o ora dupa ce iesisem din examen [:)]

 

(problemele celelalte, mult mai grele, le-am facut perfect [pk] )



#627
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 18 iunie 2019 - 16:36

Servus pinguini

 

Multumesc mult inca o data pt gandurile bune  [flo2]  [pup] ne-am mai linistit, ieri nu am mai plans atat de mult..daca nu ma gandesc e ok..cum ma gandesc, cum incep sa plang.

 

Am vazut multe pisici la diverse adaposturi, le-am lua pe toate daca am putea  [:D]

 

Sambata mergem sa vedem o pisicuta, are 2 ani, o cheama Sheela (daca ne placem vin cei de la adapost sa vada conditiile..si daca e ok totul, semnam contractul de adoptie...numai ca o luam de-abia in iulie, cand vin cu Marcia din Seoul..are ea grija 2 saptamani)...e frumoasa rau, ara fata rotunda, ca Luis...pisica de 6 ani e deja rezervata, ieri mergeau la ea sa o vada..sper sa o ia...am vrea sa mai luam si a 2a pisica, dar mai tarziu...tb insa sa-l lamuresc pe Marco, el nu vrea 2 pisici.

 

Bafta multa scolarilor si vacanta faina celor care au deja vacanta. 


Editat de Ella73, 18 iunie 2019 - 16:41 .


#628
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 18 iunie 2019 - 16:40

Marciei i s-a parut usor examenul la engleza; la oral a stat doar 10 minute (subiectul a fost televizorul)...la scris au avut 5 ore: pt gramatica si compunere au avut cate 2 ore (cu pauza de 10 minute intre ele), pt ascultat 40 de minute..a terminat primele 2 probe dupa 50 minute fiecare..nu au avut voie sa iasa in pauza decat dupa ce au trecut cle 2 ore..aiurea rau...a zis ca o durea spatele de la scaun, care a fost incomod.

Peste 2 saptamani primeste un link unde se logheaza si vede rezultatele. 

Testul a fost pe computer. 


Editat de Ella73, 18 iunie 2019 - 16:41 .


#629
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 iunie 2019 - 16:52

Bravo, Marcia!

O sa obtina un punctaj foarte bun, sunt sigura!



#630
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 19 iunie 2019 - 08:57

Buna dimineata!

 

eu sunt racita de cateva zile. mica a facut febra in week-end si asta ne-a cam stricat planurile. nu am mai ajuns la mare. am fost doar duminica la ziua nepotelului.C a fost bine pana dimineata cand s-a trezit cu stare de rau, durere de cap. Acum zice ca se simte mai bine. posibil sa fi racit si ea.

Saptamana asta fetele sunt cu doamna T. Ma bucur tare ca se poate ocupa de ele in vacanta, macar partial.

 

lauranico, roli, laura, vacanta placuta copiilor si tuturor celorlalti care au luat deja vacanta.

 

Miha, vacanta frumoasa! ti-am admirat deja pozele. [pup]

 

Michelle, concediu placut! 

 

Ioana, felicitari Patriciei pentru prezentare! drum bun in delegatie.

 

Ella, imi pare rau pentru motan. sper sa gasiti o pisicuta potrivita si sa va aline dorul de el. Marcia sunt sigura ca s-a descurcat foarte bine.  [pup]

 

Rox, felicitari Evei si bafta si la urmatoarele probe lui P. La verb a fost sigur din neatentie sau graba si daca nu a recitit a ramas asa. Sper sa aiba mai putine emotii, sa doarma mai bine inainte de mate si sa aiba la final rezultatul dorit. Bafta!

 

Laura, voi ati facut petrecrea ca nunta din povesti> 3 zile si trei nopti.  [:D]  

P.S. eu te invidiez in continuare pentru zona minunata in care locuiesti si de fiecare data cand povestesti cum te plimbi pe munte la un pas de casa te invidiez mai tare [flo2]

 

nu mai stiu ce am citit sau daca mai aveam de zis ceva...

zi buna tuturor!





Etichetat si cu pinguini, madagascar

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -