Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 5 voturi

Ghetar cu jingle bells de coada


994 raspunsuri la acest subiect

#11
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 13:51

Roxana n-am fost precisa...ma refeream la cei care merg in vacanta cu slana, carnat si niste zarzavat sa manance romaneste. Asa mai fac si eu, o salata, o gustare din produse locale, daca stau intr-un studio cu bucatarie, dar rar ce-i drept. Eu in vacanta imi iau liber si de la bucatarie  [:)]


Editat de roli25, 11 decembrie 2018 - 13:53 .


#12
silvi8

silvi8

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.360 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 13:56

eu gatesc si acasa pentru ca sunt obligata...ce-ar fi sa gatesc in vacanta?! exclus!

acum mi-am luat multicooker, de black friday, tot in speranta ca va gati ptr mine [:)]



#13
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 14:00

Roxana n-am fost precisa...ma refeream la cei care merg in vacanta cu slana, carnat si niste zarzavat sa manance romaneste. Asa mai fac si eu, o salata, o gustare din produse locale, daca stau intr-un studio cu bucatarie, dar rar ce-i drept. Eu in vacanta imi iau liber si de la bucatarie  [:)]

Da, da, eu am cunostinte care pleaca la ski cu masina plina de mancare congelata la casolete pt app15 insi. Mie mi se pare un efort imens...ca de altele nu mai zic. Ne tot invita sa mergem cu ei si ma bucur ca nu gasim perioada comuna :)))

Caci noi suntem exact la polul opus. Eu in vacante nu fac mancare, nu fac curat, nu fac paturi, vreau prosoape schimbate zilnic, lenjerii schimbate la 2 zile, vreau masaj, sauna, piscina, spa,mancare de fite, vreau luuux! Stiti, ca doar v-am povestit aventura mea cu mersul la ski cu prieteni:)))) Dar ma si ustura rau la buzunar...


Editat de anja, 11 decembrie 2018 - 14:00 .


#14
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 14:03

Al meu sot , indiferent daca e acasa, in oras, in vacanta, are o lista  limitat de mancaruri pe care le mananca. Din meniul Anjei (mamaaaa, ce complicat si sofisticat suna tot ce ai facut acolo, fata draga!)  ar fi mancat probabil cartofii fierti [:)]. Cam la fel si fii'mea. Eu pe Rares doar il am ca partener de degustat diverse. 



#15
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 14:10

Anja, ba nu ma ustura, ca ma orientez la cazare si carciumi dupa buget. Prefer sa stau mai ieftin decat sa ma car cu lada frigorifica si sa spal vase. No way!



#16
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 14:13

Ei, daca vorbiti de vacante, ia va rog recomandati si mie ceva in Grecia, pe continent (maxim Tassos, ca nu ne permintem avion la 4 persoane) , intr-o zona cu plaja ok, fara stanci /pietroaie in apa. Ceva pe malul marii, daca se poate (sau cat mai aproape de plaja)



#17
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 14:17

Buna ziua,

 

Rox, multam pentru capitol nou. [flo]

 

Anja,mi se pare genial ce fac copii la scoala, cat de mult ii pune sa isi foloseasca mintea. Despre meniul tau, suna delicios, dar cred ca a fost prea sofisticat?

 

Miha, am vazut ca Silvia a avut o rochie de-a mamei ei. Aici se forfasineaza ziarele cand Kate se imbraca cu aceeasi rochie la distanta de 2-3 ani, ca 'isi recilcieaza garderoba' dar pe partea cealalta o toaca ptr ca are alocatie de garderoba prea mare. Deci, cred ca va trebui sa faca precum fata taranului: nici imbracata, nici dezbracata.

 

Daniela, daca Ant și Rox sunt la avansați, si tu esti mai la începători, eu sunt la stadiu de amiba culinara. Am facut o prajitura rasturnata cu ananas. A iesit atat de dulce ca pana si P a protestat!! [fal] desi ea ar manca zahar presarat pe miere. Si jur ca am respectat dozajul si cerintele exact. Oh well.

 

Rox, te inteleg cu mersul in tari si tari si mancatul McD. Cea mai mare izbanda a mea a fost sa o conving pe bunica de 78-80 de ani sa manance calmari in Grecia. B si cu mine suntem curiosi si incercam. P deloc aproape, J inca mai deschide gura cand ii propun una-alta. Pe de o parte, ambele mananca creveti, avocado, broccoli, icre rosii, sushi si alte alimente pe care alte persoane nu le mananca. Dar P nu ar pune gura pe rosii nici sa o tai, iar J sa nu auda de ardei rosii. Mda...

 

Silvi, au facut si ele aseara bradul mic de plastic - l-am pus in camera lor. E plin ochi cu globuri si beteala. Le-am lasat placerea si la celalalt ma bag eu [mu-ha-ha-ha]. Te astept cu tortul saptamana viitoare!

 

Viv, bafta cu gasit mester ptr scari.

 

Si va las ceva ce am gasit intamplator azi - https://www.youtube....h?v=4kf0TjPy93I. De ce nu ma nimeresc si eu cand e cate un mob-flash? 


Editat de Ioana_Pos, 11 decembrie 2018 - 14:20 .


#18
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 14:23

astia de la TNR sunt de coma, zici ca citesc si pe aici - apropos de "jingle bells":

 

"Cunoscutul gândac puturos, numit și tigru de platan, care a invadat Bucureștiul de câțiva ani, devine din ce în ce mai periculos. Pentru că autoritățile nu au luat măsurile necesare pentru eliminarea acestuia, acum acesta a suferit o mutație și supravițuiește și iarna. În plus, oamenii care au încercat să-l omoare spun că acum nu doar că pute ci și scoate un cârâit urât atunci când este strivit.

Astfel, acesta nu mai face „poc” simplu când moare ci face „leeeerui-i ler și arăși ler” sau „astăzi s-a născut Cristos” deși sunt localnici care au semnalat că zice și „jingle bells jingle bells rock” sau, cel mai urât „all i want for Christmas is you”. Un locuitor al capitalei spune că a omorât trei gândaci și au cârâit colinde două ore încontinuu, inclusiv după ce i-a aruncat în tomberon, unde aveau și amplificare de la pereții de plastic ai recipientului.

 Specialiștii recomandă ca cei ce văd acești gândaci să-i prindă în pungi, dar să nu-i omoare ci să-i ducă la sediile poliției comunitare sau ale DSV, pentru că acolo sunt oameni pregătiți să abordeze științific problema. Totuși, cel mai bun loc de depozitare a gândacilor este în primăriile de sector și, mai ales, în sediul Primăriei Generale a Capitalei, unde vor putea găsi alți gândaci puturoși cu care să socializeze."

 

colindator_gandac_puturos.jpg



#19
roli25

roli25

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.397 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 14:26

Laura, noi am fost in Sithonia (distanta comparabila cu Thasos), acum 2 ani (intre timp vad ca a renovat) si ne-am simtit tare bine. http://ninastudios.s...n/nina-studios/



#20
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 11 decembrie 2018 - 14:33

Rolli, "la cate fite am" si cum suntem 4 insi mari:))) jur ca ma ustura rau.

Laura, dar ce ar fi mancat sotu tau? Adica sa lasam mucegaitele, dar nici somon, nici piept... atunci ce?




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -