Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Septembrie 2019 (Dovlecei de 2019)

sarcina gravida septembrie 2019 mamica

57 raspunsuri la acest subiect

#31
anca.sap

anca.sap
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 17 februarie 2019 - 14:10

Buna ziua mamici !  [hia]  voua ce vitamine vi s-au prescris de catre medic? Eu ma simt fooooarte obosita mai tot timpul  [help]. Dar pana la urmatoarea programare iau doar acid folic..:)



#32
Gya19

Gya19

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 18 februarie 2019 - 08:53

Si eu tot acid folic iau pe 22 am urmatorul consult sa vvedem ce spune.. sarcina usoara Anca.



#33
Gya19

Gya19

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 18 februarie 2019 - 08:54

Mamici cele care ati fost la eco si ati auzit bataile inimioarei bebelusului vostru, cate batai are? Al meu are 126, dupa batai ar fi baiat.. 



#34
Alexia27

Alexia27

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.247 mesaje

Postat 18 februarie 2019 - 10:33

Gya, daca te ajuta cu ceva, la mine e 160 batai pe minut. Tu tine evidenta, si peste cateva saptamani vedem cum se potriveste.  [:)]

 

In alta ordine de idei, eu sunt atat de deshidratata si imi e atat de rau ca imi petrec zilele mai mult pe la urgenta cu perfuzii. Pana s-au saturat de mine acolo si in sfarsit m-au luat in serios. Mi-au facut analiza mai amanuntite, mi-au dat fluide cu litrii, medicamente si ieri am putut eu manca in sfarsit! Mancar mai buna ca aia de spital de ieri eu nu am mancat niciodata!  [:-)))] Acum sunt intr-un program "Spitalul acasa" unde vine o asistenta in fiecare zi, imi pune perfuzii de hidratare, imi injecteaza medicamente, vede daca pot mana/bea si pleaca. Sper ca dupa sapatamana asta sa scap, ca mi s-a luat.



#35
anca.sap

anca.sap
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 18 februarie 2019 - 13:42

Multumesc frumos, asemenea! Eu nu am auzit inca bataile lui bebe :( dar maine am programare la control. Din fericire, nu am stari de rau...doar o hiperaciditate si uneori stari de greata...problema e starea mea generala de oboseala...as dormii non stop :))) sa vedem ce imi va spune dr maine. 



#36
roksy

roksy
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 20 februarie 2019 - 11:06

Buna mamici!sunt roxana,insarcinata in 8 saptamani.am un baietel de 6 ani (pe 25 februarie).va doresc sarcina usoara!



#37
ralulink11

ralulink11
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 25 februarie 2019 - 10:26

Buna ziua mamici ! [hia] voua ce vitamine vi s-au prescris de catre medic? Eu ma simt fooooarte obosita mai tot timpul [help]. Dar pana la urmatoarea programare iau doar acid folic..:)

Buna Anca. Mie mi-a prescris medicul Elevit1. Contin si acid folic. Mi-a spus sa iau primul trimestru. Apoi as vrea sa nu mai iau vitamine, pentru ca mi-e foame destul de des...

Sarcină uşoară!



#38
ralulink11

ralulink11
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 25 februarie 2019 - 10:32

Salutare viitoare mămici de septembrie!

Voi fi şi eu mămică în septembrie, sunt la prima sarcină şi am aşteptat mai bine de 2 ani să avem un bebe. Acum am 11 săptămâni. Mă simt foarte bine, nu am avut grețuri, şi am o mare poftă de mâncare. Se pare că din punctul ăsta de vedere am avut, cel puțin până acum, o sarcină uşoară.

Vă doresc tuturor sarcină uşoară! 

Să auzim de bine! Doamne ajută tuturor!



#39
anca.sap

anca.sap
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 26 februarie 2019 - 12:54

Buna Anca. Mie mi-a prescris medicul Elevit1. Contin si acid folic. Mi-a spus sa iau primul trimestru. Apoi as vrea sa nu mai iau vitamine, pentru ca mi-e foame destul de des... Sarcină uşoară!

 

 

Am fost si eu la control. Tot elevit 1 mi-a recomandat si acid folic in paralel. Nu am avut greturi sau stari de rau..si imi e foame incontinuu..cred ca am luat deja 3-4 kg


#40
anca.sap

anca.sap
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 27 februarie 2019 - 09:36

Buna ziua mamici si burtici !




Etichetat si cu sarcina, gravida, septembrie 2019, mamica

Panic Questions

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

  • demetererika554@gmail.com
    - mar 30 2024 22:38

Last Blogs

  • Frățiorul

    Denisa1996
    - Astăzi, 07:04

  • Cum a fost testul de toleranță la glucoză?

    Ddeenniissaaa
    - Astăzi, 00:45

  • Pregatiri

    Julix94
    - Ieri, 22:25

  • Burtica rotunda

    Roxana3001
    - Ieri, 18:47

  • Ecooo

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 17:38

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -