Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 3 voturi

Povesti cu capsuni pe ghetar


980 raspunsuri la acest subiect

#41
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 10 noiembrie 2018 - 22:36

Daniela, m am bucurat sa aud de rezultatul bun!

 

Mihaela, lasa ca ti iei revansa...la party ul de Craciun poate?

V am citit discutiile despre paine, eu sunt lenesa, nu ma complic, fac la masina de paine, numai din faina integrala si iese f gustoasa, crescuta si pufoasa, fara surprize.

Singura chestie ce i reprosez painii de casa e ca e mai greu de feliat pt sandviciuri, e mai friabila. 

 

Laura25, sa treaca perioada gri din viata voastra. Am vazut succesele Biancai pe FB, felicitari!

 

Poze de Craciun in sesiune foto nu am facut niciodata, doar instantanee de familie



#42
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 10 noiembrie 2018 - 22:41

Azi am fost la un parastas in afara de Bucuresti.  M-a distrat preotul care se plangea ca luna viitoare nu o sa aiba prea multa treaba si o sa ramana nemancat.

 

Am ajuns acasa si am reclamat RADET-ul si la ANPC.

Azi  apa a fost gheata. Nesimtitii.



#43
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.843 mesaje

Postat 10 noiembrie 2018 - 23:41

Fleur, nu se fac la noi petreceri de Crăciun. In general avem o petrecere in mai și una in Noiembrie. Acuma numai sa nu îmi pun vineri seara sa lucrez in mai sau sa fiu plecată in concediu :)). Așa am pierdut in mai party-ul, am fost in Roma, iar in Noiembrie trecut in Polonia. 

Îmi pare rău de mașina zgâriată...

 

viviana dar preoții nu au salar? Indiferent de înmormântări, nunți, etc. Și apoi de unde știe el câți vor muri? 

Nasol fără apa calda...sper sa se rezolve rapid! 

 

Noi azi am mutat broasca țestoasa ce am avut-o timp de mai bine de 16 ani, in noul ei domiciliu. Un cuplu îndrăgostit de țestoase, au fost in Galapagos sa le vadă in sălbăticie. Mai au doua, una terestra si una ca a noastră, le iubesc ca pe copiii lor. Ii va fi bine acolo. Vom merge sa o vizitam când dorim. Sunt tare de treaba, se vede ca au grija si se pricep. Pe ambele ce le au dinainte, le-au salvat de la moarte. De a noastră s-au îndrăgostit de cum au văzut-o, au zis ca așa broasca sănătoasă nu au avut. 

 

Seara frumoasa! 

 



#44
aminna

aminna

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.799 mesaje

Postat 11 noiembrie 2018 - 01:17

Laura, ce fain ca ai ajuns si la concert! Felicitari Biancai!

 

Eu inca ma sarbatoresc - azi am iesit cu un alt grup de prieteni, a fost o seara tare faina! Maine film cu doi prieteni, apoi mancam la libanez in AFI, apoi o seara de folk.



#45
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 11 noiembrie 2018 - 10:13

Bună dimineața!

 

Am fost aseară la Bohemian Rhapsody și mi-a plăcut (bine, cu mici inadvertențe în scenariu). Singura mea problemă a fost că nu se auzea mai tare muzica  [:D]  la partea de final (concertul Live Aid). Gwilym Lee care l-a jucat pe Brian May seamănă izbitor cu personajul (inclusiv vocea mi s-a părut a lui). Rami Malek care îl joacă pe Freddie e undeva la limită. El s-a străduit, se vede asta, dar parcă lipsea ceva sau era ceva în plus. Dar per total o experiență plăcută.

 

Fleur, îmi pare rău de micile sâcâieli, sper să se rezolve  [flo2] .

 

Miha, mulțam de rețetă. Părerea mea e că aluatul ar fi trebuit să iasă mult mai ”moale” decât arată în poze, ceva pare că nu e în regulă cu rețeta, așa zic :).

 

Viviana, sper să se rezolve cu apa.



#46
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 11 noiembrie 2018 - 15:41

Mihaela, pai ati putea avea initiativa sa faceti si party de Craciun, de ce nu?

La noi la scoala se hotaraste impreuna ce si unde sarbatorim, iar comitetul social se ocupa de organizare.

Anul asta vom face in premiera party ul de Craciun la scoala, cred ca de data asta particip si eu. 

 

La noi e o duminica insorita si friguroasa, vom iesi prin oras.



#47
moon16

moon16

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 1.503 mesaje

Postat 11 noiembrie 2018 - 17:25

Salutare

 

Rox, ce frumoasa povestea cu capsunile.

 

Daniela, mersi ca te ai gandit la mine. Suntem ok, cu mici probleme si sacaieli, de nu am mai avut chef sa scriu. Dar am citit tot.

De exemplu, mi am zgariat masina de un stalp in garaj si ma costa f. multi bani s o repar. Exact in perioada cand trebuie sa schimb pneurile cu cele de iarna, uleiul si tratamentul antirugina = alti bani. Am aflat cu ocazia asta ca asigurarea la masina are clauze de care nu stiam si de asta ma costa. Voi cititi toate clauzele inainte sa cumparati asigurarea? Aici se cumpara la telefon si contractul vine dupa, prin posta.

In fine, din astea...

 

Sezonul rece se instaleaza incet dar sigur la noi. La nord de insula au fost ninsori serioase, la noi se anunta de saptamana viitoare.

 

Si eu sufar de oboseala cronica si nu imi revin nici in weekend. Sambata e zi de gospodarie, azi am trimis barbatul cu baiatul la inot si la tuns si am stat acasa sa gatesc, pus 2 masini la spalat etc. Acum dupa amiaza ma mai odihnesc un pic dar nu reusesc sa dorm. Seara ma culc f devrene, imediat ce culc copilul. Doua nopti la rand am avut alarma de incendiu in bloc. Alarma falsa, dar suficient sa mi strice somnul.

 

Revin.

 

 

 

 

 Fleur, da la voi cam ate grade sunt acum? noi am fost in ianuarie, Doamne mi s-a parut asa frig, eram super imbracati si simteam cum frigul ne pisca de obraji. Nu stiu daca m-as putea obisnui sa loicuiesc in Canada, sau poate da, cine stie.

 Ioana, frumos frumos - este camera fetelor? [dan] Camera baietlilor este nefolosita inca, abia astept sa ii pot muta, om vedea cand.

 Aseara a fost fain - mi-au placut mult stand-uperii si pub-ul, nu mi-a placut manarea, asta e. 

 La noi deja e intuneric si e 17:20, in seara asta vreau sa o vopsesc pe maica-mia. Am facut si o tura de placinte cu mere si cu cocos deasupra, in ton cu toamna.

 Picii sunt din ce in ce mai vocali, cel mare e cu mama in gura toata ziua, cel mic cu taica-su. [:D]

 De maine o noua saptamana. [aerob]


Editat de moon16, 11 noiembrie 2018 - 17:33 .


#48
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 11 noiembrie 2018 - 17:48

Fleur, da la voi cam ate grade sunt acum? noi am fost in ianuarie, Doamne mi s-a parut asa frig, eram super imbracati si simteam cum frigul ne pisca de obraji. Nu stiu daca m-as putea obisnui sa loicuiesc in Canada, sau poate da, cine stie. Ioana, frumos frumos - este camera fetelor? [dan] Camera baietlilor este nefolosita inca, abia astept sa ii pot muta, om vedea cand. Aseara a fost fain - mi-au placut mult stand-uperii si pub-ul, nu mi-a placut manarea, asta e. La noi deja e intuneric si e 17:20, in seara asta vreau sa o vopsesc pe maica-mia. Am facut si o tura de placinte cu mere si cu cocos deasupra, in ton cu toamna. Picii sunt din ce in ce mai vocali, cel mare e cu mama in gura toata ziua, cel mic cu taica-su. [:D] De maine o noua saptamana. [aerob]

 

3 grade imi arata telefonul.

 

Te ai obisnui, iarna este " imblanzita" si totul e destul de organizat aici sa traiesti iarna, ca doar e 6 luni pe an.

Daca ai fost in orasul subteran si ai circulat pe autorutele deszapezite", stii despre ce e vorba.



#49
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.937 mesaje

Postat 11 noiembrie 2018 - 17:51

Am facut si eu o prajitura turnata cu mere, se coace acum. Astept baietii sa se intoarca din hoinarit, sa ma ia si pe mine.

 



#50
Viviana_06

Viviana_06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.017 mesaje

Postat 11 noiembrie 2018 - 20:01

Bună seara! S-a dus și acest weekend!

Ieri am rămas și eu la petrecerea copiilor, am stat cu ceilalți părinți într-un separeu (sa nu stresăm copiii). A fost plăcut și pentru copii si pentru noi, părinții.

Dar s-a dus tot sporul, nu am mai făcut nimic prin casa. Azi am reușit să fac un pic de ordine si mâncare. Nu au mai vrut ciorbe &Co, asa că am tras repede o salata de orez si una orientala. Dar mâine seară trebuie să fac  iar ceva...




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Astăzi, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:13

  • Control

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 21:41

  • Ce am învățat până acum în sarcină?

    Ana1298
    - Ieri, 20:26

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -