Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

ROEXIT - ultima reduta a penalilor

roexit penali psd

117 raspunsuri la acest subiect

#51
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 noiembrie 2018 - 09:07

Și dacă s-ar duce la vot, pe cine ar vota? Exista vreun partid nepătat, demn de a fi ales? Întreb pentru ca nu mai sint la curent cu viața politica romanesca.  

La ultimele alegeri am votat USR un partid tanar, nou infiintat care a luat aproape 9%



#52
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 18 noiembrie 2018 - 09:36

ba da, sunt dusmani.

 

fiecare roman care accepta 50 sau 100 lei pt. votul sau sau o plasa cu alimente de baza sau o masa calda in timpul oricarei campanii electorale este vinovat pentru un alt roman care moare in spital pentru ca "avem de toate, nu este nevoie de nici un transfer".

 

danielag, multe lucruri anormale sunt considerate normale in Romania.

 

 

 

 

asta e o mentalitate tipic romaneasca. din pacate.

am spus, in acel magazin Profi e ceva normal romanesc sa primesti restul gresit, sa ti se dubleze sau tripleze produsele pe bon, sa fie trecute produse ale unui client pe bonul altui client, ca nu-s atente casierele care ce pune pe banda.

 

si.nu.ai.cu.cine.sa.le.inlocuiesti. s-a incercat.

 

Scuză-mă, Pepco, dar nu e treaba casierelor să se uite cine ce pune pe bandă. Ai separatoarele acelea, folosește-le. Casiera trebuie să fie atentă la ce scanează în momentul respectiv, nu să se uite ce pui tu pe bandă.

 

Când se închide bonul casiera îți da bonul și restul. Dacă spui că nu-ți dau restul corect în mod frecvent nu pune mâna pe rest până nu primești bonul. Verifici cât e restul pe bon, numeri restul și rezolvi diferențele. 



#53
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 noiembrie 2018 - 10:56

ba da, sunt dusmani.

 

fiecare roman care accepta 50 sau 100 lei pt. votul sau sau o plasa cu alimente de baza sau o masa calda in timpul oricarei campanii electorale este vinovat pentru un alt roman care moare in spital pentru ca "avem de toate, nu este nevoie de nici un transfer".

 

 

.

Da, sigur, ai gasit suspectul de serviciu vinovat de moartea celor tratati rau in spitale. Nu managerii sunt de vina, nu ministrul ci aia care primesc o punga cu ceva. Eu stiu la ce te referi, dar problema e mult mai complexa pentru a o exprima atat de simplist si a ajunge sa-i consideri dusmani pe niste amarati in loc sa te uiti putin mai sus la adevaratii dusmani.



#54
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 noiembrie 2018 - 10:59

ba da, sunt dusmani.

 

fiecare roman care accepta 50 sau 100 lei pt. votul sau sau o plasa cu alimente de baza sau o masa calda in timpul oricarei campanii electorale este vinovat pentru un alt roman care moare in spital pentru ca "avem de toate, nu este nevoie de nici un transfer".

 

danielag, multe lucruri anormale sunt considerate normale in Romania.

 

 

 

 

asta e o mentalitate tipic romaneasca. din pacate.

am spus, in acel magazin Profi e ceva normal romanesc sa primesti restul gresit, sa ti se dubleze sau tripleze produsele pe bon, sa fie trecute produse ale unui client pe bonul altui client, ca nu-s atente casierele care ce pune pe banda.

 

si.nu.ai.cu.cine.sa.le.inlocuiesti. s-a incercat.

Asta nu e treaba casierei.



#55
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 18 noiembrie 2018 - 13:29

Purtat pe la trei spitale, apoi un verdict dur! Fostul pompier din Constanţa, internat cu arsuri grave la spitalul Floreasca, s-a ales cu şase bacterii nosocomiale! Vestea a picat ca un trăsnet peste familie. Mai ales că soţia sa ceruse, în urmă cu câteva zile, să fie transferat la o clinică din Belgia, tocmai de frică să nu fie infectat la noi. Însă medicii au refuzat. I-au spus că poate fi tratat şi în România! Acum, starea lui de sănătate s-a agravat.


#56
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 18 noiembrie 2018 - 13:39

Da, sigur, ai gasit suspectul de serviciu vinovat de moartea celor tratati rau in spitale. Nu managerii sunt de vina, nu ministrul ci aia care primesc o punga cu ceva. Eu stiu la ce te referi, dar problema e mult mai complexa pentru a o exprima atat de simplist si a ajunge sa-i consideri dusmani pe niste amarati in loc sa te uiti putin mai sus la adevaratii dusmani.

 

problema e atat de complexa ca mai bine nu o recunoastem, ca daca am recunoaste-o, ni s-ar face nitel scarba, poate chiar de noi insine. ignorance is bliss.

 

Romania nu este o tara civilizata si nici nu va fi prea curand.



#57
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 noiembrie 2018 - 14:29

problema e atat de complexa ca mai bine nu o recunoastem, ca daca am recunoaste-o, ni s-ar face nitel scarba, poate chiar de noi insine. ignorance is bliss.

 

Romania nu este o tara civilizata si nici nu va fi prea curand.

Nu inteleg ce vrei sa spui.



#58
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 18 noiembrie 2018 - 14:49

am scris si-am sters.

 

te intreb pe tine, tu ce ai in comun cu sustinatorii PSD-ului?

si daca n-ai prea multe sau n-ai deloc, de ce ajung ei sa decida pentru tine?



#59
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 noiembrie 2018 - 18:47

am scris si-am sters.

 

te intreb pe tine, tu ce ai in comun cu sustinatorii PSD-ului?

si daca n-ai prea multe sau n-ai deloc, de ce ajung ei sa decida pentru tine?

 

In cee ce priveste PSD-ul nu numai ca nu am votat niciodata acest partid, dar nici nu avem nimic in comun eu fiind o adepta a doctrinei liberale, a amestecului cat mai discret al statului in enonomia de piata si a daniilor facute din banul public.

 

Ca forma de guvernamant  democratia se bazeaza pe alegerea majoritara  a poporului. Si sunt ok cu asta. Respect opiniile si alegerilor celor care isi doresc o protectie cat mai mare din partea statului.

 

Nimeni nu decide pentru mine in afara de mine.

Am fost privilegiata ca anul 1990 m-a prins cu sacii in caruta si mi-am dat repede seama ce pot sa fac si ce nu, ce trebuie sa fac si ce nu deci in momentul de fata nu sunt dependenta de stat si de ce imi ofera el.

 

Dar, na imi iubesc tara si as vrea sa ma faca mandra nu de rusine prin reprezentantii ei.



#60
Pepco

Pepco

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.624 mesaje

Postat 18 noiembrie 2018 - 21:24

Am fost privilegiata ca anul 1990 m-a prins cu sacii in caruta si mi-am dat repede seama ce pot sa fac si ce nu, ce trebuie sa fac si ce nu deci in momentul de fata nu sunt dependenta de stat si de ce imi ofera el.

 

banuiam, dupa cum scrii, ca esti intr-o pozitie privilegiata.

 

Nimeni nu decide pentru mine in afara de mine.

 

tocmai, ca decide. de-aia e situatia de acum.

 

dar pozitia iti permite sa nu fii afectata de aceasta decizie.

 

altii n-au avut norocul tau. si deja comunicarea are de suferit.





Etichetat si cu roexit, penali, psd

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -