Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mai crede cineva?


313 raspunsuri la acest subiect

#251
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 01 aprilie 2019 - 16:05

Sa nu va mai ascundeti dupa deget crezand ca realizati ceva atat timp cat va tineti buzunarele cusute.

 

jignitor mesaj. De unde stii tu cum au buzunarele participantii la discutie?



#252
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 01 aprilie 2019 - 16:15

danielag un simplu giogle ti-ar fi luat mai putin timp decat ti-a luat mesajul. Primul articol gAsit dar trebuie sa fue o multime daca ai timp http://www.concerner...rlines_142#more Personal consider ca e nevoie doar de o logica minima pt a intelege ca vacantele accesibile la din ce in ce mai multa lume de nivel mediu financiar sau chiar submediu, vilele in locul caselor etc duc la cresterea a tot ceea ce tot scrieti voi ca e daunator planetei. Inutila ascunderea dupa deget. https://www.equaltim...nd#.XKIRbZC_w0M

 

din primul link - la un articol de cel putin 8-10 ani:

 By 2011 all flights that operate within Europe will have to pay for exceeding permitted levels of emission under the Emissions Trading Scheme.”

 

deci se plateste deja pentru diminuarea amprentei de carbon. Si o fac toate liniile, fie ele low cost sau high cost

 



#253
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 01 aprilie 2019 - 17:37

 

 

 

"By December, a survey by Yale and George Mason universities found 81 percent of American voters supported the goals of a Green New Deal, including 64 percent of Republicans and 57 percent of conservative Republicans. Yet the pollsters warned that support would likely wane as the policy became more closely associated with members of one party".

 

Asta e exact ce ti-a explicat Antmil cu citeva pagini mai inainte, 81% din votantii americani sustineau la nivel de decembrie Green New Deal (per Yale and George Mason universities), incluzind 64% din votantii republicani si 57% din republicanii conservatori. 

 

Chiar si dupa ce polarizarea politica a intrat in efect,  in martie 52% din adulti sustineau GND.

 

 

 

...survey facut pe cati votanti si ce virste? nu de altceva dar sa stim si noi cine reprezinta America.

 

plin internetul de survey-uri din astea...in care participantii habar nu au ce voteaza si nici nu au citit documentul…

 

daca ar fi sa le spuna la “sustinatori” si ce sume fabuloase treb sa scoata din buzunar pt implementarea acesor masuri si cat de drastic le-ar influenta stilul de viata…sunt sigura ca nu ar mai fi atit de entuziasti….li s-ar sterge  culoarea verde de pe fatza in instant.



#254
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 01 aprilie 2019 - 17:56

  • cate dintre voi/cunoscuti  ar fi de accord sa nu mai calatoreasca, ca sa nu polueze aerul?
  • cate ar fi de accord sa plateasca mai multe taxe , impozite….DACA ar fi in situatia de a trai de la cec la cec?
  • daca ar avea o afacere bazata pe consum, cate ar fi de accord sa isi reduca profitul, a vinde mai putin?
  • care au  shares in companiile mari poluatoare ar fi de accord sa treaca pe pierderi?
  • cate personae care sunt fermieri si au livezi, si animale etc...etc si traiesc din vanzarea acestor produse(asa zise daunatoare)...ar fi de acord sa produca mai putin?
  • cate persoane chiar si aici de pe forum ar renunta la technologie  sau hai sa nu fim prea drastici...sa fie ca pe vremuri cu 1 tv, 1 telefon...1 computer (sa poata scrie pe forum)/familie?
  • cate personae ar renunta la masina personala sa faca in loc de 30 min...2 ore cu autobuzul...sau sa aibe 1 masina /familie?

 

...eu cred ca astea sunt doar cateva intrebari care fiecare din noi ar trebui sa si le puna inainte de a se bate cu pumnii in piept ca sustin  deal-uri de genul asta....si masuri drastice.

 

 pana la urma si aceste companii mari care vrem noi sa le "atacam" sutn sustinute tot de oameni de pe planeta asta...care in veci nu vor vota impotriva.

 

cum am mai spus,  accest "deal "suna frumos...dar NU e realistic.

 

eu nu zic sa nu reciclam, ca o fac si eu...nu zic sa nu facem fiecare in coltisorul lui cat poate, si cat doreste si cum doreste...dar sa fie o masura in toate si efortul sa fie comun in toate tarile ...iar toate masurile sa fie supuse la vot nu bagate pe git de cei de sus care  au alt life style.


Editat de michelle-usa, 01 aprilie 2019 - 18:13 .


#255
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 01 aprilie 2019 - 18:22

Andacos, cu boicotu la haine e tare simplu cand ai un copil, mare si pe salariu.

Cand ai copiii mici care cresc de la un sezon la altu, mai si rup pantalonii in genunchi, crede-ma ca nu mai boicotezi nimic: ).

Nu am cumparat niciodata haine de la lanturile amintite!Si am avut si eu copilul mic cindva...



#256
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 01 aprilie 2019 - 18:42

Thou shalt not bear false witness against thy neighbour! 

You shall not spread a false report. Exodus 23:1-3

Sa nu minti. Sa nu calomniezi, sa nu defaimezi, sa nu denigrezi si sa nu raspindesti insinuari prin care sa-ti lezezi pe nedrept aproapele.

 

E si asta o forma de poluare. 

Tocmai am vazut acum mesajul asta, si nu pot sa nu accord [flo2]   ca ai citit Biblia…sau macar 1-2 pasaje.

Dar nu se potriveste …Exodus 23:1-3 complet scrie ca:

“Do not spread false reports. Do not help a guilty person by being a malicious witness.

“Do not follow the crowd in doing wrong. When you give testimony in a lawsuit, do not pervert justice by siding with the crowd,

and do not show favoritism to a poor person in a lawsuit.

Si daca ai ajuns la 23 sper ca ai citit si Exodus 20:13 unde scrie:“You shall not murder.”…sa nu uiti sa-l mentionezi daca se deschide subiect  despre avorturi.

ps

pot sa continui discutia la sufletul credintei 



#257
Letitia1

Letitia1

    Membru VIP

  • PAID
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 17.256 mesaje

Postat 01 aprilie 2019 - 19:43

jignitor mesaj. De unde stii tu cum au buzunarele participantii la discutie?

 

Sint mai multe mesaje jognitoare la subiectul asta! Tu, ca moderator ar fi trebuit sa le sesizezi!


Editat de Letitia1, 01 aprilie 2019 - 19:48 .


#258
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 01 aprilie 2019 - 20:17

[quote name="michelle-usa" post="8612387" timestamp="1554134184"]

  • cate persoane chiar si aici de pe forum ar renunta la technologie sau hai sa nu fim prea drastici...sa fie ca pe vremuri cu 1 tv, 1 telefon...1 computer (sa poata scrie pe forum)/familie?

     

  • cate personae ar renunta la masina personala sa faca in loc de 30 min...2 ore cu autobuzul...sau sa aibe 1 masina /familie?
 

 

Iti răspund eu: nu am avut niciodată, in cei aproape 48 de ani de viața mai mult de 1 tv in casa. 1 mobil de persoana și 1 computer sau deloc. 

 

La mașina as renunța oricând dacă as avea cum merge cu autobuz, sau pe jos. O vreme am mers cu bicicleta dar nu prea sunt amatoare. Dar pe jos oricând, oricum merg zilnic 3-4 km. Doar ca pana la job și înapoi am 11 km in total. Dar m-am gândit se multe ori sa merg pe jos, poate o sa o fac.

 Ceea ce facem de o vreme, mergem împreuna toți cu o mașina la job și înapoi. 

 



#259
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 01 aprilie 2019 - 20:23

  • cate dintre voi/cunoscuti ar fi de accord sa nu mai calatoreasca, ca sa nu polueze aerul?
  • cate ar fi de accord sa plateasca mai multe taxe , impozite….DACA ar fi in situatia de a trai de la cec la cec?
  • daca ar avea o afacere bazata pe consum, cate ar fi de accord sa isi reduca profitul, a vinde mai putin?
  • care au shares in companiile mari poluatoare ar fi de accord sa treaca pe pierderi?
  • cate personae care sunt fermieri si au livezi, si animale etc...etc si traiesc din vanzarea acestor produse(asa zise daunatoare)...ar fi de acord sa produca mai putin?
  • cate persoane chiar si aici de pe forum ar renunta la technologie sau hai sa nu fim prea drastici...sa fie ca pe vremuri cu 1 tv, 1 telefon...1 computer (sa poata scrie pe forum)/familie?
  • cate personae ar renunta la masina personala sa faca in loc de 30 min...2 ore cu autobuzul...sau sa aibe 1 masina /familie?
...eu cred ca astea sunt doar cateva intrebari care fiecare din noi ar trebui sa si le puna inainte de a se bate cu pumnii in piept ca sustin deal-uri de genul asta....si masuri drastice. pana la urma si aceste companii mari care vrem noi sa le "atacam" sutn sustinute tot de oameni de pe planeta asta...care in veci nu vor vota impotriva. cum am mai spus, accest "deal "suna frumos...dar NU e realistic. eu nu zic sa nu reciclam, ca o fac si eu...nu zic sa nu facem fiecare in coltisorul lui cat poate, si cat doreste si cum doreste...dar sa fie o masura in toate si efortul sa fie comun in toate tarile ...iar toate masurile sa fie supuse la vot nu bagate pe git de cei de sus care au alt life style.

 

 

Nu faci decât sa întărești concluzia ca nu ai înțeles exact cum sta “New Green Deal”. In plus, m-as abține de la declarații de genul “sa ne bage pe gât” când fix cu asta te ocupi in mod activ: sa obligi pe alții sa adere la perceptele tale. Nu înțelegi nici cum stau lucrurile la nivel de corporații și cum

aftecteaza asta omul de rând vs. shareholders. 



#260
ChloeD

ChloeD

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 251 mesaje

Postat 01 aprilie 2019 - 20:31

 

...survey facut pe cati votanti si ce virste? nu de altceva dar sa stim si noi cine reprezinta America.

 

Dar citi sinteti/scrieti sub michelle-usa de "vrem si noi sa stiim"?

 

Poftim

 

http://climatecommun...rtisan-support/

 

Detaliile statistice si matematice legate de prelucrarea datelor le gasesti (gasiti?) la sfirsitul articolului

 

 

plin internetul de survey-uri din astea...in care participantii habar nu au ce voteaza si nici nu au citit documentul…

 

Adica participanti genul celor care posteaza o pseudo-traducere la un text guvernamental (pg. 19), si dupa ce-s trasi de mineca ca e paralel cu textul real vin cu explicatii de genul "Eu nu am incercat sa traduc documentul,   nu imi pierd timpul cu astfel de nimicuri...(pg.22) ".

 

Speculezi fara nici o baza reala, fara nici o informatie validata si efectiv e peste puterea mea de intelegere cum poti alatura studii generate de universitati precum Yale si George Mason unor comentarii de la subsolul unui articol de pe yahoo.

 

 




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Astăzi, 20:26

  • Bye bye la job

    FloreClau
    - Astăzi, 19:30

  • Palpitatii puternice

    RoxiMada
    - Astăzi, 17:33

  • Care este cel mai frumos lucru în a fi însărcinată?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 15:52

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -