Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Pinguinii dusi cu rulota

pinguini madagascar

700 raspunsuri la acest subiect

#571
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 14 iunie 2019 - 10:43

Servus pinguini

 

Viv, slipul e destul de subtire in spate...eu am chiloti asa; sunt faini, ii dau fundului o forma frumoasa (ridica bucile, pe romaneste spus  [:D]).

 

Noua ne-a placut mult Miami (si Miami Beach) si nu ne-a deranjat deloc ca se vorbeste spaniola; daca nu ma insel 80% din locuitori sunt vorbitori de spaniola...asa am exersat spaniola....am vizitat si Little Havana, cartier cubanez...am fost chiar de 2 ori acolo, am gasit un bar fain...Key West merita iar vazute...si Everglades. 

Chiar vorbeam cu Marco de Miami si mi-a spus ca i-ar place sa locuim si acolo la pensie  [ph34r] dar e ft scump, preturile sunt ca in Elvetia...cica sa particip la loteria pt Green Card, poate castig  [:D] si dupa vedem. 

 

Monica, mercic  [flo2] erau diverse zile pt teste, puteam alege si 2 zile diferite...dar Marcia a vrut totul in  aceeasi zi...ea da pt C1 (advanced)...ultimul nivel e C2...intre oral si scris stam prin oras, o sa mergem sa si mancam de pranz. 

 

Acum fac planurile pt Seoul : bilete pt diverse atractii, program...pt Romania e totul deja facut  [pk]

 

Fratelo e acasa de ieri, era tare bucuros ca a scapat de spital...e ft slabit, doctorita i-a dat vitamine...in afara de conditiile din saloane (la Fundeni), totul a fost ft bine...la terapie intensiva sunt conditii ca in vest, asistentii si medicii ft grijulii (si asta fara sa le dai nimic)...la fel si la salon, asistenti ft draguti...doctorita care l-a operat trecea de cateva ori pe zi pe la el...mama s-a imprietenit cu un asistent, are si el boala Crohn...acum 4 ani recuperarea a fost mai grea, durerile mai mari..ma bucur ca de data asta a scapat usor.

 

Weekend fain sa aveti.


Editat de Ella73, 14 iunie 2019 - 10:44 .


#572
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 14 iunie 2019 - 12:29

 

 

Miana, ce-ti face pisica mica? 

 

 

ce sa faca? e pe baterii, n-are astampar, si ma amuza la culme [:-)))]  petrec destul de mult timp cu ea (adica departe de calculator, nu cu un ochi la ea si cu unul la emailuri), sau cu amandoua, ca inca incerc sa le imprietenesc. Mianna inca o cahaie, desi o accepta din ce in ce mai aproape. Masha a invatat sa pastreze distanta (desi nu i-a facut absolut nimic, adica e doar cah, nu si dat cu gheara sau altceva).

 

La Multi Ani din nou gemenilor frumosi, si felicitari tuturor absolventilor! sa va bucurati de vacanta!



#573
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 14 iunie 2019 - 13:35

Buna dimi, (da, am inceput mesajul asta pe la 10, era dimi),

 

Vacanta placuta copiilor care o incep acum. Patri ca si Marcia si copii lu' Marion mai are 5 saptamani. EU abia astept sa termine. Am luat bilete si le duce B in iulie in tara. Probabil o sa vin sa le iau eu.

 

Nu am chef de munca, dar asta nu e de mirare. Din pacate vremea nu tine cu noi, asa ca ma consolez ca macar nu pierd nimic inchisa intr-un birou. 

 

Azi Patri face o prezentare despre delfini. O sa mergem sa o vedem la 14.30. In masina dimineata repeta de zor. Are emotii inainte de orice, dar cand e in mijlocul actiunii parca e alt copil. La fel a facut inainte de sceneta din aprilie, acasa era speriata ca nu mai stie replicile desi am repetat insa pe scena a fost dezinvolta si naturala. 



#574
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 14 iunie 2019 - 14:53

Ioana, succes copilei  [flo2]



#575
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 14 iunie 2019 - 16:58

Ioana, tin pumnii copilei!



#576
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 14 iunie 2019 - 17:04

Eu, sa fiu sincera, ajunsei la varsta cand putin imi pasa de cum se imbraca altii sau ce zic altii despre ce se poarta... N-au decat...cred ca asta este luxul batranetii, maica... Cui ii mai pasa cum arat, daca arat, daca sunt slaba sau grasa, cu sau sani sau fara, cu muschi sau fara...



#577
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 15 iunie 2019 - 15:11

GIeri am fost la science museum, a fost interesant( am Atins stingrays) dar nu extraordinar. Ne am plimbat prin oras, a fost deosebit sa vedem cladiri Inalte, vapoare de toate marimile.... cele de Cruz sunt immense. orasul e curat, multe atractii. Mancarea e FANTASTICA! F multa diversitate.... William e innebunit dupa friptura argentiniana. Am fost iar la un restaurant all you can eat( bine ca nu mincasem mai nimic pana la ora 2 ) acolo cu $25 / persoana aveti optiunea sa maninci cat vrei, friptura de toate felurike facuta arunci pe loc, peste somon, salate de multe feluri, si desert plus 1sticla de vin de persoana. In viata mea nu cred ca am baut vin la ora 2.... cred ca ma intorc acasa cu 10lb in plus...si nu mai vreau friptura cateva luni. copilul asta nu stiu unde baga atita mincare cand e ca scobitoarea.... plus ca aici nu face mutre. AZi e zi de plaja. Apa e extraordinary! Edit 20 min later ploaie torrential.... 

edit... a durat doar 10 min. Cred ca se face iar frumos. Vremea e f unpredictable. 


Editat de michelle-usa, 15 iunie 2019 - 15:37 .


#578
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 15 iunie 2019 - 17:29

Saptamina trecuta cand eram in apa a trecut pe langa noi un peste mare.... si eram aproape de mal. multumesc lui Dumnezeu ca era doar o tuna.  Am mai vazut stingrays cand eram in apa. Nu stiu altii cum sunt dar Eu inot cu frica in apele astea. 



#579
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 16 iunie 2019 - 01:53

F frumos suna vacanta voastra, Michelle. E pe gustul meu, plaja, mancare buna, plimbari la muzee.

De vietuitoarele din ocean, ce sa zic, si eu is cam fricoasa, la faza asta prefer piscina.

All you can eat plus o sticla de vin la $25??? Aici numai sticla de vin e $25 sau mai mult.



#580
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.927 mesaje

Postat 16 iunie 2019 - 02:06

Am la sleepover baietelul unei prietene, sunt cumintei pana acum. Sa vedem cum o sa doarma, ca trebuue sa l culc singur.





Etichetat si cu pinguini, madagascar

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -