Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ce credeti despre asta?


70 raspunsuri la acest subiect

#31
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 12 mai 2019 - 08:32

Eu, una, sunt asa satula de discutii....

Te-as provoca sa sustii o discutie despre politica cu un adevarat psd-ist, sa vad atunci cat chef si energie mai ai :)) pur si simplu nu ai nicio cale de dialog.....



#32
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 12 mai 2019 - 10:13

Eu, una, sunt asa satula de discutii....

Te-as provoca sa sustii o discutie despre politica cu un adevarat psd-ist, sa vad atunci cat chef si energie mai ai :)) pur si simplu nu ai nicio cale de dialog.....

Oh, oh, astea nu-s posibile. O adevarata discutie si o cale de dialog.

 

Mai ales daca dai si peste niste pupa moaste.

 

"Participanți la mitingul PSD de la Iași, de joi, au fost filmați în timp ce asistă la o scenetă ad-hoc în care câteva persoane sărută pancarte cu mesaje pro-PSD, dansează în cercul format de spectatori și își fac semnul crucii.

Așa cum se vede în imaginile postate pe Facebook, unul dintre protagoniști este îmbrăcat în port popular."

https://www.g4media....nul-crucii.html



#33
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.304 mesaje

Postat 12 mai 2019 - 11:07

am ales sa pun un subiect de poltitica in discutiile generale , pentru ca se pare ca multi care citesc acest forum nu stiu sau nu inteleg ce se intampla in romania. 

 

 

Deci asta era un subiect de politica? [batcap] [batcap]

 

Faptul ca s-a gasit o sirma in colonul primarului , este un subiect de politica?

 

Si asa te-ai gindit tu sa-i tragi de urechi pe astia care desi citesc forumul(????  ce legatura o fi avind una una cu alta) nu stiu sau nu inteleg ce se intimpa in Romania.

 

Ma bucur ca tu, romanca adevarata cu domiciliul de atitia ani in SUA , stii si intelegi cu adevarat ce se intimpla in Romania. Mai rar asa ceva...

 

Poate vrei sa si candidezi pe vreun post in viata politica  romaneasca... [clo]


Editat de andacos, 12 mai 2019 - 11:31 .


#34
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 12 mai 2019 - 11:21

Oh, oh, astea nu-s posibile. O adevarata discutie si o cale de dialog. Mai ales daca dai si peste niste pupa moaste. "Participanți la mitingul PSD de la Iași, de joi, au fost filmați în timp ce asistă la o scenetă ad-hoc în care câteva persoane sărută pancarte cu mesaje pro-PSD, dansează în cercul format de spectatori și își fac semnul crucii. Așa cum se vede în imaginile postate pe Facebook, unul dintre protagoniști este îmbrăcat în port popular." https://www.g4media....nul-crucii.html

 

Pai asta zic, eu era sa ies sifonata rau din astfel de discutii, atata infocare in a sustine aberatiile auzite pe la tv, rar mi-a fost dat sa intalnesc, sa nu mai zic de ura pentru tot ce e ne psd, unii mai au putin si sar la bataie, oameni despre care nu as fi crezut niciodata asa ceva...

Asa ca ce discutii, fapte si atat, nu mai e cale de convingere pentru ei....



#35
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 19:21

andache ,  ai dreptate,  desi  eu cred ca mai sunt si unii nedecisi, de regula cei care nu intra in discutii  sau la subforumul politica  si sunt multe lucruri pe care nu le cunosc pentru ca nu le urmaresc din nenumarate motive   sau aud  din surse care manipuleaza realitatea   deoarece   majoritatea mediei  s-a specializat in asa ceva si  se foloseste  de puterea pe care o are  in functie de interesele personale , nu in slujba adevarului.  

 

andacos, nu merita niciun raspuns mesajul tau.

 

rog un moderator sa inchida subiectul.



#36
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.831 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 19:35

 andacos, nu merita niciun raspuns mesajul tau. 

 

????

 

Eu nu m-am prins ca e un subiect de politica. [batcap] 

E subiect de cancan  si merge f usor sa cuceresti electoratul cu astfel de titluri/ paine si circ, si sa deviem discutia de la adevaratele probleme.



#37
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 15 mai 2019 - 17:26

 andacos, nu merita niciun raspuns mesajul tau. 

 

????

 

Eu nu m-am prins ca e un subiect de politica. [batcap] 

E subiect de cancan  si merge f usor sa cuceresti electoratul cu astfel de titluri/ paine si circ, si sa deviem discutia de la adevaratele probleme.

Ca de exemplu ne vorbeste la TV de sarma din fundul ei in loc sa rezolve problema cu apa calda. Care se agraveaza. Nu sarma, lipsa apei calde.

Iar nu am avut 3 zile apa calda.



#38
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 20 mai 2019 - 04:47

 andacos, nu merita niciun raspuns mesajul tau. 

 

????

 

Eu nu m-am prins ca e un subiect de politica. [batcap] 

E subiect de cancan  si merge f usor sa cuceresti electoratul cu astfel de titluri/ paine si circ, si sa deviem discutia de la adevaratele probleme.

adevaratele problemele fiind care?  

 

eu nu inteleg despre ce electorat vorbesti,  eu vorbesc despre oameni care cred tot ce aud fara a trece si prin filtrul propriu al gandirii lor.

 

sub umbrela polticii cresc doar interesele celor care o fac si nu necesitatile  celor care o voteaza.  


Editat de a_alinta, 20 mai 2019 - 04:50 .


#39
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.831 mesaje

Postat 20 mai 2019 - 09:05

[quote name="a_alinta" post="8614777" timestamp="1558320470"] adevaratele problemele fiind care?

 

Inainte de a raspunde, ca nu cred ca intrebi asa ceva, poate ne scrii in  oras ai locuit inainte de a imigra si de cat timp ai imigrat ? Adevaratele probleme sunt multe, una a expus-o Viviana cu apa calda. 

 

eu nu inteleg despre ce electorat vorbesti, eu vorbesc despre oameni care cred tot ce aud fara a trece si prin filtrul propriu al gandirii lor. Pai si de unde aud, da la televizor, radio, de,ex, mijloace de informare in masa. Ori la posturile astea nu prea mai exista emisiuni de calitate, numai balacareala, influenta politica, certuri, nimic constructiv. Ai un exemplu de emisiune care sa fie altfel ?,eu nu pot sa ma pronunt, nu urmaresc posturile romanesti.



#40
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.831 mesaje

Postat 20 mai 2019 - 10:12

Sau 

 

https://www.libertat...meratie-2638944

 




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestrul 1

    ZDenisa
    - Ieri, 22:56

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Ieri, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Ieri, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Ieri, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Ieri, 13:30

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -