Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Am nevoie de recomandări de cei mai buni doctori psihiatri și psihologi


3 raspunsuri la acest subiect

#1
Andreeabogdan

Andreeabogdan
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 19 martie 2019 - 09:43

Bună ziua!!! Sunt noua în acest grup și am și eu nevoie de recomandări!!! Suntem din Ploiești și avem o minune de copil de 3 ani și 8 luni!!! Îl luna noiembrie, anul trecut am mers la București la Centrul de sanatate mintala Alfred Rusescu mai exact la doctora psihiatru Cristina Stănescu și psihologul Miruna Radan unde acestea ne-au spus ca minunea noastră nu are autism, nici nu se pune problema de asa ceva ca totul se datorează telefonului și televizorului!!! Toate bune și frumoase!!! Nu i s-a pus niciun diagnostic țin sa precizez și asta!!! Am întrerupt tot ce înseamnă TV și tehnologie!! În martie acum băiețelul nostru a început gradinita!!! S-a acomodat foarte repede spre bucuria noastră!!! Însă după prima săptămână au apărut și plângerile din partea educatoarelor!!! Se pare că împinge copiii la gradinita și sare pe ei.... Realizez că minunea mea are o problemă și vreau să îl ajut!!! Menționez de asemenea că este un copil f inteligent chiar peste media lui de vârstă! Cunoaște tot ce înseamnă culori, numere, alfabet!!! Am nevoie de la voi de recomandări de medici psihiatri și psihologi din zona Ploiești-București!!! Și de asemenea dacă cunoaște cineva instituții unde se poate face terapie comportamentala și ABA în Ploiești!!! Noi acum pe 3 aprilie avem din nou programare la solicitarea mea pt o reevaluare la aceleași doamne Radan și Stănescu la centru, unde vom aduce și caracterizarea fiului meu făcută de doamne educatoare, dar vom dori și o a doua opinie!!! Va rog din suflet să ne ajutați!!! Nu vrem să pierdem timpul căci deja a trecut în dezavantajul nostru



#2
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 19 martie 2019 - 11:13

Unde doresti sa ramana subiectul?

La copii cu nevoi speciale sau la cabnetul PSI?

 

Nu se poate la amandoua pentru ca raspunsurile vor fi imprastiate.

 

Edit. majoritatea userilor folosesc tabul Subiecte active si acolo ambele rubrici au aceeasi vizibilitate.



#3
Andreeabogdan

Andreeabogdan
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 19 martie 2019 - 11:45

As dori sa rămână în rubrica unde sunt cele mai multe persoane active care ne pot ajuta cu aceste recomandari



#4
J G

J G

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.955 mesaje

Postat 19 martie 2019 - 19:37

Iti recomand sa mergi la cabinetul dnei psiholog Emilia Cocis - este psiholog clinician si face terapie ABA. Are cabinetul la cinema Patria. Daca nu gasesti numarul pe net da-mi un mesaj privat si ti-l dau eu.

 

Am colaborat cu dansa, am incredere ca lucreaza foarte bine cu copiii.

 

Despre psihiatru, nu cunosc in Ploiesti psiholog pediatru, dar am colaborat foarte bine cu dr. Burghelea de la policlinica Praga si cred ca poate recomada pe cineva. La fel, daca vrei numarul scrie-mi in privat.

 

La ce gradinita sunteti?


Editat de J G, 19 martie 2019 - 19:37 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -