Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Decembrie 2019

sarcina gravida decembrie 2019

416 raspunsuri la acest subiect

#361
Monaaa

Monaaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 20 noiembrie 2019 - 15:09

Luni o sa mergem si noi la control cand o sa avem 37 de saptamâni fara o zi. Eu am început sa am dureri jos ca si cum imi vine ciclu , arsurile astea nu ma lasa deloc, abia astept sa fie luni sa vedem ce spune doctorul daca mai vrea sa stea sau nu. 

Ma bucur ca sunteti bine cred o sa ne apuce nașterea cam pe toate in aceeași perioada.


#362
bobo87

bobo87

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 22 noiembrie 2019 - 22:54

Buna mămici!Astazi am fost si noi la

contr,36de sapt si 4 zile ,se pare ca bebe are 2.800,a luat bine in greutate pana la 32 de sapt dupa nu prea!Mi-a fost verificat si colul care s-a deschis si s-a scurtat ,deci bebe poate veni oricând dar speram macar 1-2 saptamani sa mai stea!Seara am uneori dureri ca la menstruație,doctoru zice ca sunt normale pt ca bebe isi pregătește nașterea!De acum incep emoțiile...



#363
Mihaela081082

Mihaela081082

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 23 noiembrie 2019 - 04:35

Am fost si noi vineri la control....37 sapt si 3 zile-3500 g.Ne-a programat pt cezariana in 27 nov avand in vedere ca e a doua sarcina [batcap]


Editat de Mihaela081082, 23 noiembrie 2019 - 04:35 .


#364
Monaaa

Monaaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 23 noiembrie 2019 - 05:54

Asa pățesc si eu ma doare burta ca si cum as avea dureri menstruale si plus ca nu dorm noaptea am program pana la ora 5 dorm apoi ma trezesc. Încep emoțiile dar totul o sa fie bine cand o sa ne tinem copilașii in brațe.


#365
Monaaa

Monaaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 23 noiembrie 2019 - 05:56

Mihaela iti doresc mult succes  sa fi sănătoasa si tu si bebele si sa ne scrii cum a fost. Naștere ușoară!



#366
Monaaa

Monaaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 26 noiembrie 2019 - 00:37

Buna mămicilor, azi am fost la doctor si bebelina are 3520 grame , colul inca e închis dar am făcut acel test NON stres si mi-a măsurat contracțiile si bătăile inimii la bebe. Contracții am început sa am nu foarte mari dar e semn ca se pregătește sa vina. 

La analiza de urocultura mi-a ieșit ca am o bacterie e-coli si mi-a dat doctorul antibiotic. As vrea sa repet analiza ca poate cine stie cum am contaminat acea eprubeta si sa vad la inca un laborator ce spune. In rest suntem bine, ne apropiem de final , momentul cel mai mult așteptat si eu nu prea mai am răbdare plus ca nu prea ma odihnesc noaptea si de arsuri nu mai zic.nu credeam ca exista asa arsuri groaznice, dar asta e merg mai departe .voi cum sunteti a-ti mai fost la control?



#367
bobo87

bobo87

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 26 noiembrie 2019 - 09:36

Eu de vreo 2 zile am o stare de greață si voma,nici in primul trimestru nu am avut asa ceva!Sunt lipsită de puteri,nu prea am chef de nimic!M-ai are cineva stările astea de greață?



#368
Becky13

Becky13

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 26 noiembrie 2019 - 10:59

Bună. Acum m-am întors și eu de la maternitate, bebe are 3552 gr, a coborât puțin, dar nu prea mult, nu s-a angajat încă în bazin. Contracții n-am decât nedureroase și acelea rare, s-a mirat și doctorița când i-am zis, având în vedere că azi am 38 de săptămâni și 5 zile. În continuare bebe nu se grăbește așa că a primit un ultimatum: dacă nu iese de bunăvoie până la 40 de săptămâni o să mi se facă cezariană pentru că va fi prea mare [batcap] . Acum cum o fi să fie, tot ce contează e să se nască sănătoasă. M-a chemat să mă mai vadă duminică. 

Eu arsuri am din când în când, dar nimic prea rău. În rest, parcă mă încearcă o răceală, mă doare ușor capul de la vânt; sper să scap totuși. 



#369
Monaaa

Monaaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 26 noiembrie 2019 - 16:05

Eu din cauza arsurilor imi vine sa vomit e foarte aiurea senzația azi noapte am stat in fund toată noaptea pt ca nu ma puteam pune deloc pe o parte sau pe perna, azi am fost la Uscatescu si a zis ca pot sa iau gaviscon pt arsuri.mi-am cumpărat o sa iau deseară sa vad cum ma simt. Deci la mine sunt toate la un loc arsuri , greață, stări de voma. Bobo încearcă si tu sa iei ceva poate iti trece. 



#370
Rusuana89

Rusuana89
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 26 noiembrie 2019 - 16:34

Mamica de Decembrie aici. Simt deja ca nu mai pot, voi cum va simtiti? Eu sunt in saptamana 39 si respir foarte greu, bebe sughita des, ma doare foarte rau cand ma mut de pe o parte pe cealalta. Sunt normale toate acestea?  Imi este frica de nastere...o sa nasc natural..voi? 





Etichetat si cu sarcina, gravida, decembrie 2019

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -