Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Cand internetul naste monstri-MissParker aka Felicia Popescu


8 raspunsuri la acest subiect

#1
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 23 martie 2019 - 18:16

http://insulaindoiel...atryan-clinica/

 

 

 

Va pun articolul de mai sus pt a vedea cat de usor e sa omori prin cuvinte.

 

O mama scrie ca fiul ei a fost diagnosticat cu leucemie dar ea a oprit tratamentul pt ca apeleaza la medicina germanica. Iar Feli Popescu, fosta MissParker, actuala Piersicuta, o felicita! 

 

Imi amintesc de ce scria pe aici si de cum a fost ea abuzata de mai toata lumea. Inteleg ca e bolnava psihic, ca psihopata nu e. 

Dar chiar nu o opreste nimeni?



#2
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 23 martie 2019 - 18:57

Daca legile admit pot fi, daca nu, nu.



#3
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.052 mesaje

Postat 23 martie 2019 - 23:37

Da acesta este un subject super de actualitare si ingrijorare. Din păcate ca ea mai snt multe astfel de femei deranjate, atotștiutoare și iresponsabile.  dar in era Internetului când orice precupeață împarte sfaturi medicale și recomandări pe net ... între doi clienți la taraba, e responsabilitatea părinților sa ia deciziile corecte. Pentru ca-  pana la urma, Inteligenta e parte a Selecției naturale. 



#4
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 24 martie 2019 - 08:55

 Nu, nu o opreste nimeni.

 

Am dat si eu peste articolul asta acum vreo saptamana. Mi-am zis inca niste nebuni!

Nu mai tin minte nimic despre Miss Parker, insa ieri am intrat pe pagina de facebook a acelei prsoane ce a comentat acolo. 

Am aflat ca nu stiu ce componenta din vaccin se face pe fetusi morti si ca noi ne bagam in corp adn strain.

 

Deci?

 

Acum cateva zile am vazut-o pe ceaalalta individa la tv alaturi de reputatul pediatru Mihai Craiu.  Aroganta, aroganta, mestecand "ciunga" si contrazicand cu o nevinovatie demna de invidiat.



#5
jenn

jenn

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.802 mesaje

Postat 26 martie 2019 - 11:22

Am citit ca cele 3 atotstiutoare( Veres, Popescu si Steer) nu mai au conturi de FB . Nu ca ar insemna ca nu pot avea alte moduri de a propaga tampenii, dar e o masura buna. Trebuia sa se intample mult mai repede.



#6
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 26 martie 2019 - 11:42

mai e una - marele guru in alimentatie, Ligia Pop. sinistre persoane. cel mai tare ma ingrozeste taria cu care contrazic orice opinie fundamentata stiintific - la fel cum o fac si fanii lor infocati. desi nu inteleg nici 20% din ce scrie un articol de gen, totul se desfiinteaza rapid si fara echivoc cu "nu e asa, stim noi cum mint autoritatile." punct. dialogul nu are nicio sansa. 



#7
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 26 martie 2019 - 14:36

Mda, este o pagina unde sunt adunate aberatiile Feliciei, se numeste Piersicuta?Nu, multumim....sau ceva de genul.

 

In orice caz acolo am vazut mesajul unei mame care scria ca fetita ei de 3 ani a cazut si are o rana adanca la cap, unde i se vede osul. Si tot pica din picioare, oare ce ulei sa foloseasca? Pana si femeile brain washed au scris sa mearga la spital, iar nebuna asta a scris "mai, mai, ce repede trimitem duamnele la spital". 

 

Ieti am avut o...conversatie cu un adept de-al Feliciei care a spus ca nu exista Virusuri si ca nh e nici o dovada stiintifica ca Hepatita ar fi provocata de un virus. 

Discutia a continuat cum a spus Roxanaz. 

Dar eu i-am spus domnului ca daca vrea sa demonstreze ca nu exista virusul, sa se lase injectat cu Hepatita B, C si HIV. 

Inca astept,  ca a ignorat asta. 

 



#8
marius

marius

    Membru VIP

  • Moderators
  • 25.083 mesaje

Postat 26 martie 2019 - 15:02

Mda, este o pagina unde sunt adunate aberatiile Feliciei, se numeste Piersicuta?Nu, multumim....sau ceva de genul.

 

In orice caz acolo am vazut mesajul unei mame care scria ca fetita ei de 3 ani a cazut si are o rana adanca la cap, unde i se vede osul. Si tot pica din picioare, oare ce ulei sa foloseasca? Pana si femeile brain washed au scris sa mearga la spital, iar nebuna asta a scris "mai, mai, ce repede trimitem duamnele la spital". 

 

Ieti am avut o...conversatie cu un adept de-al Feliciei care a spus ca nu exista Virusuri si ca nh e nici o dovada stiintifica ca Hepatita ar fi provocata de un virus. 

Discutia a continuat cum a spus Roxanaz. 

Dar eu i-am spus domnului ca daca vrea sa demonstreze ca nu exista virusul, sa se lase injectat cu Hepatita B, C si HIV. 

Inca astept,  ca a ignorat asta. 

Totul s-ar rezolva usor daca la nivel de legislatie ar fi incriminata propagarea de informatii false care duc sau pot sa duca la imbolnavirea si/sau decesul unei terte persoane.
Atunci ar fi relativ simplu.

Adica ai libertatea de a-ti asuma afirmatiile dar sub riscul raspunderii penale.

Garantat ar disparea subit de pe piata persoanele, afirmatiile sau actiunile de acest gen



#9
XIO

XIO

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.118 mesaje

Postat 28 martie 2019 - 11:27

Chiar xred ca ar trebui sa fie trasi la rspundere toti cei xare dau sfaturi meducale oficial.

Nu ma refer la vecina de la bloc pe care o intrebi ci la cei care fac bani din asta si care fac campanii. 




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Progesteron in sarcina

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

  • Dermatita atopica

    MGeorgi30
    - mar 02 2024 13:10

Last Blogs

  • Morfologie trimestru 1

    Mica13
    - Astăzi, 20:46

  • 6 luni

    EusebiaRalu
    - Astăzi, 19:29

  • Vitamine preconceptie si in sarcina

    Deutzuk
    - Astăzi, 14:03

  • Pregătindu-ne pentru sosirea micuÈ›ului

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 13:30

  • Morfologie 2

    Erika91
    - Astăzi, 12:04

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -