Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


809 raspunsuri la acest subiect

#741
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 14:49

Servus pinguini

 

Am asa un chef de munca  [zirea] si mai sunt 10 saptamani pana la vacanta...Marcia mai are 9 de scoala..nu stie daca vine cu noi in Romania sau pleaca dupa ce revenim noi..oricum merge la job atunci cand are vacanta.

 

Astept sa vina Inaltarea, joi e liber si vineri plecam la degustare de vin in Valais si revenim sambata; am rezervat hotel in orasul de langa, la apa termala  [:D] am fost acolo acum multi ani, ultima data si cu ai mei. 

 

Marcia s-a enervat aseara din cauza unui coleg de la scoala; ea nu-l stie, el i-a scris ca e frumoasa  [ph34r] a aflat de la una din colege ca are 20 de ani..a zis ca e prea mare pt ea, nu-i tb prieten mai mare de 18 ani...si oricum momentan nu vrea prieten...intai sa termine scoala, sa mearga in Coreea, sa vada ce drum va alege si apoi are timp si de prieten...sa vedem cat o tine  [:D]

 

Alor mei li s-a stricat aspiratorul, asa ca azi le-am comandat unul Dyson..noi avem 2 si suntem ft multumiti de ele...nu e ieftin, dar face toti banii...si are si garantie 5 ani.

Si ai mei isi vor lua pt gradina si o scula de scos buruieni  [:D] nu stiam ca exista asa ceva.

Ieri am vorbit cu mama si mi-a spus ca toti pomii au fructe anul asta ( cirese, visine, caise, prune si gutui).

 

Marcia mai are cateva teste si dupa gata, trece in anul 2...nu-i vine nici ei sa creada ca a trecut un an.

 

O saptamana faina sa aveti. 


Editat de Ella73, 13 mai 2019 - 14:50 .


#742
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.696 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 21:33

Si noi suntem la capitolul teste, saptamania asta face pregatire, saptamaina viitoare are testele finale.

sincer, nu prea se omoara cu invatatul, desi pt el cand invata cate 3 ore ...parca a urcat pe everestul. invatat de placere nici la noi nu exista.

 

la health are cea mai mica medie(desigur profesoara e de vina), a trebuit sa mergem la  piata sa intervieveze un farmer ca sa ia credit si sa isi ridice media sa aiba A.

funny ca din toata piata a ales sa ia interviu la o "fermaritza" tare draguta care nu cred ca avea mai mult de 18 ani....habar nu avea de ferma, dar il intreba pe taica-su care se cunoastea ca el era cu munca.

 

in rest noi ne pregatim de vacanta...cumparat costume de baie...si haine de bumbac pt clima de Miami.

de remodelat nu vreau sa aud cateva luni. avem de taiat un stejar masiv care e linga casa si e 1/2 uscat-treb raport si aprobare speciala  pt asta...si $1000+.

mai treb sa varuim garajul si candva la anul viitor  de pus parchet….

ne tot bate gindul sa ne mutam dar nu stim unde...ufff multe ploi, tornade in texas...nu suntem de loc incintati si nici sa lopatam zapada. in alte zone nu sunt joburi, deci unde sa ne mutam ??? [smulgpar]


Editat de michelle-usa, 13 mai 2019 - 22:06 .


#743
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.696 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 22:03

Mianna, imi pare rau ca l-ai pierdut pe Maxi...nu ii pot imagina cat de dureros este .

 

Fleur , multe imbratisari tie si lui Eric si multa putere. e un pas mare care l-ai facut dar daca cu asta aveti mai multa liniste sufleteasca si ai incercat totul...mergi inainte. ma bucur ca reactualizezi prieteniile...e f importat sa ai prieteni adevarati pe linga tine. si noi aici pe forum te cititm si te sustinem.Eric cum se comporta la schimbare? Pe FB pare tare happy mereu.

 

Roli, Ella, si la noi mai sunt unele seri reci dar nu cum spuneti voi...nu stiu cum e sa fie atitea luni frig si ploaie. mi se pare f depressant.

 

Ella...are planuri mari Marcia. 

 

Laura, cum e mama? cat despre copii fara entuziasm de scoala si mame care stau in circa lor...suntem pe aceeasi pagina.

 

Viviana, ma bucur ca operatia a mers bine. deci acum ambii ochi sunt ok, nu? abia astept poze cu casa gata. wow...mult a fost dar putin a ramas! acum e fun, cu interioarele, mobila...etc. ce mai face mama ta?

 

Mihaela S. imi pare rau ca sunt probleme la service(dar nu am retinut de la ce au plecat?), va mai ginditi sa plecati de pe insula?sotul cum e cu serviciul parca erau ceva probleme si acolo?  si la sotul meu abia I-au aprobat concediul si a facut cererea cu 2 luni inainte. nu au inlocuitor pt el...dar asta e...nu e problema lui.

Bafta Silviei la sf de an si Dianei in noul jurney.

 

Marion  bine ai face sa incepeti cu trainingul cand e inca mic. Noi nu am facut cu Pepper si acum avem de tras. Am uitat ce nume I-ati pus?

 

Mult success elevilor la teste si multa putere parintilor sa-i sustina.


Editat de michelle-usa, 13 mai 2019 - 22:07 .


#744
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 09:21

Neatza,

M-am trezit asa intoarsa pe dos. Am avut un cosmar. Doamne, dar ce ma mai framantam.

Se facea ca fii-mea era gravida in vreo 5 luni. brrrr!

 

Azi stau acasa. Masina e in service. CCS e cu ea acolo si nu a vrut sa ma ia si pe mine.



#745
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 13:04

Buna dimi,

 

Aud ca au fost vesti rele in urma mea. Imi pare rau pentru toate care ati trecut prin ele. [flo]

 

La mine s-a combinat o perioada f f aglomerata la munca si vreme frumoasa care ne tine afara, in principal in gradina (dupa munca). Nici cu mama nu am mai vbd e la Pastele ortodox... [batcap]

 

Noi avem vacanta in 10 zile, abia astept! Si apoi inca 6-7 saptamani pana iau copiii vacanta mare. Inca nu am luat bilete de avion sa le duc in Ro.......



#746
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 13:11

chiar asa, ce-or mai fi facand rufus & tora, blackcat, strumphita ? aveti vesti/noutati de la ei/ele ?



#747
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 14:44

 

 

Da,chiar asa, unde e Ioana ?

 

Aici [flo] Multam.



#748
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 14:50

Servus pinguini

 

Bate un vant la noi, de te ia pe sus  [zirea]  dar macar e soare....in pauza de masa am fost la cumparaturi, am luat maruntisuri pt mandra.

 

Vineri am aparut in ziarul orasului  [:D] m-au felicitat vecinii si prietenele Marciei...de  baut dau cand primesc pasaportul, asa ca mai au de asteptat.

 

Inca sunt in modul de vacanta, nu am chef de nimic  [ph34r] dar m-am obisnuit la jobul nou, asa ca e ok.

 

O zi faina sa aveti. 


Editat de Ella73, 14 mai 2019 - 14:51 .


#749
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 15:09

Azi vin cu un sfat: cand plecati de acasa sa verificati daca nu ati inchis pe nimeni in balcon.

Corolarul de la sfat: cand iesiti in balcon luati-va telefonul cu voi.

[:-)))]

 

Si yupiiiii, am CCTV functional, am aplicatie si vad cum ploua in curte.

 

Black e cea mai tare! Face mai multe masterate. Si e ocupata. Domnisora ei a luat locul 3 la balcaniada de catarari.  [pk]



#750
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 15:20

Azi vin cu un sfat: cand plecati de acasa sa verificati daca nu ati inchis pe nimeni in balcon.

Corolarul de la sfat: cand iesiti in balcon luati-va telefonul cu voi.

[:-)))]

 

 

 

bune sfaturi!!!

felicitari pentru CCTV :)))




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -