Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sarcina dupa avort terapeutic


2 raspunsuri la acest subiect

#1
madasibebe

madasibebe
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 10 noiembrie 2018 - 13:32

Buna!!ma numesc madalina si am 29 ani..pe 25 dec 2013 am suferit un avort spontan la 10 sapt de sarcina iar in iunie 2014 am ramas insarcinata cu baietelu..la 12 sapt am avut o amenintare de avort dar in urma tratamentului si cu ajutorul lui Dumnezeu am dus sarcina la termen.Anul acesta in iulie dupa ce mi am facut analizele de rutina si doctorul mi a dat ok ul am ramas cu bebe2 dar din pacate pe 5 noiembrie dupa ce am trecut prin mana la 6 medici au constatat ca fetita este foarte bolnava si avea o malformatie foarte grava la coloana si creierul nedezvoltat.in urma discutiilor cu medici si a comisiei care s a facut concluzia a fost ca indiferent daca reusesc sa duc sarcina la termen bebe nu prezinta semne viabile cu viiata si mi am dat acordul pentru intreruperea de sarcina.nu ma judecati prea aspru pentru decizoa luata,mi a fost greu si numai eu stiu ce a fost si este in sufletul meu.acum pe 20 am programare la doct ca sa vada in ce stadiu este uterul si in fuctie de asta intre 3-6luni pot ramane iar insarcinata dar imi este frica desi doct spun ca avand un copil sanatos acasa si neavand cazuri in familie sunt slabe sanse sa fie genetic.am facut si aminoncenteza iar la sf luni vin rezultatele.scuze pt poveste da intrebarea mea este daca a mai fost cineva in cazul meu si daca au existat probl la urmatoarea sarcina.de ramas raman rpd insarcinata nu asta e problema dar mi e frica sa nu fie iar bebe bolnav.psihic nu cred ca mai pot sa trec iar prin asta.acum primesc ajutor psihologic dar nu mi e usor sa depasesc sentimentul de vinovatie.va pus



#2
Mada

Mada

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 865 mesaje

Postat 12 noiembrie 2018 - 15:04

Trebuie sa faci teste genetice in tp sarcinii sa excluzi o parte din boli. Acid folic in preconceptie si un medic care sa te indrume.



#3
madasibebe

madasibebe
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 12 noiembrie 2018 - 20:55

Buna!eu ce am inteles de la doct e ca atunci cand o sa vina rezultatele de la aminocenteza o sa mi spuna din ce cauza a aparut malformatia si daca e genetic sau nu.oricum o sa stau pe 20 cand am prog de vb mai bn si cu doct sa fac si testele de genetica cum mai sfatuit.acidul folic mi a spus sa l iau in continuare pana imi da ok ul sa raman iar insarcinata.ms frumos pt raspuns




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -