Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de August 2019 (Pepenasi de August 2019)

august 2019 sarcina

335 raspunsuri la acest subiect

#221
MatzaRebela

MatzaRebela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 426 mesaje

Postat 09 ianuarie 2019 - 20:19

greutatea si la mn e scazuta.. nu stiu daca am incepput sa iau deja sau nu.. dar sunt udneva la 52 kg(toata viata am oscilat intre 53-63( nu in perioada de sarcina ca atunci nici nu m-am mai cantarit) burtica e bine balonata si rotunjuta insa stiu clar ca nu sarcina se vede prea tare acum(doar o idee putin sub linia chilotului incepe timid) poti fii slaba toata sarcina sa pui doar pe burta si  sa nasti un copilperfect sanatos asa ca nu te ingrijora:) nici marimea burticii nu e relevanta  asa ca relax:)  toata lumea deja.. si ai aflat ce e?:)))) avand 2 fete toti imi ureaza poate faci si un baiat:))) dar noi tot fetita vrem:))))))



#222
Alina8502

Alina8502

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 34 mesaje

Postat 10 ianuarie 2019 - 16:25

Buna fetelor! Eu sunt consemnata la pat. Am avut dureri de burta si o scurgere maronie si am fost la medic, care mi-a descoperit o dezlipire de sac gestational. Trebuie sa stau la pat o perioada, plus marirea dozei de progesteron. Bebelusul in schimb este foarte bine, se misca incontinuu.



#223
Ali1977

Ali1977
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 ianuarie 2019 - 17:10

buna....

sunteti mamici tinere, ca eu peste o luna voi implini 42de ani si sunt insarcinata in 8sapt si 2zile....mi-e foarte teama datorita varstei....sper sa fie bine totul....am deja un baietel de 9ani....pupici...



#224
Ali1977

Ali1977
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 ianuarie 2019 - 17:21

Buna fetelor! Eu sunt consemnata la pat. Am avut dureri de burta si o scurgere maronie si am fost la medic, care mi-a descoperit o dezlipire de sac gestational. Trebuie sa stau la pat o perioada, plus marirea dozei de progesteron. Bebelusul in schimb este foarte bine, se misca incontinuu.

buna, multa sanatate! ai grija de tine si tine cont de sfaturile medicului... [:)]



#225
andreea22can

andreea22can

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 10 ianuarie 2019 - 19:02

Buna fetelor! Eu sunt consemnata la pat. Am avut dureri de burta si o scurgere maronie si am fost la medic, care mi-a descoperit o dezlipire de sac gestational. Trebuie sa stau la pat o perioada, plus marirea dozei de progesteron. Bebelusul in schimb este foarte bine, se misca incontinuu.

 

O sa fie bine mami :) si eu stau mai mult la pat chiar daca dr nu a spus nimic...dar dupa ce te frigi o data sufli si in iaurt sa eviti o tragedie.sarcina usoara :*



#226
Betsy

Betsy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 11 ianuarie 2019 - 14:46

Ați făcut morfologia de trimestrul I? Aveți idee daca vom afla la aceasta sexul bebelușului? 



#227
andreea22can

andreea22can

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 11 ianuarie 2019 - 15:58

Ați făcut morfologia de trimestrul I? Aveți idee daca vom afla la aceasta sexul bebelușului?

 

Noi nu am aflat...speram saptamana viitoare la urmatorul eco sa aflam :)



#228
MatzaRebela

MatzaRebela

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 426 mesaje

Postat 12 ianuarie 2019 - 15:40

pupici mamici.. este putin cam devreme sa se spuna la morfo exact ce e.. abia acuma se dezvolta,  probabil la eco de dupa 15 sapt sau mai sigur lamorfodin trim 2 vom afla ce i in burtici:)

 se mai confrunta cineva cu tensiunea scazuta? de vreo sapt am observat ca tot ametesc.. am luat alalataieri tensiunea seara ...10 cu 5... ieri dimi tot 10 cu 5... am vrut sa fac progr la  cardio insa n-am reusit vad luni daca nu, voi merge la spital sa vedem..  in rest.. zi dupa zi si noi



#229
andreea22can

andreea22can

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 12 ianuarie 2019 - 15:56

pupici mamici.. este putin cam devreme sa se spuna la morfo exact ce e.. abia acuma se dezvolta, probabil la eco de dupa 15 sapt sau mai sigur lamorfodin trim 2 vom afla ce i in burtici:) se mai confrunta cineva cu tensiunea scazuta? de vreo sapt am observat ca tot ametesc.. am luat alalataieri tensiunea seara ...10 cu 5... ieri dimi tot 10 cu 5... am vrut sa fac progr la cardio insa n-am reusit vad luni daca nu, voi merge la spital sa vedem.. in rest.. zi dupa zi si noi

 

Eu nu am avut niciodata probleme cu tensiunea( 12 cu  8 de obicei) dar acum in sarcina am 125  cu 80...sunt la limita cica...dr endocrinolog a zis sa o iau zilnic sa vedem cat creste...sper sa nu mai trebuiasca sa iau pastile si pt tensiune :(



#230
MotherOfDragons

MotherOfDragons

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 150 mesaje

Postat 12 ianuarie 2019 - 19:00

pupici mamici.. este putin cam devreme sa se spuna la morfo exact ce e.. abia acuma se dezvolta, probabil la eco de dupa 15 sapt sau mai sigur lamorfodin trim 2 vom afla ce i in burtici:) se mai confrunta cineva cu tensiunea scazuta? de vreo sapt am observat ca tot ametesc.. am luat alalataieri tensiunea seara ...10 cu 5... ieri dimi tot 10 cu 5... am vrut sa fac progr la cardio insa n-am reusit vad luni daca nu, voi merge la spital sa vedem.. in rest.. zi dupa zi si noi
Da, si eu am tensiunea mica. 90/60 am avut-o zilele trecute cand am fost la medicul de familie, e firesc sa scada in sarcina in primul trimestru, asa stiu, eu de regula am tensiunea mica, chiar si inafara sarcinii, nu ma simt rau, am avut cateva zile cand m-a durut capul, dar cam atat. Eu nu beau nici cafea care ar ajuta sa mai creasca.

Editat de MotherOfDragons, 12 ianuarie 2019 - 19:01 .




Etichetat si cu august 2019, sarcina

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -