Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Hot coffee


1574 raspunsuri la acest subiect

#571
mcoca

mcoca

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.650 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 10:31

Vio, ma bucur ca ai reaparut!

 

Cum e clasa a 5-a?

La noi e un salt urias de la primara unde nu sunt teme (sau daca sunt dureaza 10 min) si totul e o dulce lalaiala la gimnaziu. Are un program f incarcat cu multe ore la scoala (termina 2 zile la 4h30 si 2 la 3h30) pe care si-l mai incarca si ea de buna voie.

au la pranz 1,5h de pauza si ea in 2 zile face alte activitati extra in pauza aia, s-a inscris in totul de comitete si comisii.



#572
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.869 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 10:34

Nu stiu ce sa-i iau lui Ale de sarbatori / ziua ei. A zis ca vrea bani [:-)))] sa-si cumpere o tableta. Ca celeilalte tablete i-au dat in cap asta vara, iar, ea si cu vara-sa. 

 

Te gândești sa i iei tableta sau nu intra in discuție ?

 

Incep sa mi fac i idee despre ce vor cadouri: unul vrea boxe bluetooth , fii mea vrea puzzle , jurnalul lui Greg , caseta de bijuterii , ceva de îmbrăcat , etc .

Am de unde alege .  [:)]

Dar aștept sa mai treacă doua aniversari , încep din Decembrie . In plus , poate găsesc ceva pe la târgurile de crăciun . 



#573
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 11:17

Vio, ma bucur ca ai reaparut!

 

Cum e clasa a 5-a?

La noi e un salt urias de la primara unde nu sunt teme (sau daca sunt dureaza 10 min) si totul e o dulce lalaiala la gimnaziu. Are un program f incarcat cu multe ore la scoala (termina 2 zile la 4h30 si 2 la 3h30) pe care si-l mai incarca si ea de buna voie.

au la pranz 1,5h de pauza si ea in 2 zile face alte activitati extra in pauza aia, s-a inscris in totul de comitete si comisii.

 

Hello, si eu ma bucur sa te vad !  [flo2]

Clasa a5a e faina.  [fri] Am vrut sa o mut la o scoala mai buna, stii vorba cu pomul-laudat etc, si pana la urma am lasat-o la vechea scoala. 

Ii place mult. E incantata de colegi, doar 7sunt din vechea clasa, e incantata de profesori, de materii.  [fal]  [:-)))] Sper sa o tina tot asa !  [pk]

Are ore de la 8-13 3zile/sapt si de la 8-14 doar 2zile/sapt. In particular face 1ora franceza/sapt si merge la un curs de IT 1.5ore/sapt. La inot nu mai merge, desi ar vrea, ptr ca i-ar incarca programul prea mult.

Invata mult, mai mult fara ajutor. S-a adaptat foarte bine la clasa 5a si are note bune. E foarte mandra de ea ! Si eu la fel !  [flo2] Mai putin pe telefon, citeste mult, desi acum vin tezele si a cam lasat deoparte cartile pana la vacanta. 

S-au facut alegeri ptr seful clasei si a ratat la 1vot, cica e adjunct, dar munca toata ea o face. De', seful clasei e un baiat. Anul asta o las asa, dar daca si la anul e la fel, n-o mai las sa faca munca lui. Ori e sefa, ori nu . 

M-am intiiiiiiins !  



#574
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 11:21

Nu stiu ce sa-i iau lui Ale de sarbatori / ziua ei. A zis ca vrea bani [:-)))] sa-si cumpere o tableta. Ca celeilalte tablete i-au dat in cap asta vara, iar, ea si cu vara-sa. 

 

Te gândești sa i iei tableta sau nu intra in discuție ?

 

Incep sa mi fac i idee despre ce vor cadouri: unul vrea boxe bluetooth , fii mea vrea puzzle , jurnalul lui Greg , caseta de bijuterii , ceva de îmbrăcat , etc .

Am de unde alege .  [:)]

Dar aștept sa mai treacă doua aniversari , încep din Decembrie . In plus , poate găsesc ceva pe la târgurile de crăciun . 

 

Nu-i cumpar eu tableta, isi strange bani si poate completam ptr o tableta buna. Asa am facut si data trecuta. 

I-am comandat ceva carti, romana si engleza, ceva haine si cam atat. De la rude/prieteni o sa primeasca bani si de ziua ei si de sarbatori, asa ca o sa se stranga. 



#575
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 15:55

Salutare,

 

monica La mulți ani copilui de 11 ani [fiesta]

 

J, in ce clasa e nr 1 al tău ? Aveți abi ani asta ?

 

nu mai știu ce s- a discutat . 

Azi am fost la servici, pt un seminar despre feedback . 

Ach, 

olivia,

 

da, am multe grupuri de prietene . 

De ex am niște prietene de familie . Ne întâlnim la 2-3 luni noi fetele la restaurant . Toate mămici. 

Vorbim despre tot, mai puțin despre teme legate se soți. Se întâlnesc și ei. 

Sau ne vedem și cu copii.

 

am prietene care sint la servici. Ma ajuta extrem de mult sa discut o problema de servici. 

Și tot așa. 

Minele sint românce , altele nu. Unele sunt aici, altele nu. 

Serviciul e stresant , ca oricare . Dar lipsa lui mi- a fost crunta. 

La servici nu fac chestii repetitive . E frumos dar obositor sa faci și inventezi numai chestii noi. 

 

maine pleacă soacra . A fost tare bine. 

Si așa am aflat ca bărbatul neu e var cu Sabina de aici după forum  [:D] . M- am prins Acu ceva ani când am văzut numele după piatra de mormânt a socrului meu, dar când vorbind cu soacra mea despre o ruda de- a iei , am știut exact la cine se referă :)

 

revin



#576
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 16:20

Otilia, 

autocorectul te- am rebotezat.

 

intre timp venise copilul de la orchester și am ajuns acasă. In 2 ore pleacă la dans.



#577
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 17:05

J,

 

cine face școala de șoferi?

 

eu mi- am propus ca al meu copil sa facă școala de șoferi cu 16 ani și examenul cu 17.

 

apoi ca conduce 1 an pana la 18 cu noi in mașina . 

 

Noi gândeam ca o sa renunțam la o mașina cu creșterea copiilor. Bărbatul ori e in avion ori pe bicicleta . Dar iarna folosește mașina . Și, încă nu merge sa împărțim o mașina . Ne călcăm pe cozi, egal ca lucram in aceeași clădire  [alcool]



#578
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 15 noiembrie 2019 - 17:10

Cu școala,

 

depinde de copil. Ai au avut clasa 5-6 mai dificila . 

Cel mare a înțeles mersul și merge foarte bine. 

A luat locul 3 in clasa 8-a și un premiu de excelenta. 

In schimb asta mic, care îmi e clar mai inteligent decât cel mare, nu învață nimic, nici caietele nu și le- a sortat are note proaste. Dar zau ca nu mai mișc  un deget. Sa rămână repetent. 

Ne termina cu nervii pe toți . El le știe pe toate, și are tot el gura la note proaste. 



#579
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.869 mesaje

Postat 17 noiembrie 2019 - 11:03

[quote name="DidiAlex" post="8624934" timestamp="1573830300"] J, cine face școala de șoferi? eu mi- am propus ca al meu copil sa facă școala de șoferi cu 16 ani și examenul cu 17. 

 

Cel mare. A făcut teoria pe sf verii , am așteptat după actele de la primărie , după care a luat examenul teoretic ( la mustață ) și acum a început orele. 

Dezavantajul este ca creste asigurarea la mașina  [batcap]

 

Didi, pustiul, l as ajuta, am tot fost pe la școala pt comportament, dar eu cred ca și profesorii sunt exagarati, nu știu cum e la voi. De ex. dacă vorbește neîntrebat e trecut in caietul clasei, dacă a uitat tema de doua ori, a primit la germana ora de stat extra la școala plus trei foi de lucrat de pe o zi pe alta. Când trebuia sa ma văd cu dirigintele  [smulgpar] imaginează-ți la asemănare fratele geamăn a lui Ponta( și la caracter la fel) 

Si cu profesoara de franceza s a luat la cearta pt doua puncte neacordate, avea dreptate, dar cu gura mare, de m- a sunat ea acasă seara  [alcool]

Mai avem numai 6-7 ani de tras.

 

hai ca m am lungit....

 

o duminica frumoasa  [fiesta]



#580
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 17 noiembrie 2019 - 14:24

Salutare, cum sunteti ? 

Am o intrebare. Ati pus aparat dentar copiilor voștri, cum s-au adaptat ? 

Avem programare în decembrie sa-i monteze disjunctorul si apoi arcadele. Dar disjunctorul asta ma îngrijorează teribil. Si cu cat citesc mai mult cu atât mai tare ma ia groaza.  Sa-i dau mâncare pasata 6 luni ?! 

Zicea cineva ca aproape s-a înecat copilul cu mâncarea, ca aluneca pe lângă chestia aia si apoi ii cade direct în gât ! 

Alexandra vrea neaparat, ca de! e la moda ! dar nu stie în ce se baga !! 

Am dus-o si la dentistul meu si a zis ca ar fi bine sa-i pun aparat, dar cred ca fac cu capul în următoarele 6 luni !!



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -