Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Mamici de Iunie 2019 (Capsunele de Iunie 2019)

sarcina gravida iunie 2019

73 raspunsuri la acest subiect

#41
Bella_sib

Bella_sib

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 25 decembrie 2018 - 09:58

Si daca nu ii da nimeni concediu de risc ii da medicul ginecolog tot la 14 zile cu bilet de trimitere si adeverinta de la serviciu

Andreea, nu înțeleg, medicul ginecolog sa îmi dea trimitere unde? Vreau sa ma duc cât mai informata la dr. Nu vreau sa am întrebări după ce plec de acolo.


#42
Bella_sib

Bella_sib

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 25 decembrie 2018 - 11:27

Deși nu sunt la primul copil habar nu am de aceasta procedura. La prima sarcina am fost la munca pana la 8 luni pt ca ma simțeam bine. Dar acum ma trezesc noaptea cu stări de vomă, ma doare burta foarte des. Îmi e și frica sa strănut sa nu pățească bebe ceva, știu sunt paranoia.


#43
andreea22can

andreea22can

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 25 decembrie 2018 - 11:50

Andreea, nu înțeleg, medicul ginecolog sa îmi dea trimitere unde? Vreau sa ma duc cât mai informata la dr. Nu vreau sa am întrebări după ce plec de acolo.
Medicul de familie iti da trimitere si tu mergi in policlinica unde il gasesti pe ginecolog dar sa ai si adeverinta de la serviciu cu zilele de concediu medical pe ultimele 12 luni si asa iti poate da medical si tot a 15 zi parca trebuie sa mergi iar sa iti dea medical.de fiecare data trebuie sa ai adeverinta noua cu zilele de medical iar bilet de trimitere stiu ca medicul de familie doar unu iti poate da pe luna...e aiurea ca esti tot pe drumuri dar daca alta varianta nu este...am o prietena la care nu i -a aprobat concediu de risc , in martie trebuie sa nasca gemeni si ei ii da ginecologul tot la 2 saptamani medical.

Editat de andreea22can, 25 decembrie 2018 - 11:53 .


#44
Andreea07

Andreea07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 25 decembrie 2018 - 15:00

Hello dragelor și bine aţi venit :)

Fetelor, voi v-ați gândit să faceți recoltare de celule stem ? Eu vreau sa fac acest lucru dar încă nu m-am hotărât cu cine să închei contractul :). Defapt nici nu am foarte multe opțiuni încă :) ,vreo 2-3 .

Sarcină ușoară și sărbători fericite vă doresc!



#45
andreea22can

andreea22can

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 25 decembrie 2018 - 15:36

Hello dragelor și bine aţi venit :) Fetelor, voi v-ați gândit să faceți recoltare de celule stem ? Eu vreau sa fac acest lucru dar încă nu m-am hotărât cu cine să închei contractul :). Defapt nici nu am foarte multe opțiuni încă :) ,vreo 2-3 . Sarcină ușoară și sărbători fericite vă doresc!

 

 

https://mami.tips/20...XgxJPFoouo46Qdg

  

 

Noi nu vom face :)



#46
Bella_sib

Bella_sib

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 131 mesaje

Postat 26 decembrie 2018 - 07:17

Hello dragelor și bine aţi venit :) Fetelor, voi v-ați gândit să faceți recoltare de celule stem ? Eu vreau sa fac acest lucru dar încă nu m-am hotărât cu cine să închei contractul :). Defapt nici nu am foarte multe opțiuni încă :) ,vreo 2-3 . Sarcină ușoară și sărbători fericite vă doresc!

 

Nici noi nu vom recolta.



#47
Andreea07

Andreea07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 26 decembrie 2018 - 11:43

Eu am să vorbesc și cu dr meu ginecolog să văd ce zice despre acest lucru. Mă gândesc că el ar trebui sa știe mai multe despre asta. Deocamdată nu renunț  :) 

 

 

 



#48
andreea22can

andreea22can

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 04 ianuarie 2019 - 16:40

mamici cu burtici ce faceti?sunteti bine?cum va simtiti? 



#49
Andreea07

Andreea07

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 38 mesaje

Postat 05 ianuarie 2019 - 11:45

mamici cu burtici ce faceti?sunteti bine?cum va simtiti? 

Buna, buna ! [:)]

Eu sunt foarte bine , mulțumesc ❤. Am început să-l simt pe bebe cum mișcă ,dar foarte ușor

Burtica își face și ea apariția din ce în ce mai mult ❤ și mă bucur de fiecare moment pentru ca e unic . În data de 14 am următorul ecograf când vom afla dacă e căpșunică sau căpșunel ❤abia aștept ⏳. Când mi-a făcut eco pt dublu test mi-a zis dr ca după cum vede el ,pare să fie băiețel dar să așteptăm până în ianuarie când se va vedea mult mai bine. Acum stau ca pe ace și abia aștept să treacă timpul asta o data ca nu mai am răbdare .

Tu? Cum te simți ?Totul e în regulă? 

Pupici !



#50
andreea22can

andreea22can

    Membru incepator

  • Membri
  • PunctPunct
  • 152 mesaje

Postat 05 ianuarie 2019 - 12:01

Buna, buna ! [:)] Eu sunt foarte bine , mulțumesc ❤. Am început să-l simt pe bebe cum mișcă ,dar foarte ușor Burtica își face și ea apariția din ce în ce mai mult ❤ și mă bucur de fiecare moment pentru ca e unic . În data de 14 am următorul ecograf când vom afla dacă e căpșunică sau căpșunel ❤abia aștept ⏳. Când mi-a făcut eco pt dublu test mi-a zis dr ca după cum vede el ,pare să fie băiețel dar să așteptăm până în ianuarie când se va vedea mult mai bine. Acum stau ca pe ace și abia aștept să treacă timpul asta o data ca nu mai am răbdare . Tu? Cum te simți ?Totul e în regulă? Pupici !

 

Momentan da, asteptam eco din 17 sa vedem daca ne arata ce e :) ne mai dau batai niate greturi din cand in cand dar sper sa se opreasca in curand





Etichetat si cu sarcina, gravida, iunie 2019

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Astăzi, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Astăzi, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Astăzi, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Astăzi, 14:42

  • Alegerea numelui

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:20

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -