Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


809 raspunsuri la acest subiect

#751
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.196 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 16:41

Viv, bun sfatul tau. Se aplica si acelora care nu au balcon dar nu isi iau cheia cand ies din casa sa duca gunoiul si raman pe afara fara telefon. Noroc ca au vecini si vecinii au umberele(vecinul a bagat umbrele prin fanta de la cutia de scrisori si a apasat pe manerul usii)

 

Miha, cutzu a luat cursuri dar numai 6 sedinte pentru comenzile de baza. Bag seama ca e soi rau si incapatanat si mai are nevoie de educatie. I-am gasit niste cursuri “1 la 1”, trebuie sa sun sa-l programez.


Editat de Marion9, 14 mai 2019 - 16:42 .


#752
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 20:21

cutzu a luat cursuri dar numai 6 sedinte pentru comenzile de baza. Bag seama ca e soi rau si incapatanat si mai are nevoie de educatie. I-am gasit niste cursuri “1 la 1”, trebuie sa sun sa-l programez.
din gene e incapatinat si sunt greu de dresat. Sigur ii va trebui lectii extra. Pepper cel mai mult asculta se mine.... dar nu mereu. Azi de dimineata s a bagat sub dulapul de la baie si nu a vrut sa Iasa iar Eu ma grabeam la servici. Abia l am scos cu forta si Eu tirindu ma pe burta prin baie. Cunoaste comenzi de baza dar e naughty si incapatinat. 

Editat de michelle-usa, 14 mai 2019 - 20:22 .


#753
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 15 mai 2019 - 09:11

Viv, bun sfatul tau. Se aplica si acelora care nu au balcon dar nu isi iau cheia cand ies din casa sa duca gunoiul si raman pe afara fara telefon. Noroc ca au vecini si vecinii au umberele(vecinul a bagat umbrele prin fanta de la cutia de scrisori si a apasat pe manerul usii)

 

Miha, cutzu a luat cursuri dar numai 6 sedinte pentru comenzile de baza. Bag seama ca e soi rau si incapatanat si mai are nevoie de educatie. I-am gasit niste cursuri “1 la 1”, trebuie sa sun sa-l programez.

Ah, asta am invatat-o, greu pe pielea mea, acum vreo 15 ani. Am iesit sa duc gunoiul in chiloti si un tricou mai lung, cu papucii lui barbata-miu (45) in picioare.  Ca era ghena la 2 m de apartament... Era canicula... Am gasit doar o vecina acasa. Mi-am comandat un taxi de la ea si am aparut la usa la soacra-mea sa iau cheile de rezerva si bani de taxi.

Saraca femeie nu a zis decat, bine ca nu e barbata-miu acasa sa te vada cum umbli imbracata.

De atunci ma duc la ghena cu cheile in buzunar, sau in mana, pentru orice eventualitate. Bineinteles trebuie avut mare grija sa nu arunci cheile cu gunoi cu tot.  [:-)))]

 

Ieri pe fii-mea am inchis-o in balcon. Si cand m-a sunat pe mobil,  nici nu am vrut sa raspund, ca eram la banca la ghiseu.  Ea nici nu stia ca iesisem din casa.

Io ii izceam ca sunt la banca si mai intarzii, ea zicea ca face pe ea. Eu ii dadeam indicatii sa faca in ghiveci: daca nu te mai poti tine, fa in ghiveci, ca ai unul mai mare acolo.

Si aia din banca se hlizeau la mine  [:D]

M-am intors la ei: ce, n-ati inchis niciodata pe nimeni in balcon?



#754
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 15 mai 2019 - 09:40

[:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Viviana, aoleu ce patanie!

 

Si eu ma duceam la ghena cu cheile in buzunar, cand erau fetele mici.

 

Am patit-o o data cu Andreea, cand avea vreo 2 ani sa ma inchida de partea cealalta a unei usi din casa, dintre sufragerie si hol, iar cheia era pe partea ei. Cand am auzit cheia invartindu-se in usa, am inghetat. Ea nu mai putea sa descuie, sa invarta cheia in celalalt sens, s-a speriat si a inceput sa planga. Ma vedeam spargand geamurile (usa era cu geamuri). Norocul meu a fost ca mi-a venit inspiratia sa vad ca exista o oarece distanta intre parchet si marginea usii, asa ca am pus-o sa scoata cheia si sa mi-o dea pe sub usa. A reusit si am descuiat usa. De atunci am scos cheile de la toate usile din casa. Pana atunci nu-mi dadusem seama de acest pericol, copilul nu ajungea pana acolo, sora ei avea cateva luni...


Editat de monicabo, 15 mai 2019 - 09:43 .


#755
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 15 mai 2019 - 09:49

Da, cat au fost copiii mici luasem toate cheile din usi preventiv. Mi-era teama sa nu se blocheze aiurea vreo broasca. 

Cand avea Andrei 1 an si ceva - 2, m-a inchis in balcon in timp ce eu intindeam rufe, afara fiind un noiembrie cam inghetat.

Am mai avut o patanie cand in graba am deschis usa la lift cu mainile ocupate cu geanta, chei, sacosa si mi s-au agatat in nu stiu ce si au cazut in casa liftului. Adios chei.



#756
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 15 mai 2019 - 11:06

Viv  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]



#757
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 15 mai 2019 - 11:32

neata

 

buna asta cu incuiatul pe afara.. inca n-am reusit sa o patesc. dar is sigura ca nu e timpul pierdut!!! :)))))

 

de dimineata m-am enervat cu aceasta stire: https://www.theguard...men-republicans

 cat de mizerabili, cat de ipocriti.....

 

in rest, se pare ca vom avea o primavara si un inceput de vara ca anul trecut: adica inorat si cam ploios. cam nasol pentru turism :(



#758
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 15 mai 2019 - 12:38

Eu n-am închis niciodată pe nimeni nicăieri :))). N-am avut niciodată uși care se încuiau automat. Nu m-am încuiat niciodată afara. Aveam colege care aveau astfel de Yale și nu am înțeles niciodată motivul ;).

 



#759
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 15 mai 2019 - 12:44

neata

 

buna asta cu incuiatul pe afara.. inca n-am reusit sa o patesc. dar is sigura ca nu e timpul pierdut!!! :)))))

 

de dimineata m-am enervat cu aceasta stire: https://www.theguard...men-republicans

 cat de mizerabili, cat de ipocriti.....

 

in rest, se pare ca vom avea o primavara si un inceput de vara ca anul trecut: adica inorat si cam ploios. cam nasol pentru turism :(

Cu alte cuvinte 25 de barbati au hotarat pentru sute de mii de femei. Ipocriti. mizerabili, tampiti si ingusti la minte. bleah!

 

E nasol pentru turism si pentru constructii.  [:D]  



#760
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 15 mai 2019 - 13:00

de dimineata m-am enervat cu aceasta stire: https://www.theguard...men-republicans

 cat de mizerabili, cat de ipocriti.....

 

Mda, citind articolul îți dai seama că nici în cazul unui viol nu ar fi permis un avort :(. Niște mizerabili, într-adevăr...




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -