Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Decembrie 2019

sarcina gravida decembrie 2019

416 raspunsuri la acest subiect

#261
Becky13

Becky13

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 25 iulie 2019 - 14:20

Eu nu știu să-ți spun, eu vreau să nasc la o maternitate de stat. Și asta nu doar din considerente financiare. Dar încă n-am vorbit cu doctorița mea legat de naștere, probabil la următoare întâlnire, după ce fac morfologia și analizele de trimestru II.

 

Despre durerile de burtă ca la menstruație, am avut și eu vreo două zile, nu foarte puternice, dar persistente și exact în zona ovarelor. Am încercat să nu le dau prea mare atenție și să-mi spun că atâta timp cât nu am vreo scurgere sau sângerare și cât timp îl simt pe bebe e totul bine. Eu n-am luat nimic, au trecut de la sine. 



#262
Mihaela081082

Mihaela081082

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 166 mesaje

Postat 01 august 2019 - 12:41

Cam slabuta activitatea aici pe grup


#263
Monaaa

Monaaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 01 august 2019 - 17:43

Da cam prea multa liniște aici. Cine a mai făcut morfologia fetală de trimestru II sa ne povestiți si noua. Eu abia astept dar mai am de așteptat inca 12 zile .



#264
Becky13

Becky13

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 01 august 2019 - 18:07

Eu o am joia viitoare. Nu mai am răbdare! Abia aștept să-l văd pe bebe, sunt tare curioasă cât a crescut. 

 

Voi ați început să faceți cumpărăturile pentru bebei? Eu încă n-am cumpărat nimic, sinceră să fiu. Nu vreau să le fac nici când voi fi cu burta la gură, dar mi s-a părut cam devreme, aș mai aștepta până la sfârșitul verii. De uitat m-am uitat pe internet după una, alta, am făcut o listă cu lucrurile de care am avea nevoie, știu și de unde voi comanda mobila adică pătuțul, comoda și un dulăpior, dar de cumpărat ceva efectiv n-am cumpărat. Am primit hăinuțe și știu sigur că voi mai primi. Deși zilele astea s-ar putea să ajungem la Ikea și dacă mergem cred că de acolo voi lua câteva lucrușoare textile și jucărioare, tot așa m-am uitat pe site și am făcut o listuță. Nici voucherele nu le-am consumat, cred că aștept și tranșa doi până să mă înfig în ele. 



#265
Monaaa

Monaaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 01 august 2019 - 20:02

Nici noi nu am cumpărat nimic pana acum tot asa am zis si eu ca e prea devreme dar la fel m-am uitat si eu pe net la ce am avea nevoie si ma gândeam sa ne apucam de cumpărat cam prin Octombrie cand o sa raman si acasa in prenatal . Sunt foarte multe lucruri pe internet si știință cum a evoluat sunt atâtea care le găsim si care ne ușurează practic si munca. Unde ai găsit pătuț Becky ? Pe ce site? Eu m-am tot uitat  dar inca nu m-am hotărât. 



#266
Becky13

Becky13

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 01 august 2019 - 20:29

De pe https://idealbebe.ro. Au magazin și în Timișoară. Aici în București magazinul e în partea cealaltă a orașului, dar aș vrea să reușesc să-l văd înainte să cumpăr. Pozele și specificațiile m-au încântat. Mai au și alte chestii pe site care mi-au plăcut.

Vorba ta, sunt foarte multe lucruri pe internet, buget să ai. Și spațiu de asemenea, că la câte chestii au apărut pe piață doar să stai casă spațioasă să ai loc să le pui pe toate. 

La cărucior în schimb nu m-am hotărât. Știu doar că vreau să fie transformabil. 



#267
Hope2019

Hope2019
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 03 august 2019 - 09:51

Si eu ma tot uit pe internet de vreo doua saptamani si imi fac listute. La patut si comoda de infasat cred ca m-am cam hotarat. Vreau patut din lemn cu balansoar si comoda de infasat cu sertare si cadita incorporata. Problema este ca nu le voi achizitiona pana nu apare bebelusa, asa ca sotul meu va avea foarte multe de facut in 3-5 zile cat vom fi in maternitate. Incerc sa ii usurez munca, sa ne hotaram impreuna ce cumparam si de unde comandam si dupa ce se naste printesa el.doar sa faca comanda pentru ca.nu va fi timp atunci de conspectat piata.



#268
adri07

adri07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 03 august 2019 - 10:21

Buna, am 35 de ani și așteptăm bebe Nr.2. am un băiețel de 9 ani pe care îl cheamă Vladimir. Mă simt foarte bine, a fost greu primele 2 luni, dar acum deja bebe misca ( avem 19 săptămâni). La prima morfologie, 11 săptămâni ne a spus că este fetița, a fost bucurie mare, am anunțat pe toată lumea, am găsit nume pentru că la 17 săptămâni să l găsească ..baieteeeeel


#269
bobo87

bobo87

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 03 august 2019 - 15:37

Felicitari Adri!!!pana naști e posibil sa fie fetita!!!:)



#270
Becky13

Becky13

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 67 mesaje

Postat 04 august 2019 - 11:49

Felicitări Adri și sarcină ușoară!





Etichetat si cu sarcina, gravida, decembrie 2019

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -