Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Ghetar cu jingle bells de coada


994 raspunsuri la acest subiect

#1
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 09:09

si niste biscuiti plus un vin fiert de antrenament



#2
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 10:31

Noi cantand pe icebergul numit viata

 

 

jingle.jpeg



#3
velvet

velvet

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.613 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 10:36

neata  [clo]

 

hop si eu

 

"Jingle bell, jingle bell, jingle bell rock
Jingle bells swing and jingle bells ring
Snowing and blowing up bushels of fun
Now the jingle hop has begun"

 

[alcool] 

 

va pup  [flo2] 



#4
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 10:42

Va rog, dna Rox, adaugati si branza mea festiva cu pere, ca merge cu biscuitii si vinul fiert si clopotei :))))

 

Rox, cat despre gusturi, cum bine stim, oamenii apreciaza chestii diferite. De ex. eu putin si fitos:))) sotu' fitos dar sa se sature si neaparat cu vinul potrivit :))) altii merg doar pe "ca la mama" si nu le place sa incerce..

 

Azi s-a stricat telefonul care era pe post de alarma. M-am trezit brusc, dintr-un vis adanc, la 8.10 :))) Copiii aveau test, noroc ca nu la 8.00. Totul a fost pe repede inainte. Nici acum nu mi-am revenit...Sunt intr-un mtg dar nu sunt atenta:)))



#5
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.831 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 11:42

Neata,

 

Anja, eu vin la voi. Daca era in meniu scoici sau tartar, dar asa  [alcool] cam sclifositi. Si felicitari pt realizare.  [flo2]

Mihaela, sa-si revina culorile alea si dispozitia cat mai repede.

 

Copiii vostri nu au nici un concert, serbare, nimic ? inainte de vacanta ?



#6
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 12:57

buna ziua!

 

hop si eu de cum am auzit clopoteii clopotind [:-)))]

 

a venit si la noi mosu. Iuli de atunci tot sterge ghetele si asteapta in fiecare zi sa mai primeasca ceva. a primit cadouri si acasa si la gradi, si la ambele bunici si i-a adus si bona dulciuri asa ca s-a cam invatat sa primeasca.

le-am luat si pentru craciun cam tot ce isi doreau. Iuli lego si un ponei cat ea, crina echipament ptr antrenament, monopoli cu carduri si carti.

le-am luat tot eu si cadourile pe care le vor primi de la soacra mea ca sa fie sigura ca primesc ce vor.

ieri am gatit si bradul. e chiar ca pomul de craciun, are toate culorile si decoratiunile posibile, dar fetele sunt foarte mandre de realizarea lor.

 

ioana, si la noi era la fel...mica statea doar cu mama, ieseau in parc si la locul de joaca si cam atat. de asta am mers asa devreme la gradinita.

 

monica, sunt de acord cu tor ce spui referitor la varsta de scolarizare dar cum majoritatea copiilor merg la 7 ani nu vreau sa fie ea cea mai mica. mai avem pana acolo oricum. Crina face atletism si sunt tare bucuroasa ca merge cu mare drag si are o viteza la teme numai sa se incadreze si sa poata pleca la antrenament. din pacate sunt foarte putini copii si dotarile salii de atletism de la noi din oras sunt aproape 0. si la -4 grade ei au facut antrenamentul afara , pe stadion, pentru ca oricum era aceiasi temperatura si in sala. doar daca ploua/ ninge fac in sala si o folosesc si ca sa isi lase lucrurile.

 

anja, felicitari ptr noua pozitie (cum suna asta [fal] ). la meniu pe mine m-ai pierdut. eu sunt intre aia care nu-i plac Roxanei, nu ma abat de la ce stiu. incerc foarte rar lucruri noi si de obicei regret ptr ca inevitabil mi se face rau.

 

mihaela, sper ca deja ai iesit din butoi. o mare imbratisare de la mine si recuperare rapida lui Ovi.

 

cand citeam aveam tot felul de lucruri de zis, dar daca nu le-am zis le-am uitat, ca sunt baba...saptamana viitoare mai pun un an in caciula.



#7
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 13:02

si sa va zic si cu analizele. partea buna e ca toate au iesit bine: papanicolau, secretie, HPV, colposcopie...ecografic totul e ok. le-am facut la micomi care sunt cica cei mai buni. si cu toate astea problemele pentru care m-am dus la dr. persista. cred ca o sa ma obisnuiesc asa...

o sa ma sune medicul azi, sau joi sa imi zica concluzia lui si deabia astept sa vad daca imi da vreun tratament sau ce are de zis in situatia data.



#8
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.395 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 13:32

Va salut si eu din coltul meu care s-a albit putin, foarte putin cu o pudra de nea. 

 

Viviana, http://mobila-rustica.blogspot.com/

poti sa faci o intrebare, este un ungur foarte serios, lucreaza cu lemn uscat perfect, ceea ce e esential. Eu acum fac pergola la terasa de sus cu el. Am vazut lucrare facuta de el, arata bine. Mai e intrebarea daca vine la Bucuresti...dar cred ca da, atat timp cat face in Brasov si el e din Harghita.

 

Anja felicitari pentru asa pricepere in bucatarie. Cum din atatea preparate, nu au putut alege, zau eu nu pricep. Eu nu prea pricep oamenii cu mofturi si fixuri cand cineva a muncit si mai ales cu drag, sa-ti puna in farfurie. 

 

Roxana, lasa-i pe aia care manaca doar ceafa+cartofi prajiti , mai sunt aia care merg sute si mii de km ca sa gateasca in camera. Eu asta n-am sa pricep niciodata. Vacanta inseamna, drum, vizite, cultura, plaja,baie etc....dar si gastronomie....pentru mine, nah!

 

Sa va zic ca fiul cel mare inca mai crede in Mos Craciun si i-a facut o scrisoare luuunga in care i-a explicat ce trist a fost cand si-a dat seama ca nu exista Mos Nicolae si e convins ca Mos Craciun, care e un om asa bun nu are cum sa nu existe....off, ce ma fac eu cu naivul meu?!


Editat de roli25, 11 decembrie 2018 - 13:35 .


#9
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 13:46

 

 

Sa va zic ca fiul cel mare inca mai crede in Mos Craciun si i-a facut o scrisoare luuunga in care i-a explicat ce trist a fost cand si-a dat seama ca nu exista Mos Nicolae si e convins ca Mos Craciun, care e un om asa bun nu

 

 

hai mai, mai lasa-l. poate chiar vrea cu tarie sa creada [pup]

 

ah, sa stii ca eu gatesc in vacante, in apartamentele in care stam. pentru

ca una dintre placerile mele este sa merg in piete si sa cumpar toate nebuniile,.... dar macar iau locale :)



#10
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.643 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 13:50

Salutari!

 

Viviana, uite i-am gasit pe astia http://www.scari-din-lemn.ro/home 

 

https://www.casesigr...GASTRUCTURI-SRL

 

 

dar nu stiu despre ei din contact direct, noi am gasit in casa scarile gata facute spre pod, doar le-am reconditionat. 




Panic Questions

  • miha444
    - mar 22 2024 16:22

  • Analizele au arătat o deteriorare a stării ficatului. Ce să fac?

    MaryJane999
    - mar 21 2024 12:16

  • Progesteron

    Flor_i
    - mar 18 2024 13:02

  • Cat mănâncă bebe la 2 luni

    mada204
    - mar 08 2024 16:24

  • PoÈ›i naÈ™te mai devreme de termen?

    Ezraa
    - mar 08 2024 06:39

Last Blogs

  • Locul de muncă È™i sarcina

    Ioone
    - Ieri, 23:41

  • Kinetoterapie

    Vasilescu Georgeta
    - Ieri, 23:32

  • Ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 21:29

  • Starile de rau si greata din timpul sarcinii

    Mica13
    - Ieri, 20:13

  • Dansul bebelusului in burtica

    AdrianaBlo
    - Ieri, 14:56

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -