Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

An nou, karma noua pe ghetar


978 raspunsuri la acest subiect

#41
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.661 mesaje

Postat 17 ianuarie 2019 - 13:41

Am intrat sa va salut !

 

Nu am nimic interesant de spus. Am citit tot, va doresc copii sanatosi, sanatate tuturor care au nevoie, voiosie, vreme buna, petrecere frumoasa si tot ce aveti nevoie!

 

La noi toate ok.

 

moon , rabdare iti doresc. Deleaga din treburi (mai ales ca ai marele avantaj de a avea parintii aproape) , odihneste-te si ia-ti timp si pt tine cand prinzi, chiar daca nu e curatenie luna, mancare de 3 feluri, barbat satisfacut, copii distrati si toate cele. Ia copiii in pat cu tine daca asta va face pe toti sa dormiti mai bine. 



#42
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 ianuarie 2019 - 14:14

Buna de ziua.

 

Nu am nimic sa spun interesant.

Am terminat curatenia de Craciun. Am avut ajutor bineinteles. 

 

Ieri am fost in Mall sa  o iau pe Silvi de la sala, care are fera musculara babana, dar nu se lasa. Este pe aceeasi lungime de unda cu antrenorul si il place foarte mult.

I-am cummparat niste cizme bleumarin ca sa se asorteze cu gecuta bleumarin. Am baut suc de portocale si ne-am intors pe la 10 seara. Mi-am cumparat o vopsea de par fara amoniac de la professional hair. Si azi dimineata am vazut ca e blond inchis. Oricum o pun o tin 40 de minute si vad ce iese.

Nu a dorit sa intram si la un film.

 

Vivi, iti doresc sa ramai tare, Stiu ca ce spun e un cliseu (dar e verificat) pasi mici si timpul le va rezolva pe toate. Cel mai important este ca R sa fie bine.

 

Cea mai importanta pentru copii este sanatatea. Si asta este ceva adevarat indiferent ca e vorba de sanatatea psihica sau fizica. Restul se vor aranja la momenntul oportun, cu rabdare, cand vor trece peste toate si se vor maturiza. Maturizarea in sensul corect cade cumva in sarcina noastra, caci tot de noi depinde sa stim cand e momentul sa intervenim.

 

Sanatate copiilor si puiutului ce se grabeste ii doresc sa mai ramana putin.



#43
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 17 ianuarie 2019 - 15:20

[hia]

 

roli multumesc  [flo2]  La Multi Ani copilului si perecere frumoasa!

 

moon sanatate celor mici! si La Multi Ani!  [floare3]

 

va pup  [flo]



#44
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 17 ianuarie 2019 - 16:22

experimentez in fiecare luna cate o bucata migrena cu voma, ameteli si tot ce nu iti poti inchipui.

ma ajuta oarecum un spray, sinol ii zice. 

 

 

La nemti e o emisiune de educatie medicala si prezentau cazul unei femei care avea intre 10 si 15 migrene pe luna. Tratamentul a mers pe doua planuri : alimentatie si tehnici relaxare.

A tinut un jurnal si a au observat ca migrenele se diminuau cand erau excluse zaharul, carbohidratii cu absorbtie rapida, cola, nutella, alimente cu histamina.

Apoi a incercat yoga si hipnoza. 

 

Efectele nu apar imediat si se merge mult pe preventie. Pot sa pun video , daca doresti, dar e in germana.



#45
laura78nico

laura78nico

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.605 mesaje

Postat 17 ianuarie 2019 - 17:10

Buna,

La multi ani cu sanatate baiatului, Roli!

Moon, te pregatesti de petrecere, sanatate celor mici!

Duminica avem doua petreceri: la una merge numai Mihai, la cealalta toti (ii face un pic in avans sora mea ziua nepoatei).

 

 

Sunt bucuroasa ca a castigat Simona.


Editat de laura78nico, 17 ianuarie 2019 - 17:11 .


#46
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 17 ianuarie 2019 - 18:44

am intrat pe fuga  sa va salut, sa urez multa sanatate celor bolnaviori mari si puiutilor mici, si multa fericire sarbatoritilor.

 

update:

 

 micuta mea capsunica astazi face 1 an. operatia se vindeca bine, luni spera sa ii scoata atele. suntem cu totii bucurosi  pt ea.

 

William a inceput scoala , semestrul 2...ma lupt cu el cu jocurile. [batcap]  [smulgpar]  I-am scos fortnite de tot...dar tot mai sta pe gotta-alt joc...unde e administrator...si si-a facut de lucru..

incerc cat pot sa ii reduc...imi inchide gura, ca la scoala I-au dat rank-ul (locul )1 din 630 de studenti (sunt cativa pe locul asta) si ca a terminat cu A  si deci ca stie el ce face...

 

a trebuit sa ii aleg materiile pt clasa 10, am fost si la consilier...ca e mare bataie de cap....sunt njdemii de feluri de math, engleza...si de materii...f greu pt parinti si copii sa aleaga.

 

de fapt am facut un program pe tot restul licelui cu clasele care am vrea sa le ia...cu clasele avansate,clasele de faculate, elective...etc...etc.

 

eu cu seriviciul sunt f ok(inca imi place jobul meu, sefa)...dar sunt f ocupata  lucrez apoape pe fiecare zi (se cunoaste...ca nu prea am timp sa scriu pe ghetar)...cam 4 ore dar de acasa in majoritatea timpului.

 

m-am apucat sa invat sa-mi iau licenta de agent imobiliar (e destul de greu)...dar, doar ca sa lucrez in domeniu pe alt post...nu neaparat pt tranzactii imobiliare de vinzare, cumparare.

 

sotul a facut ieri iar o criza de vertigo. cred ca e de la dentist ca l-a cam tinut cu capul pe spate. are probleme cu dantura ii treb vreo 10 implanti care costa cit o masina tesla.

 

cu raccelile bat in lemn, pana acum suntem sanatosi...dar noi am luat frica de anul trecut cind era sa murim...si ne-am facut acum vaccinul din timp.

 

a venit frigul...ieri am avut ploaie torentiala...acum e ceata...si treb sa plec la birou. 

va salut de la deistanta, va doresc numai bine si sa fiti binecuvintate din belsug cu tot ce aveti nevoie.

 

rox imi pare rau de prietena ta.

Viviana mult commitment fetei la sala….ce mai stii de rufus si tora?

Mihaela inteleg ce ai simtit cu sotul. eu daca vad masina sotului in fatza sau daca il vad ca e inca in pat si e lumina afara...imi sta inima.

moon numai bine micutilor...sper sa gasesti cresa buna

silvi , sanitate cumnatei cu bebei.

corina...mereu imi pui zimbetul pe buze cu glumele.

 

daca am incurcat cumva urarile sa ma scuzati...scriu pe fuga. si celor care nu I-am mentionat le doresc din suflet numai bine.



#47
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 ianuarie 2019 - 00:09

Pentru pauza de cafea:


#48
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 18 ianuarie 2019 - 06:02

neata  [clo]

 

viv am murit de ras la cafea  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

o zi buna s-aveti! va pup  [flo2]



#49
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 18 ianuarie 2019 - 09:28

Buna dimineata!

 

Judoka, nu stiu germana, din pacate. dar am studiat si citit si eu destul de mult pe tema asta. jurnal tin si eu cu toate simptomele si medicamentele pe care le iau. la mine e o singura migrene pe luna fie inainte fie in timpul invaziei rosii.

 

Lauranico, petreceri frumoase sa aveti!

 

Michelle, La multi ani, micutei! e o luptatoare! [flo2]

 

astazi am program pana la 3. deabia astept sa stau cu fetele,. zapada nu mai avem.dar sigur gasim duminica la padure.



#50
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.602 mesaje

Postat 18 ianuarie 2019 - 10:17

silvi, poate ti-ar fi de ajutor o monitorizare hormonala, sa vada medicul ce se intampla in perioada aceea, poate exista vreun remediu, medicament, ceva ? stiu ca exista migrena hormonala sau "migrena de menstruatie", cauza fiind fluctuatia hormonilor in acea perioada.




Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -