Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mămici de Ianuarie 2020

sarcina gravida ianuarie 2020

812 raspunsuri la acest subiect

#761
Mica121

Mica121

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 09 august 2019 - 18:51

Dragi viitoare mamici, Stiti cumva cum pot afla ce medici ginecologi au contract cu Casa de Asigurari de Sanatate? Multumesc anticipat si sarcina usoara tuturor!

 

Toti medicii din tara? Sau cum?

In clinicile private, poti suna in call center si intreba ce medici au, care lucreaza cu CAS. Sau daca te intereseaza unul anume, intrebi de el. Cei care lucreaza in spitalele de stat, toti lucreaza cu CAS. Nu cred ca exista o lista cu toti dr. Ginecologi care lucreaza cu CAS, deoarece colaborarile se mai intrerup...sau ce anume te intereseaza mai exact? :)



#762
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 09 august 2019 - 20:43

Anh și eu zic la fel ca trebuie sa suni sa întrebi  



#763
Risa91

Risa91

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 75 mesaje

Postat 09 august 2019 - 22:41

Risa tu ai avut risc de Sindrom Down? Mie mi-a iesit risc biochimic de 1:58 si riscul calculat de 1:408. Dr mi-a recomandat sa fac testul Panorama, si acum astept rezultatele...dureaza 17 zile..sunt foarte speriata..sper sa fie bine..

Risc biochimic 1:53.  Mi-a recomandat direct amniocenteza. Rezultul a venit 5-a zi. O sa fie bine! Sunt doar niste statistici. Te nteleg ca e grea asteptarea. Am ajuns sa verific email la 5 min, sa trimit mesaje la laborator sa i grabesc cu testele. Am descarcat si un pdf cum se face testul... eram paranoica...



#764
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 13 august 2019 - 21:07

Hello, noi am fost ieri la eco... Am nimerit o dr atât de drăguță, ne-a explicat în detaliu totul. Bebele e bine sănătos și este un Băiețel  [flo2]  [balo]

Simt mișcările foarte bine deoarece am placenta posterioara și bebe e foarte activ, se Invarte într-una. 

 



#765
lovesunshine

lovesunshine

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 302 mesaje

Postat 14 august 2019 - 07:43

Buna,

 

Ma alatur si eu grupului, Andreea este numele meu, am 31 de ani si am o fetita de 5 ani si un bebe de 18 saptamani pe drum. Nu stim deocamdata ce este insa orice va fi, sa fie sanatos si cu siguranta va fi iubit de catre toti. 

 

Va pup pe toate, si abia astept sa ne cunoastem mai bine si sa povestim cu drag despre experientele nastre si despre puii nostri.

O zi buna va doresc!



#766
Deeabia

Deeabia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 105 mesaje

Postat 14 august 2019 - 07:46

Buna, Ma alatur si eu grupului, Andreea este numele meu, am 31 de ani si am o fetita de 5 ani si un bebe de 18 saptamani pe drum. Nu stim deocamdata ce este insa orice va fi, sa fie sanatos si cu siguranta va fi iubit de catre toti. Va pup pe toate, si abia astept sa ne cunoastem mai bine si sa povestim cu drag despre experientele nastre si despre puii nostri. O zi buna va doresc!
Bine ai venit!! Sarcina ușoară in continuare!!! Si eu am 18 sapt si 2 zile si încă nu stiu ce am, aștept morfologia

#767
Risa91

Risa91

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 75 mesaje

Postat 14 august 2019 - 14:29

Hello, noi am fost ieri la eco... Am nimerit o dr atât de drăguță, ne-a explicat în detaliu totul. Bebele e bine sănătos și este un Băiețel [flo2] [balo] Simt mișcările foarte bine deoarece am placenta posterioara și bebe e foarte activ, se Invarte într-una.

Felicitari pentru baietel! Sa fie sanatos si voios! Dar nu ai o doctora la care sa mergi? Sau cum ai nimerit? Eu nu m as duce asa la nimereala. Mi ar fi frica))

Si eu am placenta pe peretele posterior si mi simt fetita puternica) nu stiam ca activitatea bebelui e legata si de amplasarea placentei. E bine ca se misca si nu se plictisesc [:-)))] pupici si sanatate la toti!



#768
Risa91

Risa91

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 75 mesaje

Postat 14 august 2019 - 14:30

Buna, Ma alatur si eu grupului, Andreea este numele meu, am 31 de ani si am o fetita de 5 ani si un bebe de 18 saptamani pe drum. Nu stim deocamdata ce este insa orice va fi, sa fie sanatos si cu siguranta va fi iubit de catre toti. Va pup pe toate, si abia astept sa ne cunoastem mai bine si sa povestim cu drag despre experientele nastre si despre puii nostri. O zi buna va doresc!

Bun venit in grup! Sarcina usoara si multa sanatate!



#769
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 14 august 2019 - 14:38

Buna, Ma alatur si eu grupului, Andreea este numele meu, am 31 de ani si am o fetita de 5 ani si un bebe de 18 saptamani pe drum. Nu stim deocamdata ce este insa orice va fi, sa fie sanatos si cu siguranta va fi iubit de catre toti. Va pup pe toate, si abia astept sa ne cunoastem mai bine si sa povestim cu drag despre experientele nastre si despre puii nostri. O zi buna va doresc!

Bun venit, sarcina ușoară încontinuare! Te așteptăm și pe fb. 



#770
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 14 august 2019 - 14:39

Felicitari pentru baietel! Sa fie sanatos si voios! Dar nu ai o doctora la care sa mergi? Sau cum ai nimerit? Eu nu m as duce asa la nimereala. Mi ar fi frica)) Si eu am placenta pe peretele posterior si mi simt fetita puternica) nu stiam ca activitatea bebelui e legata si de amplasarea placentei. E bine ca se misca si nu se plictisesc [:-)))] pupici si sanatate la toti!

Eu locuiesc în Norvegia, aici doar moasa e aceiași...si eco faci ff rar. 





Etichetat si cu sarcina, gravida, ianuarie 2020

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Astăzi, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -