Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sarcina sau .. ?


5 raspunsuri la acest subiect

#1
giulia15

giulia15
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 24 noiembrie 2018 - 19:00

Buna fetelor, cu siguranta s-a mai discutat acest subiect, insa nu am reusit sa gasesc exact o discutie in care sa imi regasesc situatia. Eu cu sotul meu am decis sa incercam sa facem un bebe. Contactul neprotejat insa a avut loc cu 3 zile inainte de menstruatie. Stiu ca sansele sunt f mici inainte de menstruatie, insa nu sunt inexistente. Problema e ca am avut o menstra putin diferita fata de cum e de obicei. Redusa cantitativ, si care a tinut doar 3 zile, fata de 7 cum e de obicei. Acum sunt la o saptamana de la contact, si am dureri de cap si crampe. Posibil sa fie doar inchipuiri datorita faptului ca imi doresc f mult, insa am zis ca poate mai aflu una alta din discutii. Ma gandeam la un test de sarcina, dar nu stiu exact la ce perioada dupa contactul neprotejat ar trebui facut (in cazul in care ar fi ceva :). A ramas cineva dintre voi insarcinata inainte de menstruatie? Sau cunoasteti situatii? Noi ne dorim sa devenim parinti tare mult :) 

Dezabonare

 



#2
mianda

mianda

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.267 mesaje

Postat 24 noiembrie 2018 - 22:32

Va doriti foarte mult un copil, iar singurul contact neprotejat a fost cu 3 zile inainte de menstruatie? Inteleg bine? 

Nu esti insarcinata.

Ca sa ramai, faceti si voi mai des sex neprotejat si preferabil in perioada fertila!



#3
giulia15

giulia15
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 24 noiembrie 2018 - 22:53

In postarea mea am specificat ca tocmai ne am decis sa facem acest pas.. de la a-ti dori ceva si pana la a decide sa faci acel pas, mai ales in cazul unui copil, eu zic ca este e o diferenta .. cunosc persoane care au zis “hai sa incercam si noi” si fata a ramas insarcinata la primul contact .. ce ma interesa in special e daca mai exista persoane care au ramas inainte de menstruatie insarcinate . Si la cate zile au inceput primele semne de sarcina ..



#4
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 25 noiembrie 2018 - 18:46

buna, iti recomand sa citesti Pot ramane insarcinata ? 11 intrebari si raspunsuri esentiale

 

mult succes!



#5
CorinaDani

CorinaDani

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.603 mesaje

Postat 26 noiembrie 2018 - 11:05

cazurile acelea sunt exceptia de la regula.

sansele sa ramai insarcinata avand contact cu 2-3 zile inainte de menstruatie sunt extrem de reduse.

cumpara de la farmacie teste de ovulatie si monitorizeaza-ti ciclul menstrual, cand testele iti vor arata ca esti la ovulatie/in perioada fertila, atunci sa aveti contact sexual neprotejat.

ce poti face in acest moment, ca sa afli daca esti sau nu insarcinata, este sa-ti faci testul bhgc din sange, la orice laborator de analize medicale. acest test nu da niciodata rezultate eronate. ori esti, ori nu esti, nu exista cale de mijloc.



#6
giulia15

giulia15
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 26 noiembrie 2018 - 13:25

Multumesc frumos pentru raspuns CorinaDani.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -