Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Decembrie 2019

sarcina gravida decembrie 2019

416 raspunsuri la acest subiect

#181
Duran

Duran

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 63 mesaje

Postat 06 iunie 2019 - 21:58

Buna! Eu am doar 5 saptamani  si mi e foarte teama pentru ca beta hcg mi a iesit mica.(335 la 4 sapt si 3 zile) Am mai pierdut o sarcina. Am trombofilie, saptamana viitoare ma duc la dna Uscatescu la Fundeni. Oare va dura mult consultul/ analizele? nu as vrea la serviciu sa se stie inca. La Regina Maria aveam programare abia la sf lunii la hematologie. Sper sa fie totul bine. 



#182
AndreeaIa

AndreeaIa
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 07 iunie 2019 - 06:17

Multumesc Becky


#183
Monaaa

Monaaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 08 iunie 2019 - 07:54

Buna fetelor! 

Duran ce mutații ai la trombofilie sunt multe ? Si eu am trombofilie chiar vineri am fost la doctorița Uscatescu adică merg lunar la ea pentru analize si tratament.eu am aflat ca sunt însărcinată foarte devreme tocmai de frica sa nu pierd sarcina mi-am făcut testul mai devreme inainte sa imi vina ciclu si cand am aflat ca sunt însărcinată am si plecat la Uscatescu mi-a dat tratament din prima zi Clexane de 0,4 si Aspenter. Nu stiu ce a zic dar nu mai aștepta mergi cat mai repede la ea. 

Fetelor ieri am făcut morfologia fetală de trimestru I si a ieșit foarte bine si dublu test a si intra-adevăr si mie imi imi scrie de restricție de creștere fetală inainte de 37 de saptamâni  risc calculat 1:1056 Dar a zi doctorul ca e Ok.a si am primit si vestea cea mare ca e fetița, suntem foarte fericiti ieri am fost foarte emotiva imi venea sa plang intr-una de fericire mai ales cand il auzeam pe soțul ca vb la tel si dădea vestea avem o fetița începeam sa plang. 

Voi cum sunteti bine?



#184
Monaaa

Monaaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 08 iunie 2019 - 08:03

A vroiam sa iti spun Duran ca daca mergi de dimineața la doctorița vb cu asistentele una dintre Ele ii prezinți analizele care le-ai făcut ti se va lua sânge pentru alte analize si dupa ora 13:00 te întorci sa vb cu doctorița si ea va stabili ce tratament sa iei.  De unde esti Duran? 



#185
bobo87

bobo87

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 08 iunie 2019 - 08:04

Monaa,felicitări!ma bucur enorm pt tine ca sunteti bine!!!mie la restricție imi ieșise valorile mai mici dar sper sa fie totul bine pana la final!!!Si noi o sa avem un baietel...din clipa cand am aflat ca sunt insarcinata am presimțit ca asa va fi!!!



#186
Monaaa

Monaaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 08 iunie 2019 - 08:22

Multumesc Bobo da si eu am simțit ca va fi fetița pentru ca m-a si întrebat doctorul ce cred ca e si am zis fetița. 

O sa fie bine stai liniștita sa ai grija de tine sa nu faci  efort , sa nu ridici mai ales in perioada cand ai riscul si daca iei si Aspenter  totul o sa fie bine. 

 Bobo   Doctorul ti-a dat vrea analiza de trombofilie sa faci? 

Noi săptămana viitoare plecam la mare am putine emoții ca plecam cu avionul dar docotrul a zis ca nu vor fi probleme doar sa am grija de mine acolo sa nu alunec , sa am grija de mananc , pot sa fac baie , plaja dar pana la ora 11 su dupa ora 17:00 . 

 



#187
bobo87

bobo87

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 08 iunie 2019 - 08:48

Nu mi-a dat sa fac nimic,eu cand mi-am facut analizele ,trombofilia mi-a ieșit buna era in limite,de asta nu înțeleg de ce Acu mi-a ieșit risc !Eu am fost la doi medici pt liniștea mea,la unu mi-a ieșit 1:147 si la unul 1:575!Doctorul meu mi-a zis ca e bine!o sa vedem cum va fi de acum încolo!



#188
Monaaa

Monaaa

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 114 mesaje

Postat 08 iunie 2019 - 09:17

Bobo trebuie doar sa ai grija ai putea sa vb cu doctorul tau daca se poate declanșa in sarcina acum trombofilia eu am mai auzit cazuri si atunci poate iti mai spune sa repeți  cateva analize pentru siguranța .dar o sa fie totul bine! 

Va pup si in continuare sa avem toate sarcini ușoare!


#189
bobo87

bobo87

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 68 mesaje

Postat 08 iunie 2019 - 09:22

Ok!Multumesc!si concediu plăcut!!!



#190
claudi151

claudi151

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 32 mesaje

Postat 10 iunie 2019 - 08:26

Bună Monaa, nu am pățit nimic, am fost pentru analize și pentru concediu medical 





Etichetat si cu sarcina, gravida, decembrie 2019

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -