Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Andreea Bălan a suferit un stop cardio-respirator în timpul operaţiei de cezariană

nastere cezariana

48 raspunsuri la acest subiect

#11
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 07 martie 2019 - 08:25

pai, nici mie nu mi-a povestit barza. :)
nu e musai ca patania unuia sa fie si patania altuia.
 
 
 
 
uite, chestia asta ma deranjeaza. daca tu ai cunostinte "care au nascut la Sanador si a fost bine-mersi", am si eu cunostinte care au nascut la Sanador si nu a fost bine-mersi. cu ce-s "mai superioare" cunostintele tale decat ale mele? tu nu din auzite spui ce spui? ca doar nu e experienta ta, e a cunostintelor tale, care ti-au transmis-o in scris sau prin viu grai.

. Tu ori nu citești, ori citești pe diagonala, am spus deja și ma irita sa ma repet - acum 2 ani soțul meu a avut o intervenție chirurgicala la Sanador, tu ai avut vreo tangenta cu ei? Sau vorbești ca alte personaje de pe forum-din auzite. Tu personal ai avut tangente cu Sanador ul? Și s-a întâmplat ce povesteau? Zvonistica asta, bat-o vina. Noi nu am plătit un leu în plus fata de ce s-a discutat, ba mai mult au făcut un artificiu ca o parte din intervenție sa fie decontat, deci unde este hraparismul de care povestești? r

#12
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 07 martie 2019 - 09:56

Sanador pe partea de maternitate - nastere si lauzie - are probleme. in sensul ca... se incearca mulgerea de bani cat mai multi de la viitoarele mame. faci abonament, da, dar tot achiti tooot felul de controale si de analize. uneori, asistenta "pierde" rezultatele analizelor si spune... ca trebuie sa le faci din nou. sau recomanda aceleasi analize in fiecare trimestru de sarcina. daca nu esti atenta - desi normal ar fi sa nu fie nevoie sa fii atenta, efectiv sa iti ofere, garanteze increderea cumparata cu bani grei - la sfarsit te trezesti cu o factura de pici din picioare.

Esti client Sanador? Esti abonata la Sanador?



#13
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 07 martie 2019 - 10:14

Merg des la Sanador pentru ca si spitalul si clinicile sunt la 7 minute de mine. Este un spital foarte bun cu medici buni.

 

Ce va mai place sa tarati in noroi aiurea, renumele unei clinici fara sa cunoasteti cu adevarat ce s-a intamplat.

 

Embolia amniotica ca si hemoragia postpartum sunt foarte rare, dar na, se produc, nu pot fi standardizate sau stiute dinainte. Salvarea vietii unei mame in astfel de cazuri tine efectiv de buna practica medicala. Mortalitatea dupa astfel de incidente nefaste este peste 70%.



#14
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 07 martie 2019 - 11:42

Pepco și poate ma poți lamuri cu "văleu". Unde e valetul în toată povestea? Da, Andreea Bălan a născut la Sanador, A. B. a suferit o complicație relativ rara care nu se putea anticipa, și pe care doctorii au manevrat-o cum a trebuit. Problema a fost ca era la Sanador. Dacă era la Giulesti era ok? Vad ca nu te-ai mai oripilat când atâția bebeluși au plecat cu bacterie de acolo.

#15
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.324 mesaje

Postat 07 martie 2019 - 12:07

Copilul care a murit , cu hemoragie interna, nu tot la Sanador a fost operat?



#16
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 07 martie 2019 - 12:19

Copilul care a murit , cu hemoragie interna, nu tot la Sanador a fost operat?

Da, da.

A iesit raportul IML - hemoragie acuta lenta, dr. a ciupit o artera fara sa-si dea seama.

S-a deschis dosar pentru ucidere din culpa.



#17
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 07 martie 2019 - 12:26

Da, da.

A iesit raportul IML - hemoragie acuta lenta, dr. a ciupit o artera fara sa-si dea seama.

S-a deschis dosar pentru ucidere din culpa.

 

 

 Interesant. Nu stiu daca stii Viviana, dar dr Laura Balanescu era si inca este (sa vezi mamicile cum zic ca spitalul e de vina, nu doctorita), foarte bine vazuta. Profesa, nu mai stiu statutul ei, in principal la Alexandrescu.

 La inceputurile mamiciei mele eram pe niste grupuri de parinti cu copii prematuri si era ft laudata si recomandata dr Balanescu. Eu personal merg cu P. la o chirurga mai putin cunoscuta, dar ft inimoasa, recomandata de pediatra si a carui nr de telefon personal il am.



#18
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 07 martie 2019 - 12:42

Moon, asta este un caz clar de malpraxis, din pacate.

====

Dr. Balanescu este/ a fost un profesionist care a salvat mii de copii. De data asta nu a mai fost asa.

A facut si niste declaratii cacacioase discriminatorii.



#19
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 07 martie 2019 - 14:14

Da, da.

A iesit raportul IML - hemoragie acuta lenta, dr. a ciupit o artera fara sa-si dea seama.

S-a deschis dosar pentru ucidere din culpa.

e grea meseria de doctor chirurg , se intampla sa gresesti , dar ma intreb oare cei care erau obligati  sa aiba grija de post operatie ce au facut?  



#20
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 07 martie 2019 - 14:19

 Interesant. Nu stiu daca stii Viviana, dar dr Laura Balanescu era si inca este (sa vezi mamicile cum zic ca spitalul e de vina, nu doctorita), foarte bine vazuta. Profesa, nu mai stiu statutul ei, in principal la Alexandrescu.

 La inceputurile mamiciei mele eram pe niste grupuri de parinti cu copii prematuri si era ft laudata si recomandata dr Balanescu. Eu personal merg cu P. la o chirurga mai putin cunoscuta, dar ft inimoasa, recomandata de pediatra si a carui nr de telefon personal il am.

si de ce nu ar mai fi? o greseala nu te sterge din meseria ta.





Etichetat si cu nastere, cezariana

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -