Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Iunie 2019 (Capsunele de Iunie 2019)

sarcina gravida iunie 2019

73 raspunsuri la acest subiect

#51
Andreea07

Andreea07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 05 ianuarie 2019 - 13:44

Eu aveam greţuri doar la început , S5 -12 maxim,  dar și alea erau destul de ușoare. Mâncam foarte multă lămâie și scăpam de ele repede :) 

Tu ce îţi dorești să fie? Fetiță sau băiețel? :) . Important e să fie sănătos dar tot acolo undeva în adâncul sufletului ne dorim sa fie un anume gen ❤. Noi ne dorim fetiță.  



#52
andreea22can

andreea22can

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 05 ianuarie 2019 - 14:36

Eu aveam greţuri doar la început , S5 -12 maxim, dar și alea erau destul de ușoare. Mâncam foarte multă lămâie și scăpam de ele repede :) Tu ce îţi dorești să fie? Fetiță sau băiețel? :) . Important e să fie sănătos dar tot acolo undeva în adâncul sufletului ne dorim sa fie un anume gen ❤. Noi ne dorim fetiță.
noi nu avem preferinte...sa reusesc sa o duc la capat si sa fim sanatosi...instinctul imi zice ca va fi fetita :)

#53
AndraCris90

AndraCris90
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 06 ianuarie 2019 - 11:24

Hello mamicilor si la multi ani,

 

O sa fiu si eu o mamica de iunie DPN 12 iunie, am 17 saptamani si 4 zile, si sunt mamica pentru prima data.

Inca nu stim ce este aflam peste 2 sapt cand am programare la medicul gineco.

Am o gramada de intrebari, frecventez diverse pagini de net pentru a fi cat se poate de pregatita pentru venirea micutului dar am asa , o mica panica in mine, deoarece exista atat de multa informatie incat mi se pare un pic prea mult si parca nici nu stiu ce sa aleg din ea.

Acum sunt blocata pe infirmatia referitoare la ceea ce tb sa am la mine in spital si ce sa nu mi lipseasca de acasa. O sa nasc la stat la polizu bucuresti? Mai este cineva acolo?

Ma opresc dinnintrebari ca am o mie si dupa scriu 0rea mult:))).  Zi usoara va doresc si spor la loviturile de burtica pe care eu le astept cu nerabdare.



#54
Andreea07

Andreea07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 06 ianuarie 2019 - 21:41

Buna Andra și bine ai venit! 

Eu spun ca cel mai bine e sa vorbești cu medicul ginecolog despre orice nelămurire ai în legătură cu sarcina, nașterea ,etc . În ceea ce privește lista cu necesarul pt naștere nu știu dacă te va ajuta foarte mult dar ai putea sa încerci. Teoretic și ei ar trebui sa știe cam de ce ai nevoie, dar astfel de liste găsești și pe net te poţi "inspira " și de acolo :) . 

Eu am început să-l simt pe bebe foarte foarte ușor. Acum aștept să-l simt și când pun mâna pe burtica :) 

Sarcina ușoară!  :) 



#55
Miamina

Miamina
  • Membri
  • 5 mesaje

Postat 11 ianuarie 2019 - 21:02

Bun gasit si La multi ani!

Scuze de intarziere.

 

Am luat antibiotic din primele saptamani la rec, medicului, inca nu stiam ca sunt insarcinata, dar i-am zis dr ca as putea fi.

Am mai luat ulterior in spital, am fost internata cu febra.

Sper din suflet sa fie bine, sanatate la toata lumea si bebelusilor.

 

Toata lumea stie daca o sa fie fetita sau baietel? :)



#56
AndreeaTz

AndreeaTz
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 13 ianuarie 2019 - 14:01

Buna mămici,

 

noi suntem in săptămâna 17. Azi dimineața am avut o scurgere tare ciudata - gelatinoasa, asemănătoare cu cea de la ovulatie. La voi cum este?



#57
oanatedi

oanatedi
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 13 ianuarie 2019 - 15:57

Bună viitoare mămici de luna iunie.Ma alătur și eu grupului vostru, sunt însărcinată în 19 săptămâni cu un băiețel iar DPN este 11 iunie . Sarcina ușoară tuturor 



#58
oanatedi

oanatedi
  • Membri
  • 2 mesaje

Postat 13 ianuarie 2019 - 16:00

Miamina  din păcate și eu am fost nevoita sa iau AB. M-am străduit sa nu iau nici o pastila pana acum însă aveam ușoare contracții false  Medicul a descoperit o bacterie la cultura de col și mia recomandat câteva zile de AB asiguranduma ca nu pățește nimic bebe. Ulterior am discutat cu mai multe mămici ce au luat chiar de la începutul sarcinii și au născut bebeluși sănătoși. Deci stai liniștita ca are Doamne Doamne grija .



#59
cecili5

cecili5
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 17 ianuarie 2019 - 14:03

Buna mamici si eu ma alătur grupului 27.06 avem termenul!



#60
Andreea07

Andreea07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 19 ianuarie 2019 - 11:01

Bună dragelor ,

La noi a venit momentul mult așteptat și am aflat sexul bebelușului nostru :) . O să avem un băiețel! 

Ne dorim din suflet să fie sănătos, asta e cel mai important! Acum dilema e ,ce nume îi vom pune :))) că nu avem nici o idee. Mai avem la dispoziție 4 luni ,sper să găsim ceva pe placul nostru .

Pupici! Sarcină ușoară în continuare! :)





Etichetat si cu sarcina, gravida, iunie 2019

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -