Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mămici de Ianuarie 2020

sarcina gravida ianuarie 2020

812 raspunsuri la acest subiect

#501
Duran

Duran

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 22 iunie 2019 - 09:43

Offf... trebuie sa fii puternica, sa speram ca va fi totul bine. La mine s a oprit deocamdata. Nu zici ca eram programata pe 28.08 nu luna asta, cum credeam eu, la dna Lara Andronescu. Am gasit cu plata pe 5 iulie prima consultatie disponibila. O sa mai caut in aplicatie. Nu am gasit niciun doctor cu care sa vreau sa merg la departe. Of...In abonament am inclus dublu test Prisaca, o fi ok metoda?



#502
Mica121

Mica121

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 22 iunie 2019 - 12:18

Offf... trebuie sa fii puternica, sa speram ca va fi totul bine. La mine s a oprit deocamdata. Nu zici ca eram programata pe 28.08 nu luna asta, cum credeam eu, la dna Lara Andronescu. Am gasit cu plata pe 5 iulie prima consultatie disponibila. O sa mai caut in aplicatie. Nu am gasit niciun doctor cu care sa vreau sa merg la departe. Of...In abonament am inclus dublu test Prisaca, o fi ok metoda?

 

Nu. Il faci cu reducere. Dar depinde ce abon ai. Eu il am pe ala Premium. Si vad ca Prisca -analizele de sange sunt discountate 100%, iar morfologia cu discount. Lara recomanda FMF - e mai complex.



#503
Duran

Duran

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 22 iunie 2019 - 13:27

Eu am un abonament Corporate Expert Complete si unul IMM ultra. Ambele la Regina Maria. Dar am inclus doar dublu test metoda Prisaca in el.  (1 analize sange si 1 ecografie morfologica) 



#504
alinaoltean

alinaoltean

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 97 mesaje

Postat 22 iunie 2019 - 13:31

Iau Utrogestan, dar tot sangerez...nici nu stiu ce sa mai cred. Nu ma doare nimic, dar cand mi-am pus ovulul, am scos degetul plin de sange...dar nu rosu aprins, ci grena-caramiziu asa. La ecograf, arata foarte bine, activitate cardiaca, parea ok. Doar Dumnezeu stie ce experiente imi mai pregateste :)
Mica trebuie să fii optimista, asta te ajuta și pe tine și pe bebe, va fi bine, pentru siguranța ta ai putea merge la inca un control zic eu, pentru liniștea ta , imbratisari! [flo2]

Editat de alinaoltean, 22 iunie 2019 - 13:32 .


#505
Mica121

Mica121

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 22 iunie 2019 - 15:56

Mica trebuie să fii optimista, asta te ajuta și pe tine și pe bebe, va fi bine, pentru siguranța ta ai putea merge la inca un control zic eu, pentru liniștea ta , imbratisari! [flo2]

 

Pai am fost de cum au inceput scurgerile maronii, iar la 2 zile dupa eco, au inceput sangerarile si am fost iar - la ambele ecografii, era super bine bebe, in parametri normali, activitate cardiaca. Dr a zis ca nu vede nimic rau in uter, gen chisturi sau alte chestii, si sa stau linistita. Acum nu mai sunt asa grena, s-au transformat intr-un maro inchis...asta arata a sange mai vechi. In rest eu ma simt f bine: sani sensibili, foame acuta, urinari dese, totul normal. Nu stiu...poate o fi de la Aspenter...dilueaza totul pe acolo. 



#506
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 22 iunie 2019 - 19:02

Pai am fost de cum au inceput scurgerile maronii, iar la 2 zile dupa eco, au inceput sangerarile si am fost iar - la ambele ecografii, era super bine bebe, in parametri normali, activitate cardiaca. Dr a zis ca nu vede nimic rau in uter, gen chisturi sau alte chestii, si sa stau linistita. Acum nu mai sunt asa grena, s-au transformat intr-un maro inchis...asta arata a sange mai vechi. In rest eu ma simt f bine: sani sensibili, foame acuta, urinari dese, totul normal. Nu stiu...poate o fi de la Aspenter...dilueaza totul pe acolo.

Sper sa scapi repede Mica,  sa te bucuri de sarcina fara griji  [flo2]



#507
alinaoltean

alinaoltean

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 97 mesaje

Postat 23 iunie 2019 - 10:29

Pai am fost de cum au inceput scurgerile maronii, iar la 2 zile dupa eco, au inceput sangerarile si am fost iar - la ambele ecografii, era super bine bebe, in parametri normali, activitate cardiaca. Dr a zis ca nu vede nimic rau in uter, gen chisturi sau alte chestii, si sa stau linistita. Acum nu mai sunt asa grena, s-au transformat intr-un maro inchis...asta arata a sange mai vechi. In rest eu ma simt f bine: sani sensibili, foame acuta, urinari dese, totul normal. Nu stiu...poate o fi de la Aspenter...dilueaza totul pe acolo.

 

Salut mămici, ce faceți, cum va simțiți? Mica? Duran? Sper ca sunteți bine, eu iar am inceput cu transpirațiile, nu am aer deloc, dar asa pe perioade, nu tot timpul, trebuie sa ajung iar la medic săptămâna viitoare, va pup, sa aveți o zi frumoasa si liniștită!  [flo2]



#508
Duran

Duran

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 23 iunie 2019 - 11:35

Buna. Nu mi dau seama de ce simti ca nu ai aer, poate sa fie pe fond de stres? Eu sunt bine, am avut doar firicele maronii. Cat or dura? sper sa se termine odata :))



#509
Mica121

Mica121

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 23 iunie 2019 - 12:07

Salut mămici, ce faceți, cum va simțiți? Mica? Duran? Sper ca sunteți bine, eu iar am inceput cu transpirațiile, nu am aer deloc, dar asa pe perioade, nu tot timpul, trebuie sa ajung iar la medic săptămâna viitoare, va pup, sa aveți o zi frumoasa si liniștită! [flo2]

 

La mine s-au oprit sangerarile, am doar unele scurgeri maronii, dar f putin. In rest ma simt bine, sunt foarte balonata incontinuu, zici ca sunt gravida in 6 luni cel putin :)) De ieri au inceput sa ma usture sfarcurile, foamea este inca prezenta, odata la 4h. Mi-au iesit o parte din analize si am TSH 4.4, iar limita e 2.5 in primul trimestru. Astept ziua de maine sa vb cu dr.  :)



#510
alinaoltean

alinaoltean

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 97 mesaje

Postat 24 iunie 2019 - 15:25

La mine s-au oprit sangerarile, am doar unele scurgeri maronii, dar f putin. In rest ma simt bine, sunt foarte balonata incontinuu, zici ca sunt gravida in 6 luni cel putin :)) De ieri au inceput sa ma usture sfarcurile, foamea este inca prezenta, odata la 4h. Mi-au iesit o parte din analize si am TSH 4.4, iar limita e 2.5 in primul trimestru. Astept ziua de maine sa vb cu dr. :)

Salutare mămici! Ce faceti? Mica asteptam vesti de la tine :)

Am si eu vesti, mi-am făcut nervi de dimineață cand am mers sa imi recolteze sange pentru testul Nifty... Ginecoloaga mi-a recomandat o persoana, aceea persoana m-a amânat sapt trecuta joi si vineri pt ca nu se trimit probele pe weekend in străinătate... Ok, stabilim ca azi dimineață sa ma prezint iar când ajung acolo... Surpriza! Nu se stie nimic la Biogenis unde eram programata de acest test, de fapt doar o singura persoana de acolo se ocupa si aceea susține ca nu are nici o eprubeta speciala in care sa imi recolteze, sa merg in alta zi... m-am certat bine cu tipul, noroc ca nu mi-am amanat programarea la dublu test pentru mâine dr la 15.30, oricum il voi face cred la synevo miercuri sau joi... In rest de azi sunt in concediu de risc maternal, va pup, sper ca voi sunteți mai bine ca mine [flo2]





Etichetat si cu sarcina, gravida, ianuarie 2020

Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -