Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 3 voturi

Iubiri din Madagascar pana la ghetar

ghetar pinguini madagascar iubire sf valentin dragobete

943 raspunsuri la acest subiect

#61
monicabo

monicabo

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.191 mesaje

Postat 14 februarie 2019 - 18:42

Viviana, bafta maine cu operatia!

O sa fie bine!  [flo2]



#62
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 14 februarie 2019 - 20:19

Seara buna din patul personal! 

 

Am dormit 4 ore azi noapte (avionul a zburat la 7.30) și restul după ce am ajuns acasa :). 

 

Vremea islandeza nu s-a dezmințit pana in ultima clipa. Va spuneam in ultima postare ca revin. Asadar din 4 zile cât am stat acolo a fost așa: am ajuns pe o vreme superba, aveam lentile roz :)), vorba Miannei, așa roz arătau munții in pozele alea de apus de soare. 

 

A doua zi ne-am trezit pe o ninsoare teribila. Va spuneam ca am încercat sa mergem la Cercul de aur și ne-am întors. Nu doar ninsoarea era teribila, ci Combinația cu vântul care depășea 100 km/h și Pt care nu fusese niciun avertisment. Pt ca așa bate vântul acolo :)). 

Am condus și noi de multe ori in furtuni de zăpada, dar vreau sa ma credeți ca așa ceva nu am trăit niciodată. 

 

Peste noapte a început sa bată vântul foarte tare in oraș, bubuiau geamurile. Dar era senin și am putut pleca la drum. Cu grija, sufla tot așa foarte puternic. La un moment dat am oprit sa fotografiem lângă un lac și sufla atât de tare încât abia stăteam pe picioare. Și la noi bate vântul, dar așa vânt nu am avut niciodată. 

In fine, am ajuns la 10 km mai departe, acolo vântul bătea mult mai puțin, omenește adică :). 

Ziua asta a fost însorita, foarte frumoasa. Dar ici și colo se năpustea câte un nor și mai trăgea o ninsoare :)

 

A treia zi a fost cea mai frumoasa. Soare tot timpul și vânt aproape deloc. Unul așa subțire cât sa nu uiți unde te afli :). 

Iar azi dimineața pana am ajuns la aeroport vreme buna, nu se vedea dacă era înnorat sau nu, era întuneric. După ce ne-am îmbarcat, a început sa ningă brusc foarte puternic, pilotul ne-a anunțat sa rămânem la sol vreo 30 min (după ce stătusem deja vreo 20), Pt ca e alunecoasa pista și e riscant. Am decolat pana la urma așa pe ninsoare, a fost Ok. 

 

Imbracamintea a fost așa, ca sa rezistam la vânt, deși cum am scris dacă te iei numai după temperaturi e Ok Pt iarna. Asadar: bluza de corp (set bluza și pantaloni Pt drumeții/schi), pulover și geaca de iarna (antivant, antiploaie), pantaloni de corp, pantaloni de fâs impermeabili (nu de schi dar nici subțiri de vara, sunt Pt drumeții), ghete antiderapante (e foarte alunecos peste tot, gheata multă, se recomanda sa ai cuie peste ghete), căciula și mănuși. De foarte multe ori am pus gluga de la geaca peste căciula, trecea vântul prin căciula. Mănuși am avut din piele, îmblânzite, dar îmi înghețau mâinile in ele. Ar fi fost bune din cele de schi, dar nu merg cu aparatul foto :). A trebuit sa fac sacrificiul asta. 

 



#63
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 14 februarie 2019 - 20:26

[hia]

 

viv succes maine! sa fie totul bine!  [pup]

 

miha frumos pe unde-ati fost! poze f frumoase!  [pup] da'vantul ala...brrr! 

 

va pup. [floare3]



#64
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 14 februarie 2019 - 20:29

Va mulțumesc Pt aprecieri! 

 

Viviana țin pumnii mâine, va fi bine. 

 

Laura25 ma bucur ca mama e bine, sa aveți  cât mai mult timp împreuna. Ce a zis oncologul? 

 

Moon, distracție frumoasa la Bruxelles! 

 

Rox, super Eva! Sa o tina mai mult decât pe Silvia! :))) Ea tot începe și se plictiseste sa scrie ce are in cap. 

Mai merge la calarie? 

 

Monica felicitări fetelor tale, foarte bune rezultate pe toate planurile! 

 

Salutari la toată lumea, nu apuc sa scriu la fiecare in parte. 

 

Merg sa văd ce e pe jos, era cam dezastru in Bucătărie când am ajuns și nu cred ca cineva a curățat ceva :)). Silvia s-a dus la cai, are teorie. Al meu a ieșit cu câinele și s-a prăvălit in canapea. 

 

Seara frumoasa! 

 



#65
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 14 februarie 2019 - 20:36

Velvet da, dar a meritat absolut fiecare moment inclusiv cele cu vânt :)). E o experiența in sine. E Islanda. 

 

Apropo de asta citeam pe avion pe ecrane: 

Unul din cele mai fascinante lucruri despre Islanda este ca e al treilea cel mai vantos loc de pe Pământ. Primele doua nu sunt locuite! :))

Si încă un lucru fascinant: Islanda e aproape de Cercul Polar de nord dar Iernile sunt mai calde ca in New York :) 

 

 



#66
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 14 februarie 2019 - 20:40

cred miha  [:)]  este sigur o experienta  unica!



#67
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 14 februarie 2019 - 20:48

Seara buna din patul personal! Am dormit 4 ore azi noapte (avionul a zburat la 7.30) și restul după ce am ajuns acasa :). Vremea islandeza nu s-a dezmințit pana in ultima clipa. Va spuneam in ultima postare ca revin. Asadar din 4 zile cât am stat acolo a fost așa: am ajuns pe o vreme superba, aveam lentile roz :)), vorba Miannei, așa roz arătau munții in pozele alea de apus de soare. A doua zi ne-am trezit pe o ninsoare teribila. Va spuneam ca am încercat sa mergem la Cercul de aur și ne-am întors. Nu doar ninsoarea era teribila, ci Combinația cu vântul care depășea 100 km/h și Pt care nu fusese niciun avertisment. Pt ca așa bate vântul acolo :)). Am condus și noi de multe ori in furtuni de zăpada, dar vreau sa ma credeți ca așa ceva nu am trăit niciodată. Peste noapte a început sa bată vântul foarte tare in oraș, bubuiau geamurile. Dar era senin și am putut pleca la drum. Cu grija, sufla tot așa foarte puternic. La un moment dat am oprit sa fotografiem lângă un lac și sufla atât de tare încât abia stăteam pe picioare. Și la noi bate vântul, dar așa vânt nu am avut niciodată. In fine, am ajuns la 10 km mai departe, acolo vântul bătea mult mai puțin, omenește adică :). Ziua asta a fost însorita, foarte frumoasa. Dar ici și colo se năpustea câte un nor și mai trăgea o ninsoare :) A treia zi a fost cea mai frumoasa. Soare tot timpul și vânt aproape deloc. Unul așa subțire cât sa nu uiți unde te afli :). Iar azi dimineața pana am ajuns la aeroport vreme buna, nu se vedea dacă era înnorat sau nu, era întuneric. După ce ne-am îmbarcat, a început sa ningă brusc foarte puternic, pilotul ne-a anunțat sa rămânem la sol vreo 30 min (după ce stătusem deja vreo 20), Pt ca e alunecoasa pista și e riscant. Am decolat pana la urma așa pe ninsoare, a fost Ok. Imbracamintea a fost așa, ca sa rezistam la vânt, deși cum am scris dacă te iei numai după temperaturi e Ok Pt iarna. Asadar: bluza de corp (set bluza și pantaloni Pt drumeții/schi), pulover și geaca de iarna (antivant, antiploaie), pantaloni de corp, pantaloni de fâs impermeabili (nu de schi dar nici subțiri de vara, sunt Pt drumeții), ghete antiderapante (e foarte alunecos peste tot, gheata multă, se recomanda sa ai cuie peste ghete), căciula și mănuși. De foarte multe ori am pus gluga de la geaca peste căciula, trecea vântul prin căciula. Mănuși am avut din piele, îmblânzite, dar îmi înghețau mâinile in ele. Ar fi fost bune din cele de schi, dar nu merg cu aparatul foto :). A trebuit sa fac sacrificiul asta.

. Miha, am văzut pozele și pe insta și pe fb, și sunt impresionante. Cred ca e și scump. Eu ma relaxez la un restaurant, asa ca va las cu berile mele belgiene.

Editat de moon16, 14 februarie 2019 - 20:50 .


#68
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 14 februarie 2019 - 20:57

moon distractie frumoasa!  [flo2]



#69
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 14 februarie 2019 - 21:26

Viviana, țin pumnii pentru operație mâine! Când o să poți să ne scrii?



#70
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 14 februarie 2019 - 21:35

VIviana...tin pumnii stransi pentru operatie maine! Succes si recuperare rapida!





Etichetat si cu ghetar, pinguini, madagascar, iubire, sf valentin, dragobete

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -