Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Modele gresite ale societatii romanesti

societate principii morala coruptie

45 raspunsuri la acest subiect

#21
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 01 septembrie 2018 - 11:05

Eram in parcarea cetatii Rasnov cand fata mea m-a intrebat ce inseamna m**e. I-am raspuns: Gura, de ce intrebi?  -Pentru ca am vazut scris pe o masina m..e psd. 

- Aaaaa, zic eu, asta e o injuratura. 

Si atat a fost , stie si ea ce sunt cuvintele alea urate pe care le spun oamenii uneori . Nu cred ca baiatul tau , michelle , nu stie.  Si uneori, da, un f--k off la timp te scapa de ore de terapie.

 

Despre link , ce sa spun, oribil! Doar ca eu cred ca stiti ca RL e pura propaganda condusa de un anti-eu , pro russia today.



#22
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 01 septembrie 2018 - 11:11

Despre link , ce sa spun, oribil! Doar ca eu cred ca stiti ca RL e pura propaganda condusa de un anti-eu , pro russia today.

 

Nu, nu știu asta. Vrei sa spui ca nu e veridică Știrea? 



#23
Collins20

Collins20

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.327 mesaje

Postat 01 septembrie 2018 - 11:16

Poate e veridica, dar parca nu vreau sa fie asa.Dar RL e un fel de latrina .Vedeti cine o conduce. E infiorator.



#24
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 01 septembrie 2018 - 11:49

Stirea e veridica. E vorba de un document intern.

ministresa a explicat aparitia documentului prin faptul ca "nu mai doreste sa afle ce se intampla in sanatate din presa".

Cat despre Romania Libera am o impresie proasta, si-a schimbat complet linia editoriala, de cand cu cazul Adamescu. Nu o mai citesc de mult.



#25
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 01 septembrie 2018 - 11:53

Eram in parcarea cetatii Rasnov cand fata mea m-a intrebat ce inseamna m**e. I-am raspuns: Gura, de ce intrebi?  -Pentru ca am vazut scris pe o masina m..e psd. 

- Aaaaa, zic eu, asta e o injuratura. 

Si atat a fost , stie si ea ce sunt cuvintele alea urate pe care le spun oamenii uneori . Nu cred ca baiatul tau , michelle , nu stie.  Si uneori, da, un f--k off la timp te scapa de ore de terapie.

 

Despre link , ce sa spun, oribil! Doar ca eu cred ca stiti ca RL e pura propaganda condusa de un anti-eu , pro russia today.

Exact! Lucuurile sunt foarte simple.

Am mai auzit leit-motivul asta cu ce le explicam copiilor, aparut dupa mesajul cu ****.

De parca asta ar fi singurul cuvant urat pe care il aud ei in viata de zi cu zi.



#26
mihaela_s

mihaela_s

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 28.840 mesaje

Postat 01 septembrie 2018 - 11:58

Poate e veridica, dar parca nu vreau sa fie asa.Dar RL e un fel de latrina .Vedeti cine o conduce. E infiorator.

 

Nu știu cine sunt persoanele ce o conduc, nu le cunosc. Totuși nu am găsit Știrea in alte surse. Cineva din cunoștințele apropiate pe fb a împărțit articolul, știu ca e o persoana serioasă și își alege cu grija postările. De asta am luat-o de buna. Dar ai dreptate, as vrea și eu sa nu fie așa...



#27
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 01 septembrie 2018 - 12:33

copiii au acces la media sociala - si nu cred ca se mai sperie de cate un cuvant obscen - pe ici pe colo. Cred ca mai pudici sunt parintii.

 

- daca ati vedea ce limbaj este pe youtube ....unde copiii sunt atat de prezenti ...



#28
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 02 septembrie 2018 - 02:20

eu nu stiam ca acest cuvint inseamna altceva decit ce a spus si Letitia si nu stiu de cind a devenit parte din vocabularul de zi cu zi...si de afisat pe strazi , masini, pe panouri si femeile sa il poarte cu mindrie pe tricouri. deci mai nou inseamna gura? asa se spune si la dentist, la doctor...sau copilului mic cand ii dai sa manince, sa deschida ***? cu parere de rau spun, dar guvernantii astia poate sunt chiar oglinda societatii


Editat de michelle-usa, 02 septembrie 2018 - 03:18 .


#29
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 02 septembrie 2018 - 02:22

copiii au acces la media sociala - si nu cred ca se mai sperie de cate un cuvant obscen - pe ici pe colo. Cred ca mai pudici sunt parintii.

 

- daca ati vedea ce limbaj este pe youtube ....unde copiii sunt atat de prezenti …

 

eu pe aici nu vad acest limbaj pe tricourile asa ziselor"doamne" , pe masini sau pe pancarde...si chiar daca ar fi nu e o mindrie si nu trebuie luat ca pe ceva bun.



#30
a_alinta

a_alinta

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.780 mesaje

Postat 02 septembrie 2018 - 03:18

eu nu stiam ca acest cuvint inseamna altceva decit ce a spus si Letitia si nu stiu de cind a devenit parte din vocabularul de zi cu zi...si de afisat pe strazi , masini, pe panouri si femeile sa il poarte cu mindrie pe tricouri. 

 

deci mai nou inseamna gura? asa se spune si la dentist, la doctor...sau copilului mic cand ii dai sa manince, sa deschida ***? 

 

cu parere de rau spun, dar guvernantii astia sunt chiar oglinda poporului.

cu aceeasi parere de rau pot spune ca acelasi lucru se intampla si departe de romania.





Etichetat si cu societate, principii, morala, coruptie

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Amniocenteza la 19 săptămâni

    Ana1298
    - Astăzi, 16:15

  • Top 10 lucruri utile consumabile pentru bebeluÈ™i

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 11:05

  • bucurie dublata

    Andrevvv
    - Astăzi, 10:53

  • Diabet gestational

    ClaudiaRamona24
    - Astăzi, 09:07

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -