Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Mamici de Mai 2019

sarcina gravida mai 2019 bebe

90 raspunsuri la acest subiect

#71
TomD

TomD

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 10 ianuarie 2019 - 12:52

Ce frumos!!! Ma bucur pentru tine! Sa o tii tot asa. :* Eu am astazi morfologia. Revin diseara cu detalii ;) Sarcini usoare! Keep in touch ;)



#72
TomD

TomD

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 11 ianuarie 2019 - 06:56

Si am revenit ;) Foarte bine suntem si noi. A iesit totul in parametri. Placenta a urcat si acum e la 4 cm de col. :) Baietelul nostru este perfect dezvoltat pentru varsta lui. I-am vazut pentru prima data fata. E minunat sentimentul :). Sarcini usoare si copii sanatosi! :*

 



#73
AlyReeder30

AlyReeder30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 11 ianuarie 2019 - 12:01

Buna mamici! Am facut si eu ieri morfologia de 20 sapt, bebe este in grafic cu toate masuratorile, colul este 3,5 cm. Singura chestie cordonul ombilical care normal

se ataseaza pe mijlocul placentei la mine este situat mai la margine. Dar bebe e bine si se dezvolta normal. O sa aflu mai multe detalii cand ma intorc din vacanta si am programare cu medicul meu ca morfologia am facut-o la o clinica specializata in eco iar doctora de acolo nu mi-a dat prea multe detalii pt ca astea trebuie citite de dr meu.Urmatoarea morfologie a zis ca va fi la 28 sapt sa se asigure ca totul decurge normal.Din cate am citit pe net in majoritatea cazurilor bebe se dezvolta normal pana la sfarsit si nu sunt probleme...dar avand o sarcina pierduta la 14 saptamani in iunie acum ma sperie orice multa sanatate! 



#74
TomD

TomD

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 11 ianuarie 2019 - 12:51

Bucura-te ca e ok copilul, ca esti ok si tu. Cel mai bine e sa fii optimista, sa ai grija cu ce poti sa ai tu grija. Si eu am pierdut prima sarcina insa asta nu reprezinta o amenintare pentru sarcina actuala( am facut analize pentru a ma asigura de asta, presupun ca si tu ai facut un set de analize dupa pierdere). Va fi bine! Sarcina usoara si copil sanatos! 



#75
AlyReeder30

AlyReeder30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 11 ianuarie 2019 - 18:23

Asa este TomD ai dreptate! Incerc sa gandesc pozitiv si sa renunt la alte ganduri care ma tot incearca. Iti multumesc din suflet pt incurajare. Iti doresc multa sanatate tie si lui bebe❤️



#76
TomD

TomD

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 11 ianuarie 2019 - 19:30

Cu drag! Multumesc si eu! :* Copii sanatosi! Pastram legatura ;)



#77
AncaDiana28

AncaDiana28

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 11 ianuarie 2019 - 22:36

Felicitari pentru bebelușii sănătoși! Va dati seama că am trecut de jumătatea sarcinii? 

Ali, nu mă pricep cat de importanta e inserția cordonului ombilical, dar cred că atâta timp cât bebe s a dezvoltat corect, nu este așa de importanta. nu te mai gândi la pierdere, ai trecut de mult de pericolul acela. Ai ggrija de tine și de bebe și, in curand, in mai, vă veți întâlni. :*



#78
AlyReeder30

AlyReeder30

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 14 mesaje

Postat 12 ianuarie 2019 - 02:42

Multumesc mult de incurajari. Pupici la burtici si multa sanatate!! 



#79
TomD

TomD

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 15 ianuarie 2019 - 07:37

Hello din nou!

 

Voi veti preleva celule stem la nastere? Eu am inceput sa cercetez piata si am constatat ca este foarte diversa, si contractele bancilor la fel. Necesita stiudiu cu atentie.

Astept si experientele voastre in privinta aceasta.

 

Sarcini usoare si copii sanatosi!

 

 

 

 



#80
AncaDiana28

AncaDiana28

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 46 mesaje

Postat 28 ianuarie 2019 - 16:59

Buna, burtici! Ce mai faceti? Cum va simtiti? Ce va mai fac bebeii?

 

TomD, eu nu voi preleva celule stem, imi pare rau nu te pot ajuta. Vad ca sunt foarte multe variante. Poate mai bine sa iti intrebi medicul ginecolog.

 

Eu miercuri imi fac spitalizare de o zi la Panait Sarbu sa fac testul de toleranta la glucoza. Sper sa-mi iasa bine, deoarece in sarcina asta, imi plac foarte multe prajiturile, torturile si compoturile. O sa-mi vad si bebelusa la eco. Abia astept!

Tot miercuri implinesc 24 saptamani si pot aplica pentru restul de vouchere materna.

 

In rest, am inceput sa fac listute cu ce-mi va trebui la nastere si dupa. Nu m-am putut abtine si am cumparat cateva hainute.  [:I] Doamne, cat de mici sunt!!! Am uitat cat de mici sunt bebelusii.  [:D]

 

Cate mamici de mai suntem oare? Se pricepe careva sa facem pe prima pagina o listuta cu numele mamicilor si DPN?





Etichetat si cu sarcina, gravida, mai 2019, bebe

Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - Ieri, 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - Ieri, 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Dulce amintire

    Ralu31031992
    - Astăzi, 14:10

  • Alaptarea

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 11:20

  • Top 10 lucruri inutile de la prima sarcina

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 08:24

  • Prima morfologie

    MamaRadului
    - Ieri, 23:19

  • Album de sarcină

    Ana1298
    - Ieri, 21:21

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -