Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Hot coffee


1574 raspunsuri la acest subiect

#61
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.650 mesaje

Postat 04 septembrie 2018 - 14:40

Cresc Dana fetele noastre :).

 

Noi am inceput ieri scoala. Ultimul an de primara.

Acum ne agitam cu gimnaziul. Maine trimitem dosarul :)))



#62
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.869 mesaje

Postat 07 septembrie 2018 - 10:09

Buna dimineata [:)] ladies,

 

Mult succes celor care a inceput scoala.

 

Noio luam de la capat luni. Pt cea mica avem deja rechizitele cumparate, ei primesc o lista cand incepe vacanta. E un lucru f bun, se evita  buluceala de la inceputul anului din librarii. Cei mari au primit cartile, le au pus coperti, etichetat.

Singura mea grija sunt profesorii la cel mijlociu, pt ca se schimba, in special la engleza si franceza. Sa vedem ce noroc are.

In rest, in week end pe langa casa, mai aranjam pe aici.

 

o zi frumoasa [flo2]



#63
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 07 septembrie 2018 - 11:46

Hello fete. 

 

Eu una ma gandesc tot mai serios sa-mi inchid contul pe DC. Tot ce-i bun si frumos cam are un sfarsit si se pare ca l-am cam atins. 

 

In rest, nimic deosebit .

Scoala o incepem si noi luni, i-am luat lui Alex rechizite, adica caiete si penar, ca la noi este anul scolar si penarul, zici ca le mananca asa le strica. Manualele probabil le va primi luni si atunci vedem ce coperti are / n-are. I-am luat trening, adidasi are si i-am luat niste tenisi foarte faini, ghiozdanul e cel de anul trecut. 

 

Am o zi proasta la serviciu, am mai spus asta: zici ca au innebunit toti.  [zirea]

Bine macar ca am scapat de caldura, ieri a plouat torential si s-a facut frig. Am spalat geamuri si perdele (poate de-asta a plouat) si Alex m-a ajutat, apoi a zis sa-i dau 20RON ca merita ptr cat a muncit.  [zirea] I-am spus sa-si ia gandul, ca pe mine nu ma plateste nimeni ptr munca in gospodarie. Azi are de sters praful, tot pe gratis si asta.  [fri]

 

Ma duc la treaba. Vreau acasaaa !  [smulgpar]



#64
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.650 mesaje

Postat 07 septembrie 2018 - 11:51

Nuuuu Vio :(((((.

 

Maya a avut ieri prima dictare :(. Aici incep in forta din prima saptamana.

Greu, greu la inceput pana ne intram in ritm.

 

Eva era super happy ca azi incep antrenamentele pt crossul din oct.



#65
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 07 septembrie 2018 - 14:59

Dana, te înțeleg . DC avea altceva. Păcat ca admnii nu au știut ca membrii ( unii ) fac totul.

eu am grupul de mămici pe FB și e minunat. Rar, dar mai frunzărească DC. Nu prea am ce  [:)]

 

in rest, am revenit din Ro. Am început serviciul. Sapt  viitoare avem un event cu firma. Mai vin și 2 colegi care au plecat la lidl. Sunt curioasa dacă revin la noi, mai ales ca projectul lor a picat. Revin



#66
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 07 septembrie 2018 - 15:03

So, in ro a fost superb, mai puțin administrația locală . Trebuia sa trimită pensia intr- un cont. Al mamei. Contul ei, pensia ei, buletinul ei.

 

nu a mers sa ma identific cu buletinul german ( pe care am și numele de fata, a trebuit ăla românesc ca e musai CNP și poliția locală etc . 

In rest, funcționari câte frunza și iarba. Ești șocat când vii dintr-o administrație in care funcționarul muncește și face tot.

 

nuuu, in ro unul da numere de ieșire / intrare , unul caută hârtia in bibliorafturi și unul muncește . Așa ceva  [alcool]



#67
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.869 mesaje

Postat 07 septembrie 2018 - 18:55

Cand ma pregateam sa o incurajez pe Dana, mi s-a labartat o reclama frumoasa pe ecran. 

E adevarat dc s-a schimbat mult, daca mai sunt cateva subiecte active. Fb nu am si cand imi beau cafeluta mai intru pe aici.  [il] 

 

Cu rom, no comment, de ex pe litoral mi s-a parut fiecare pe felia lui, sa scoata bani si gata ori ca sa ai turism de calitate iti trebuie infrastructura  : trotuare cazute, plaja mancata, lipsa acuta a locurilor de parcare  [zirea] , de la Eforie la Constanta se fac si doua ore. Ceva pozitiv n-am prea remarcat. La sf., cireasa de pe tort, am facut o indigestie.

Am tras o fuga intr-o zi pana la Balcic, am mancat excelent la un restaurant pe malul marii si nici nu ne-a rupt la bani.

C est la vie.



#68
Mik

Mik

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.241 mesaje

Postat 19 septembrie 2018 - 11:47

Fete dragi, profic ca merge forumul.  [:)]

 

La noi toate sunt in viteza de croaziera : job, liceu, facultate. In plus e o vara luuunga, continua sa se coaca fructele in gradina, cald si bine. 

 

In Romania nu am avut de a face cu administratia, insa am vazut peste tot lume foarte amabila si cumsecade. Chiar si daca sunt posomoriti (cine stie ce necazuri aveau pe cap), sunt amabili. La mare in Ro nu mai mai fost din anii '80 si nu mi-a  placut niciodata ca era mult prea multa lume. Mie imi plac colturile izolate cu plaja mica si fara atractii turistice : tiribombe, vinzatori de floricele si ochelari de soare, etc. Adica sa stau eu la soare pe gustul meu si sa nu ma deranjeze nimeni nici vizual, nici sonor.  [fri]

 

Va pup pe toate in grup.



#69
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 29 septembrie 2018 - 22:12

Salutare, salutare!

 

mik, Mai bine ca nu ai treaba cu administratia. 

 

Nu Mai scriu, ca iar Ma enervez. Parca toti Sunt urmasii gardianului din cel Mai iubit pământeni de Marin preda.

 

——-

 

so, am luat bilete la Ed Sheeran [pk] . Mergem cu toții  [fiesta]

Am văzut ca in 03.07 vine și in București  [biz]



#70
carolinah

carolinah

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.568 mesaje

Postat 09 decembrie 2018 - 11:44

Hello Ladies!

N-am mai citit nimic demult despre voi. Mi-e dor de discutiile noastre. Ce mai faceti? Cum sunteti? Se apropie Craciunul [pegeam] . Ce planuri aveti?

 

Haideti sa na reunim din nou: Aqai, Mik, Didi, Mcoca, Judoka, Dana-Vio, Devo, Buflea, Antmil, Lili, Monica, Letitia, Carolyne, Michelle, J G, Anais, Otilia si celelalte pe care poate le-am uitat - haideti sa ne mai povestiti de voi!

 

Incep eu - cum ziceam, ne-am repatriat anul asta. Suntem incantati de iarna, de zapada, de familie. Am avut noroc sa gasim joburi bune, echipe faine. Sigur ca avem si probleme (unele destul de serioasa) ca oricare, dar una peste alta, suntem ok.

 

Desi locuim deocamdata intr-un apartament de inchiriat si nu avem nu stiu cat spatiu, anul asta adunam familia la noi in Ajun. Se pare ca sunt cunoscuta ca fiind cea mai "Christmassy" din familie [:-)))], asa ca ne adunam la noi. Vom fi 12.




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Astăzi, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -