Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Hot coffee


1574 raspunsuri la acest subiect

#901
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 11 martie 2020 - 09:58

Neata! Poftiti la un ceai negru!

 

Pe la noi situatia e tare gri. Vad ca Norvegia a trecut de 400 de persoane infectate. Locul 4 in lume dupa Italia, Coreea, Iran. Aproape toti sunt in carantina acasa. Exceptie 5 sau 6 care au ajuns la complicatii si sunt la spital. Dar, inca mai vin oameni din vacante si prin urmare multi virusati.

Pentru copii s-au inchis tot felul de activitati dar inca nu scolile. Vom mai vedea.



#902
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 11 martie 2020 - 10:30

[cit]

un ness cu lapte și de la mine

 

Si la noi e gri situația . Luni un ministru neamt din landul nostru a propus ca cei stau in Alsacia și muncesc/ au școala in Germania sa rămână acasă  [bang] dar ei școlile nu le închid .

Ar fi cam catastrofa , sunt 45 de mii de persoane care trec granița zilnic. 

Pe de alta parte la liceu la cel mare in clasa paralela sunt deja trei cazuri, ( asta ce știm noi) 

Au fost in vacanta la ski in Italia. 

 

 

 



#903
Otiliav

Otiliav

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.234 mesaje

Postat 11 martie 2020 - 10:41

Judoka, pai nu suntem departe. Cea mare a mea a avut coleg intors de la ski din Italia. De martea trecuta e in carantina. Dar luni a venit la scoala prima ora. Pana au plecat toti acasa ca nu le mergea bine sistemul de ventilatie. Iar ieri imi spune ca are o colega a carei mama e in carantina. S-a intalnit saptamana trecuta cu o prietena care e virusata.



#904
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 11 martie 2020 - 10:44

Of Judoka, cazuri confirmate de coronavirus ? La noi s-a spus clar ca ptr un singur caz se închide tot. Scoala, firma, etc. 

Ieri patronul era împacientat ca la iesire oamenii nu păstrează distanța de 1m intre ei. Dar în autobuz cum stam?!


#905
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.868 mesaje

Postat 11 martie 2020 - 10:54

Dana, 

nu știu  [fri] au avut simptome și vin din regiunea afectată . 

mai am o colega care tușește , dar ea are istoric de cancer, chimioterapie, ia medicamente zilnic. Rămâne acasă mai mult preventiv , ar fi nasol pt ea gripa. 

 



#906
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 11 martie 2020 - 18:25

Eu am lăsat balta știrile ca o iau razna  [batcap] , ma uit la Corbul Alb pe HBO, despre R Nureev. L-ati văzut? Imi place grozav.

Imi place sa ascult rusă, sunt cuvinte, expresii pe care mi le amintesc. Si cu ioana sonoră e faina. Si mie imi plaaaaace baletul. 



#907
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.650 mesaje

Postat 11 martie 2020 - 20:10

Eu ma uit la stiri :) sa vedem ce naiba se intampla. Ai mei nu se mai pot intoarce in ro, ca ii baga in carantina. Nu am chef sa ii las sa ii bage in carantina in romania.

Eu de maine lucrez de acasa pe perioada nedetermintata. Jumatate din firma lucreaza de acasa, jumatate merg la lucru.

Scolile insa nu sunt inchise iar fie-mea merge maine la film cu clasa yeeei.



#908
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 11 martie 2020 - 20:39

Mai bine acolo cu tine, macar nu esti îngrijorată în plus. 

Si vrei sa lasi fața la film ? 

Eu m-am reîntors la stiri, rezultatul este ca Ale a șters toate clantele,  intrerupatoarele cu spirt. 

Trebuie să mă gândesc serios ce program de lecții sa-i fac.

Si-a facut deja temele la mate si romana, la engleza trebuie sa-i listez fișele, si-a facut cont pe site-ul dat de dirig si face testele de acolo, dar doar 1/2 clasa e acolo. Dirig încearcă sa-i mobilizeze, dar n-are pârghii sa-i oblige. 

Of, eu cred ca scoala va fi închisă peste 22 03. 



#909
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 11 martie 2020 - 21:42

La noi e așa și așa . In oraș totul normal . Copii veniți din Italia direct in carantina. 
azi am stat 1+1 ore in meeting cu covid19. Delegațiile in ro sunt suspendate toate . 
noi putem face Homeoffice toți .

dar eu după 4 luni jumate nu am net  [fri]  [smulgpar]

masine merge slava Domnului, 

azi mi se stingeau monitoarele . Le- am spus ca dacă îmi dau un pistol ii împușc pe toți . In mod normal ma mutam la alt birou. Dar aveam 1000999 de aplicații deschise și nu am baterie la laptop.

ci technicianu cica luni [alcool]

am adus - o acasă sa o pună bărbatul .

copii merg la școala normal .

dar neonoarty e amânat . 
au teatru și concert Acu la sf de Martie . Vom vedea. 



#910
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 11 martie 2020 - 21:54

Didi, bravo pt cele 2 facultati! Nu e putin lucru. Le-ai facut pe ambele la stat, la buget? Daca da, se putea atunci? Ca acum stiu ca doar una o poti face la stat, la buget (adica fara bani), urmatoarea/ urmatoarele le platesti (tax)((

 

monica,

amândouă au fost la stat. In 1999 a fost ultimul an ca student fără taxa. Eu încă nu o absolvisem pe prima. Pt mine sociologia a fost un salt. In cibernetica eram total Paralela . In plus ca absolvent ulterior eram tratată diferențiat , in bine. Sau poate ca aveam alta viziune. Am avut bursa pe toate semestrele in care nu am avut in ASE . 
sesiunile erau puțin diferențiate . Și și 22 mai am predat lucrarea in ASE / susținere și pe 23.05 aveam examenul de psihologie in sociologie in anu 1. 
am făcut statistica cu Dumitru Sandu . Ptiu ce bun era. In sfârșit înțelegeam și eu statistica după 5 ani de cibernetica și statistica .. 

a fost o decizie buna.

nu am spus la nimeni . Nici măcar prietenului meu:)

eu învățat pt școala de șoferi și aveam ore. Dar am dat istorie și algebra . Floare la ureche. Am intrat cu bursa, normal . 
fratii mei știau , pt ca unul l- am pus sa îmi scoată diploma de bac și unul locuiam la școala de șoferi . 
Imi era teama ca ma cearta . Dar au fost mândri , ba cred ca mai mândri decât fuseseră când intrasem la ASE . 
ca sa ma duc la București le- am spus ca ma duc la mărire . Și am fost la mărire :)))) la ASE . Ce mi- au ieșit pasentele atunci . Am stat in cămin cu o Pretena . Ea a picat . A intrat ulterior la Iași . Și mi- a botezat copilul  8 ani mai târziu 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -