Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Iulie 2019 (Trandafirasi de Iulie 2019)

sarcina gravida iulie 2019

872 raspunsuri la acest subiect

#861
Pisimic

Pisimic

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 37 mesaje

Postat 23 februarie 2019 - 08:17

Bun venit ioana!

Mie mi e somn si pot dormi f des. Dar ma trezesc de ex de N ori pe noapte ba pisu ba temeri dar adorm iar la loc f repede  ceea ce inainte nu se prea intampla



#862
Betsy

Betsy

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 10 mesaje

Postat 23 februarie 2019 - 11:27

Buna, mamici de iulie! Ma alătur si eu voua(DPN- 5 august). In urma morfologiei de trimestru I, se pare ca bebe este mai mare si DPN s-a schimbat pe 30 iulie. Tinand cont ca vreau sa fac cezariana, probabil ca o sa fie si mai devreme. Am aproape 17 saptamani si probabil inca un baietel(asa mi-au spus la morfologie). La voi s-a mentinut sexul copilului sau au aparut modificari?

Maine am programare la eco si sunt foarte curioasa. Nu conteaza foarte mult, insa ma bucur ca pana acum au iesit toate analizele bune si bebe e ok. (nu conteaza daca e fata sau baiat insa mi-ar fi placut o fetita, tinand cont ca mai am acasa un baietel de 6 ani). 



#863
ioana_e

ioana_e

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 25 mesaje

Postat 23 februarie 2019 - 16:58

Bună,  Betsy! 

Noi am aflat destul de devreme că e băiețel , iar la morfo.de trim 1 am avut reconfirmarea.

In general,  băieții sunt mai ușor identificabili la echo - asta cu condiția să și stea într-o pozitie "compromițătoare" :)) 

Al meu la ultima echo dădea semne că se înscrie la maraton, mai ca îl alerga doc.cu aparatul să-l prindă și să-l măsoare  [dan]



#864
LoryR

LoryR
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 25 februarie 2019 - 10:10

Neata mamici! Va rog sa ma ajutati cu niste informatii, sunt putin ingrijorata! De cateva zile am niste scurgeri cu un fel de mucus, asemanatoare periodei de ovulatie... Oare ar trebui sa ma ingrijorez? Sa fie legat de dopul gelatinos? Zi frumoasa sa aveti!



#865
Wanna23

Wanna23

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 109 mesaje

Postat 25 februarie 2019 - 21:45

Lory, buna!

cred ca cel mai bine discuti cu medicul... El este in masura sa te lamureasca..?personal nu am avut astfel de scurgeri... ce i drept pun si utrogestan si nu pot sa observ exact ce textura are scurgerea Dar atunci când am avut pauza la utrogestan nu existat nici o scurgere de genul. .  mult succes!! 



#866
LoryR

LoryR
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 25 februarie 2019 - 22:52

Am luat intre timp si legatura cu medicul meu! Multumesc ptr raspuns! Sarcina usoara 



#867
Mel3k

Mel3k

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 03 martie 2019 - 13:49

Hey fete ce mai ziceți? Cam liniste pe aici...

O primavara frumoasa !!!


Editat de Mel3k, 03 martie 2019 - 13:50 .


#868
Roxana007

Roxana007
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 20 martie 2019 - 10:45

Salut mamici! Aseara v-am descoperit, sunt si eu mamica de baietel cu nastere preconizata la sfarsitul lui iulie, in Bucuresti, probabil la Medlife. Ce mai faceti? Vad ca sunteti tacute in ultima vreme.



#869
Flory2019

Flory2019
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 14 mai 2019 - 18:18

Buna mămicilor și viitoarelor mămici [hia]

Și eu voi fi mămica de Iulie  [artif]

Este prima data când scriu aici dar am o întrebare pentru mămicile care au avut și ele probleme stomatologice 

Sunt aproape  in săptămâna 33 de sarcina și am fost ieri cu o măsea care nu mi-a dat pace de ceva vreme dar tot am amânat crezând ca va trece pana la urma...nu a fost așa de aceea am ajuns ieri la doctor și nu a avut ce face decât sa îmi scoată nervul la care bineînțeles mi sa aplicat anestezie..

Doamna doctor a zis ca este pentru gravide  ...întrebarea mea este dacă a avut cineva nevoie ca mine de anestezie sau dacă prezintă ceva riscuri?

Oricum durere mai am și urmează ca zilele astea sa tot merg pe la dansa pentru a curată și a pune ceva solutie sa omoare tot nervul și sa dezinfecteze 



#870
Lulu_16

Lulu_16
  • Membri
  • 9 mesaje

Postat 15 mai 2019 - 09:00

Buna mămicilor și viitoarelor mămici [hia]

Și eu voi fi mămica de Iulie  [artif]

Este prima data când scriu aici dar am o întrebare pentru mămicile care au avut și ele probleme stomatologice 

Sunt aproape  in săptămâna 33 de sarcina și am fost ieri cu o măsea care nu mi-a dat pace de ceva vreme dar tot am amânat crezând ca va trece pana la urma...nu a fost așa de aceea am ajuns ieri la doctor și nu a avut ce face decât sa îmi scoată nervul la care bineînțeles mi sa aplicat anestezie..

Doamna doctor a zis ca este pentru gravide  ...întrebarea mea este dacă a avut cineva nevoie ca mine de anestezie sau dacă prezintă ceva riscuri?

Oricum durere mai am și urmează ca zilele astea sa tot merg pe la dansa pentru a curată și a pune ceva solutie sa omoare tot nervul și sa dezinfecteze 

Buna, eu am avut nevoie de anestezie pentru o extractie care nu putea fi amanata, eram in trim. 2. Doi ginecologi mi-au spus ca pot folosi anestezic dar sa fie fara adrenalina. Tin minte ca dentistul mi-a spus ca anestezicul pe care l-a folosit este pentru cardiaci. Succes si sper sa scapi repede de problema!





Etichetat si cu sarcina, gravida, iulie 2019

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -