Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mămici de Ianuarie 2020

sarcina gravida ianuarie 2020

812 raspunsuri la acest subiect

#371
Mica121

Mica121

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 15 iunie 2019 - 23:26


Nu stiu daca va mai amintiți eu am început sa am sângerări nazale de pe 1 Iunie.. aceste probleme avându-le si anul trecut tot in Per asta.. dar mi au trecut in cateva sapt... am fost la orl dar tratamentul zare mi l a dat parca mai rau imi face ... imi curge de mai multe ori pe zi.. de ex azi de 4 ori... mie sa nu aibă legătura si cu aspenter

 

Cred ca mai bine ar fi sa iei legatura cu medicul tau ginecolog, atat pt sangerarile nazale vs Aspenter, dar si fata de tratamentul dat de Orl. 

Esti la prima sarcina? Te stii cu trombofilie?

 



#372
Mimi25

Mimi25

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 742 mesaje

Postat 16 iunie 2019 - 06:57

Dar ti-a spus motivul sangerari?



#373
Deeabia

Deeabia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 105 mesaje

Postat 16 iunie 2019 - 08:41

Cred ca mai bine ar fi sa iei legatura cu medicul tau ginecolog, atat pt sangerarile nazale vs Aspenter, dar si fata de tratamentul dat de Orl. Esti la prima sarcina? Te stii cu trombofilie?
Am avut o sarcina pierdută in  Noiembrie ( avort spontan ) si de asta doc mi a rec Aspenter tot timpul sarcinii,i am zs ca ma duc la orl..Nu cred Ca am trombofilie deoarce la toate femeile am auzit ca li se oprește din evoluție sarcina fara alte simptome .. eu am avut avort spontan..

#374
Deeabia

Deeabia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 105 mesaje

Postat 16 iunie 2019 - 08:43

Dar ti-a spus motivul sangerari?
Epixtasis nazal... am niște vene sensibile si se sparg..oricum e ciudat.. deci nu fac absolut nimic si ma bușește sângele.. de multe ori Când ma trezesc dimineața..stand in pat.. M am saturat ! 

#375
adoriana26

adoriana26

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 16 iunie 2019 - 10:06

Buna, sunt speriata, de aseara nu ma mai dor sanii si n am avut nici greturi. Am fost la ecografie vineri si era totul ok. Acum nu stiu ce sa fac. Credeti ca e prea repede sa fac iar o ecografie? 

 



#376
Mica121

Mica121

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 16 iunie 2019 - 13:22

Buna, sunt speriata, de aseara nu ma mai dor sanii si n am avut nici greturi. Am fost la ecografie vineri si era totul ok. Acum nu stiu ce sa fac. Credeti ca e prea repede sa fac iar o ecografie?

 

Stai linistita, eu sunt in 6 saptamani si nu mi-a fost greata niciodata pana acum. Iar in ceea ce privesc durerile de sani si eu am avut momente cand nu mai simteam tensiune in ei...si reaparea spre seara sau a doua zi. Dr mea nu imi face ecografii atat de dese, chiar daca solicit eu, cel mai des m-a chemat la o saptamana, ca inca nu s-a vazut embrionul. Stai linistita, ca de vineri pana azi nu s-a intamplat nimic. :)



#377
adoriana26

adoriana26

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 16 iunie 2019 - 13:25

Stai linistita, eu sunt in 6 saptamani si nu mi-a fost greata niciodata pana acum. Iar in ceea ce privesc durerile de sani si eu am avut momente cand nu mai simteam tensiune in ei...si reaparea spre seara sau a doua zi. Dr mea nu imi face ecografii atat de dese, chiar daca solicit eu, cel mai des m-a chemat la o saptamana, ca inca nu s-a vazut embrionul. Stai linistita, ca de vineri pana azi nu s-a intamplat nimic. :)

 

 

Greturi am avut pana acum. Dar de ieri n am avut nimic. E ciudat cum au disparut toate simptomele...



#378
Mica121

Mica121

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 168 mesaje

Postat 16 iunie 2019 - 15:37

Am avut o sarcina pierdută in Noiembrie ( avort spontan ) si de asta doc mi a rec Aspenter tot timpul sarcinii,i am zs ca ma duc la orl..Nu cred Ca am trombofilie deoarce la toate femeile am auzit ca li se oprește din evoluție sarcina fara alte simptome .. eu am avut avort spontan..

 

Asa stiam si eu, dar nu e asa. Eu am pierdut o sarcina in decembrie, tot asa fara simptome si am crezut ca am trombofilie. Mi-am facut analizele si nu am. Mi s-a ca e posibil sa fi fost anomalii cromozomiale...



#379
alinaoltean

alinaoltean

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 97 mesaje

Postat 16 iunie 2019 - 15:40


Nu stiu daca va mai amintiți eu am început sa am sângerări nazale de pe 1 Iunie.. aceste probleme avându-le si anul trecut tot in Per asta.. dar mi au trecut in cateva sapt... am fost la orl dar tratamentul zare mi l a dat parca mai rau imi face ... imi curge de mai multe ori pe zi.. de ex azi de 4 ori... mie sa nu aibă legătura si cu aspenter

Părerea mea ca e din cauza aspenterului, pentru ca este un medicament cu efect anticoagulant dar cel mai bine ceri sfatul medicului hematolog care te urmărește, multă sănătate și răbdare!  [flo2]



#380
Deeabia

Deeabia

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 105 mesaje

Postat 16 iunie 2019 - 17:14

Părerea mea ca e din cauza aspenterului, pentru ca este un medicament cu efect anticoagulant dar cel mai bine ceri sfatul medicului hematolog care te urmărește, multă sănătate și răbdare! [flo2]
Mulțumesc, aspenterul mi la recomandat medicul ginecolog .. 



Etichetat si cu sarcina, gravida, ianuarie 2020

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -