Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * - 4 voturi

Secs mat la pinguin


921 raspunsuri la acest subiect

#31
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 16 octombrie 2018 - 13:04

[artif] La multi ani Mihai! Sa indeplinesti tot ce iti doresti! [artif]

 

Si la multi ani si socrului laureinico!  [flo2]


Editat de Ioana_Pos, 16 octombrie 2018 - 13:10 .


#32
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 16 octombrie 2018 - 13:34

Servus pinguini

 

Daniela, numai bine iti doresc.

 

La multi ani si de la mine sarbatoritilor mici si mari  [flo2]  [flo2]  [flo2]

 

Laura si Vivi, sa va fie de bine plimbarile.

 

Marcia a venit ieri socata acasa....in tramvai se uita un tip la ea, asa insistent...cand a coborat, el dupa ea...si la un moment dat i-a pus mana pe umar si i-a spus ca e frumoasa....s-a speriat rau, e prima oara cand i se intampla asta..avea 20+ si era la fel de inalt ca ea...ea a mers mai departe, el dupa ea...noroc ca s-a intalnit cu un coleg de scoala pe drum si asa tipul respectiv a lasat-o in pace...i-am spus ca de-astea am patit si eu, mama i-a povestit si ea din tinerete...acum a inteles de ce seara tarziu nu prea e bine sa mearga singura (ea de obicei vrea sa vina singura de prin plimbari, chiar si dupa ora 10pm)...a zis ca azi ia un tramvai care vine mai tarziu...oricum e lume multa la ora aia...si de la tramvai la autobuz face 2minute...iar autobuzul o lasa in fata casei.

 

O zi faina sa aveti.


Editat de Ella73, 16 octombrie 2018 - 13:36 .


#33
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.662 mesaje

Postat 16 octombrie 2018 - 14:15

Ioana, vineri si sambata a fost incredibil de frumos : soare, cald. Duminica am luat si noi o portie de vreme londneza , cu ploaia de aia marunta si deasa, rafale de vant. 

 

Vivi, am vazut cateva poze puse pe FB, frumos Alicante! Super weekend, ma bucur pt voi !(acum am prins curaj si incepem sa vrem si noi iesiri de astea, scurte dar intense [:)] ).  

 

 

La multi ani, Mihai! [s] La multi ani, bunicul lui Mihai! [:)] Sanatate si bucurii multe! 

 

 

Tocmai citeam o stire, ca in 2017, cel mai mare numar de migranti ajunsi in Germania sunt romani. Pe locul doi, ca numar, sunt sirieni, refugiati dintr-o tara ce e de 6-7 ani in razboi ... 



#34
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 16 octombrie 2018 - 14:37

Buna dimineata (inca) si de la mine.

 

Azi trebuie sa dau o tura la Apple Store. Macbooku' copilului a murit...suspectez ca s-a dus bateria dupa "simptome". Am programare la "Genius Bar" asa ca ma inarmez pentru o factura de baterie noua (are 2 ani laptopul). 

 

La multi ani sarbatoritilor!!!!

 

Ella, e trist, tare trist ca trebuie ca femei sa avem acest gen de povesti de impartasit noii generatii si sa vedem ca prea putin s-a schimbat.



#35
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 16 octombrie 2018 - 16:18

Doar o noutat si de la mine: ma bantuie 3 drosophile de cand am plecat de la munca... [hac] Se zbantuie in fata mea dar oricat incerc sa le abandonez, nu imi iese.



#36
antmil

antmil

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 5.491 mesaje

Postat 16 octombrie 2018 - 16:52

Ioana   [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

 

Sint pe Amazon....caut o "esarfa" electrica sa imi incalzeasca ceafa. Caldura vad ca imi ajuta durerile de ceafa. Urasc ca vine vremea rece...aseara am reintrodus "hot water bottle" in pat ca era frig. 

 

Ah, si in tren am observat ca am ciorapi diferiti...de aceeasi culoare, dar modele diferite. 

 

Miniaturi atasate

  • IMG_3385.jpg


#37
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 16 octombrie 2018 - 17:36

Bună după-amiaza și de la mine!

 

Ant, cred că lansezi o nouă modă  [:)] cu ciorapii, nu arată rău deloc.

 

Ziki, cum păcatele mele referendum pentru blasfemie? Adică eu văd că are sens pe latura religioasă, dar nu pe cea civică. Se preconizează introducerea unor legi anti-blasfemie? Și ce vă întreabă la referendum?

 

Miha, m-ai inspirat azi și am ieșit și eu la plimbare pe malul mării (că am faleza la doi pași). Partea proastă e că sunt de urcat / coborât niște scări prin ceva vegetație și mi-e cam teamă singură (am văzut în primăvară un exhibiționist prin zonă  [batcap]  [batcap] ). Vara e sigură zona că e plin de lume, dar în afara sezonului e cam pustiu. Și ajung și la ce zicea Ant mai devreme, că din păcate lucrurile nu se schimbă...

 

Coca, sănătate piticei!

 

Judoka, rezolvă ce e de prioritate maximă, implică și copiii unde poți și restul le faci când poți.

 

Laura și Vivi06, să vă fie de bine plimbările!

 

LauraNico, La mulți ani lui Mihai! [s] [s] [s]

 

Micky, bine te-ai reîntors! 

 

Marion, tot ocupată?

 

Ella, biata Marcia, bine că s-a întâlnit cu colegul ei. 

 

Mă duc să fac ceva de mâncare, am pus niște conopidă la opărit, vreau să fac conopidă gratinată.



#38
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 16 octombrie 2018 - 17:53

La noi e cam pustiu pe unde ma plimb, in pădure. Din când in când câte un alergător, dar au fost zile când n-am văzut țipenie. 

Azi am fost și noi pe faleza, aici e lume la picnic, plimbare sau alergare, sau cu câini. 

 

Am fost azi la o conferința unde o cercetătoare suedeza și-a prezentat cartea și studiile, in legătura cu ce sa faci ca sa fii sănătos. In mare știam, dar a fost bine sa îmi reamintesc. Poate poate ma pun pe treaba. Și plimbarea e ceva, decât nimic dar cică nu e de ajuns. 

 

Am primit in sfârșit programare la endocrinologie, plus ceva analize sa fac înainte. Sa vedem. 

 



#39
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 octombrie 2018 - 18:09

Am venit de la tara. Am fost in inspectie la gard.

Adica intre padurea de tevi metalicie pusera beton.

Deci mare lucuru nu am vazut, important e ca am vazut ceva.

Acuma urmeaza lemnele care se pun intre stalpi.

Aici nu ne intelegem ce culoare sa le dam. E vreau gri antracit, fii-mea maron roscat si barbata-miu copper. Na, si alege Viviano!

 

Ma apuc de gatit. Maine sunt babysitter. Nepoata mea se interneaza vreo 2 zile si a trebuit sa-si imparta copiii intre mine si ma-sa. Mie mi-a revenit micuta de 1 an si 7 luni.  [:)]



#40
Viviana_06

Viviana_06

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.017 mesaje

Postat 16 octombrie 2018 - 18:15

Da, ne-am intors, mulțumesc pentru urări. A fost frumos, frumos! Cuplul cu care am fost, ea prietenă din copilărie a ieșit pentru prima dată într-un city break. Au fost încântați, ne-am înțeles bine. Se pare că vom repeta figura la primăvară :)

Am citit, dar dintr-o dată și nu mai țin minte [bib]


Editat de Viviana_06, 16 octombrie 2018 - 18:17 .



Panic Questions

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - Ieri, 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

  • inchidere cont

    Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 19:23

  • Anamaria Pandele
    - apr 02 2024 18:13

Last Blogs

  • Plimbarica

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 10:10

  • ImportanÈ›a medicului pediatru 👩🏻‍⚕️

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Geanta bebelusului

    LarisaG89
    - Ieri, 22:32

  • Cezariana È™i recuperarea

    AnaDemsa
    - Ieri, 12:03

  • Friiig

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 10:16

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -