Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de August 2019 (Pepenasi de August 2019)

august 2019 sarcina

335 raspunsuri la acest subiect

#251
Allyna36

Allyna36

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 11 mesaje

Postat 15 ianuarie 2019 - 13:22

Vesti bune, datorita sângerări am eliminat aproape tot cheagul. Bebe este bine este activ, l-a masurat dr.si a spus ca are 3,5 cm conform unei varste de 10 saptamani si 4 zile (eu azi am 10s si 1 zi). Am nevoie de repaus si mai stam si azi in spital, apoi concediu medical. Mi-a spus sa evit orice fel de efort si sa stau cuminte si totul va fi bine. Doamne ajuta. 



#252
AndreaET

AndreaET

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 15 ianuarie 2019 - 16:44

Vesti bune, datorita sângerări am eliminat aproape tot cheagul. Bebe este bine este activ, l-a masurat dr.si a spus ca are 3,5 cm conform unei varste de 10 saptamani si 4 zile (eu azi am 10s si 1 zi). Am nevoie de repaus si mai stam si azi in spital, apoi concediu medical. Mi-a spus sa evit orice fel de efort si sa stau cuminte si totul va fi bine. Doamne ajuta.

 

Stai in pat, odihnește-te,  vei vedeam că totul va fi bine! 



#253
AndreaET

AndreaET

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 15 ianuarie 2019 - 16:46


Salutari mamici! aveti idee daca pentru septembrie 2019 se face grup? eu nu am gasit. Sper sa fiu si eu cu bebe 2 in brate la finalul lui septembrie

 

Bună  Și grupul de august s-a făcut mai târziu. Cu siguranță se va face și cel de septembrie!

Până atunci ești bine venită aici! 



#254
AndreaET

AndreaET

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 15 ianuarie 2019 - 16:49

Asa se simte la inceput...gadilit, fluturas care da din aripi...la prima sarcina am simtit dupa 16s, la a doua de pe la 13s...bineinteles ca nu se simt in fiecare zi

 

Chiar așa, nu simt chiar în fiecare zi, dar câteodată e senzația asta ciudată!!

Abia aștept să simt și loviturile  [biz]



#255
MotherOfDragons

MotherOfDragons

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 15 ianuarie 2019 - 17:21


Salutari mamici! aveti idee daca pentru septembrie 2019 se face grup? eu nu am gasit. Sper sa fiu si eu cu bebe 2 in brate la finalul lui septembrie

Eu am intrebat de grupul de august (cand nu era) pe un administrator si l-a facut imediat. 

Eventual scrie si tu daca doresti. 



#256
Momof2

Momof2
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 16 ianuarie 2019 - 16:55

Se pare ca m-am grabit iar... a aparut spotting. 

Am o sarcina pierduta la jumatatea lui noiembrie oprita in evolutie la 6 sapt jumatate. Anterior am mai avut o singura sarcina, am ramas atunci in prima luna si am acum un baietel de 7 ani... cred ca varsta isi spune cuvantul.



#257
Lulu_16

Lulu_16
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 16 ianuarie 2019 - 17:25

Buna, mamici! Astazi am si eu 9s6z cu DPN 15 august. Sunt la prima sarcina si am 35 ani. Am facut prima ecografie transvaginala la 6s si totul era in regula, i-am auzit si bataile inimii, avea 36mm iar doctorul mi-a spus ca se dezvolta normal. Mi-a spus sa continui cu Elevit 1 (incepusem deja sa iau) si progesteron la 12 ore (Utrogestan). La fix 8s am sangerat destul de tare si am mers intr-un suflet la urgente la Filantropia unde mi-au confirmat din fericire cu eco ca totul este in regula, din nou i-am auzit si bataile inimii. Insa tot cam de atunci simptomele de sarcina au disparut complet, sanii nu ma mai dor, nici dureri menstruale nu mai am, burta nu creste, greturi nu mai am. Citind si forumul si vazand asa de multe cazuri cu sarcini oprite din evolutie, sunt acum destul de ingrijorata si nu prea stiu ce ar trebui sa fac. Singura chestie care ma mai linisteste este faptul ca cervixul mi-a urcat destul de mult, nu mai ajung la el, inteleg ca asta se intampla cand se fixeaza sarcina. Dar altfel sunt in the best shape of my life :) Urmatoarea ecografie este abia pe 5 februarie cand am dublu test, atunci o sa am 12s5z. Cum as putea sa aflu pana atunci ca e ok bebe? Va pup!

#258
AndreaET

AndreaET

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 16 ianuarie 2019 - 20:26

Buna, mamici! Astazi am si eu 9s6z cu DPN 15 august. Sunt la prima sarcina si am 35 ani. Am facut prima ecografie transvaginala la 6s si totul era in regula, i-am auzit si bataile inimii, avea 36mm iar doctorul mi-a spus ca se dezvolta normal. Mi-a spus sa continui cu Elevit 1 (incepusem deja sa iau) si progesteron la 12 ore (Utrogestan).La fix 8s am sangerat destul de tare si am mers intr-un suflet la urgente la Filantropia unde mi-au confirmat din fericire cu eco ca totul este in regula, din nou i-am auzit si bataile inimii. Insa tot cam de atunci simptomele de sarcina au disparut complet, sanii nu ma mai dor, nici dureri menstruale nu mai am, burta nu creste, greturi nu mai am. Citind si forumul si vazand asa de multe cazuri cu sarcini oprite din evolutie, sunt acum destul de ingrijorata si nu prea stiu ce ar trebui sa fac. Singura chestie care ma mai linisteste este faptul ca cervixul mi-a urcat destul de mult, nu mai ajung la el, inteleg ca asta se intampla cand se fixeaza sarcina. Dar altfel sunt in the best shape of my life :)Urmatoarea ecografie este abia pe 5 februarie cand am dublu test, atunci o sa am 12s5z. Cum as putea sa aflu pana atunci ca e ok bebe? Va pup!

 

Pentru liniștea ta, du-te la un oarecare privat și fă o ecografie. Din păcate nu avem de unde știi ce se întâmplă în burtica noastră.

 Sperăm că este totul în regulă ! 



#259
AndreaET

AndreaET

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 33 mesaje

Postat 16 ianuarie 2019 - 20:27

Se pare ca m-am grabit iar... a aparut spotting. Am o sarcina pierduta la jumatatea lui noiembrie oprita in evolutie la 6 sapt jumatate. Anterior am mai avut o singura sarcina, am ramas atunci in prima luna si am acum un baietel de 7 ani... cred ca varsta isi spune cuvantul.

 

Du-te la control !!

Sperăm să fie bine totul! 



#260
andreea22can

andreea22can

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 16 ianuarie 2019 - 20:31

Buna, mamici! Astazi am si eu 9s6z cu DPN 15 august. Sunt la prima sarcina si am 35 ani. Am facut prima ecografie transvaginala la 6s si totul era in regula, i-am auzit si bataile inimii, avea 36mm iar doctorul mi-a spus ca se dezvolta normal. Mi-a spus sa continui cu Elevit 1 (incepusem deja sa iau) si progesteron la 12 ore (Utrogestan).La fix 8s am sangerat destul de tare si am mers intr-un suflet la urgente la Filantropia unde mi-au confirmat din fericire cu eco ca totul este in regula, din nou i-am auzit si bataile inimii. Insa tot cam de atunci simptomele de sarcina au disparut complet, sanii nu ma mai dor, nici dureri menstruale nu mai am, burta nu creste, greturi nu mai am. Citind si forumul si vazand asa de multe cazuri cu sarcini oprite din evolutie, sunt acum destul de ingrijorata si nu prea stiu ce ar trebui sa fac. Singura chestie care ma mai linisteste este faptul ca cervixul mi-a urcat destul de mult, nu mai ajung la el, inteleg ca asta se intampla cand se fixeaza sarcina. Dar altfel sunt in the best shape of my life :)Urmatoarea ecografie este abia pe 5 februarie cand am dublu test, atunci o sa am 12s5z. Cum as putea sa aflu pana atunci ca e ok bebe? Va pup!

 

Dr tau nu te ia fara programare?..al meu mereu in zice...urmatorul control in data cu tare si daca sunt probleme ne vedem mai repede.Daca nu te ia fara programare gaseste un alt doctor la care poti sa faci un eco cat mai repede ca sa stai linistita si gandeste pozitiv :)si la mine pana la 9s a fost linistea dinaintea furtunii:)) ...apoi au inceput greturile :)





Etichetat si cu august 2019, sarcina

Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

  • Geanta bebelusului

    ely4
    - Ieri, 10:14

  • Alegerea numelui

    BiancaDragnea
    - Ieri, 09:39

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -