Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Sinuzita care m-a dus la spital

sinuzita

5 raspunsuri la acest subiect

#1
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 14 iulie 2018 - 14:08

Vroiam sa va spun ca am ajuns in spital dupa o sinuzita pe care am neglijat-o de 2 ani. Pe care am tot incercat sa o tratez naturist ... si e clar ca nu e eficient asa ceva.

 

Am ajuns asadar la urgenta - cu inflamarea puternica a aparatului respirator si imposibilitatea sa mai merg 3 pasi.

Nici nu va puteti inchipui ce mizerabil te face o sinuzita sa te simti.

Tratamentul a fost prompt: antibiotice de 2 feluri. In acele momente nu ai cum sa nu fii fericit ca traiesti intr-o era in care s-a inventat asa ceva si ca medicina a evoluat si te poate ajuta.

 

Am tinut sa va spun asta pentru ca - de prea multe ori - avem impresia ca remediile naturiste trateaza. Ele nu trateaza ci mascheaza doar.



#2
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 14 iulie 2018 - 16:42

Sau poate ameliorează. Nu putem ști exact. Având în vedere că omenirea a crescut atâta vreme cu ajutorul remediilor naturale, nu cred că sunt chiar așa apa de ploaie. Dar, poate nici plantele nu mai sunt ce-au fost....



#3
andaghe

andaghe

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.396 mesaje

Postat 14 iulie 2018 - 16:44

M-a frapat faptul că au descoperit rămășițe de oameni preistorici care aveau tratamente realizate împotriva infecțiilor (cercetare chimica a compoziției am înțeles că au făcut). Din plante. Și nu acestea erau cauza decesului.



#4
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 14 iulie 2018 - 16:46

Sau poate ameliorează. Nu putem ști exact. Având în vedere că omenirea a crescut atâta vreme cu ajutorul remediilor naturale, nu cred că sunt chiar așa apa de ploaie. Dar, poate nici plantele nu mai sunt ce-au fost....

 

minunat a crescut, murind la 20-30 de ani de febra, pojar si sepsis. Plantele sunt exact ce erau si inainte, cu anumite efecte, dar limitate. In orice caz nu sunt eficiente in toate bolile, de aceea s-a si aprofundat cercetarea in domeniul sintezei de medicamente.



#5
andacos

andacos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 27.306 mesaje

Postat 14 iulie 2018 - 18:57

Sau poate ameliorează. Nu putem ști exact. Având în vedere că omenirea a crescut atâta vreme cu ajutorul remediilor naturale, nu cred că sunt chiar așa apa de ploaie. Dar, poate nici plantele nu mai sunt ce-au fost....

Inainte de folosirea medicamentelor pe scara larga,durata d eviata era foarte redusa.Deci omenirea a crescut,pina pe la maxim 30 -40 ani!!!La 40 erai deja foarte batrin!!!

 

Cred ca un tratement naturist poate ameliora, dar nu vindeca.Doar in combinatie cu tratamentul medicamentos.

 

edit  vad ca si roxanaz a scris cam acelasi lucru


Editat de andacos, 14 iulie 2018 - 18:58 .


#6
redactor

redactor

    Membru VIP

  • Administrators
  • 14.054 mesaje

Postat 14 iulie 2018 - 19:46

Da, apropo de asta - eram odata in Creta la cetatea Heraklion - si ghidul ne povestea viata din timpul acestei cetati antice. 

Si da - ne-a spus ca oamenii traiau max 33 de ani ... 

Atunci m-am intristat dar m-am gandit ca eu - atunci eram pe la 35 de ani si mi se parea ca asta inseamna tinerete.

 

Ghidul ne-a povestit ce mare era mortalitatea infantila, cat de des se murea la nastere, cate molime si boli decima cetatea in fiecare an.

 

Da, desigur ca aveau si ei ierburi .. insa acestea sunr frectii la piciorul de lemn.

 

Suntem norocosi sa avem antibiotice si vaccinuri. DIn acest motiv - speranta de viata a oamenilor urca constant.





Etichetat si cu sinuzita

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -