Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Departamentul pentru cafea si afaceri sociale


809 raspunsuri la acest subiect

#731
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 09:56

Hai mai....scoala de placere?! [:-)))]

Greu sa fie scoala de pura placere... Nici noi la vremea noastra nu mergeam 100% de placere la scoala. Dar gaseam partile bune, ne revedeam colegii, ne distram, venea si invatatura la pachet, tezele si altele, ne vedeam de treaba si aia era.... Venea apoi o noua vacanta  [:)] . Cam asa este si acum cu copiii. Dupa o vacanta e cel m ai greu... Iar scoala? Dar se revad cu colegii, reiau activitatile si isi reintra in ritm.



#732
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 10:12

ziua buna de luni

 

a trecut si banchetul, s-a facut printre picaturi de ploaie si sedinta foto pentru album. de acum suntem in linie dreapta pentru examene :)). copilasii s-au distrat, au si dansat (uimire mare...!!!)

amr: 5 saptamani :)))



#733
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.615 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 10:32

[hia]

 

rox asa  devreme ati avut bachetul?  [:)]  eu la sfarsitul lunii.ma bucur ca au dansat copiii  [clo]

 

zi buna!  [flo2]


Editat de velvet, 13 mai 2019 - 10:32 .


#734
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 10:38

 

rox asa  devreme ati avut bachetul?  [:)]  eu la sfarsitul lunii.ma bucur ca au dansat copiii  [clo]

 

 

 

da, ne-am trezit tarziu cu intrunirea si organizarea in termenii lor :). si nu mai erau date disponibile aproape de finalul anului. 



#735
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.615 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 11:07

am inteles, rox  [:)] 



#736
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 11:12

ziua buna de luni

 

a trecut si banchetul, s-a facut printre picaturi de ploaie si sedinta foto pentru album. de acum suntem in linie dreapta pentru examene :)). copilasii s-au distrat, au si dansat (uimire mare...!!!)

amr: 5 saptamani :)))

Tin pumnii de pe acum.  Emotiile cresc in ritm cu scaderea amr-ului.

Fii-mea in ultimele 2 saptamani a citit cele mai multe carti din viata ei. Nu mai putea invata si isi punea cartile peste caietele deschise. M-am prins, dar am lasat-o in pace.

Nici in ziua de azi nu stie ca eu stiam.



#737
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 11:53

La noi AMR 4 săptămâni pana la vacanța! Și aproape 5 pana la concediu!

Iar la mine 2 săptămâni pana plec in Ro la întâlnirea de 30 de ani. Atunci pleacă și mama de la noi :(.

Mi-am luat alta rochie de banchet pana la urma, pantofi, poșeta, cercei...plus pantaloni și bluza, poșeta și pantofi Pt școala. M-am îmbrăcat :). 

Abia aștept! 

 

Silvia are ultimele teste naționale săptămâna asta, apoi e ca și in vacanța. 

Urmează banchetul in 4 Iunie și apoi ultima săptămâna de școala. In 11 Iunie iau vacanța. Prin Iulie aflam rezultatele de intrare la liceu, dar a luat note maxime, nu are probleme. 

 

La mine la job e dezastru in continuare, eu sunt stresată. Sindicatul l-a presat pe șef sa îmi aprobe concediul vinerea trecută, deși aveam dreptul sa fie aprobat cu doua luni înainte, cel târziu. V-am zis ca am pierdut Rusia. Șeful mi-a aprobat numai mie, deloc bucuros.

Eu m-am relaxat in Weekend și am organizat cu al meu un nou concediu, am cumpărat deja bilete, inchiriat mașina, rezervat ceva apartamente. 

 

Săptămâna frumoasa! 

 



#738
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.198 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 12:02

Rox, spor la invatat Blanosului. Am si eu o domnisoara draga care a avut sambata banchetul. Machiata si coafata parea ca nu mai e fetitza pe care o stiam eu.

 

Noi planuim renovarea casei....asa m-am saturat de incompetenti ! Viv, ai avut si ai nervi tari sa construiesti o casa, la mine e 1/1000000 din ce ai facut tu si simt ca nu mai pot.

 

Catelul ma supara, trebuie sa-i gasesc cursuri de buna crestere. Cand suntem in parc si sunt multi caini nu mai vine cand il strig. De curand a inceput sa sara si pe stapanii cainilor si din pacate, fiind mic si dragalas, toti il alinta in loc sa-l indeparteze.



#739
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 12:05

Marion noua ne-au zis cei de la care l-am cumpărat pe W ca e foarte important sa mergem cu el la cursuri, Pt ca altfel ia el stăpânirea :). Asta in primul rând ca suntem începători, e primul nostru câine. Am învățat și noi cum sa îl facem sa ne asculte, dar și el sa ne asculte. Recomand din tot sufletul! 

 

Rox, multă bafta lui P! Spor la învățat. Și ție nervi de oțel. 

 



#740
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 13 mai 2019 - 12:07

Colega mea care e pe Camino, a trecut ieri de jumătate. Încă rezista. Are zile mai grele, a ajuns acum in porțiunea cea mai grea, pe care mulți aleg sa o facă cu trenul. E și cald, soare non-stop, pic de umbra pe cărări. 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

  • MărÈ›iÈ™or

    Ioanachea
    - Ieri, 21:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -