Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 2 voturi

Hot coffee


1574 raspunsuri la acest subiect

#1561
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.869 mesaje

Postat 27 mai 2020 - 14:24

de ce a fost operata?  si trebuiesc controale regulate [fri]

 

e ca un fel de telefon fara fir cu tine

 

Pai scriu si eu ce ma framanta, nu stiu daca intereseaza asa mult anumite aspecte.
Acum doi ani s a operat pe cord, de DSIA, (are un patch asa ii zice ? [batcap] ), si va trebui monotorizata cativa ani, mai ales ca este in perioada de crestere, plus ca a fost porcaria aia de virus.
Iar spitalul e la vreo 90 km, de asta nu a fost usor cu deplasarea (eu mai mult , ca ma stresez mereu in orasele mari cu parkingul si condusul)  [smulgpar]



#1562
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 27 mai 2020 - 14:43

Oh J, nici nu m-am gândit la asta! Ma bucur sa e totul ok !  [flo2]  [pup]



#1563
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 27 mai 2020 - 14:44

J,

 

am dat cautare pe net..nu imi zice nimic DSIA.  Imi pare rau!  dar bine ca e bine copila. Sanatate multa. [pup]

 

nu mai sunt deloc uimita ca ai tensiune &co.  Laura ta e mitittica. asa s-a nascut? acu 2 ani erai pe DC. nu stiu cum rezisti fara sa explodezi [flo2] ..nici cuvintele nu mi le gasesc acu, cand incerc sa iti scriu [ups]

 

 

mai mai mai..eu scriu in primul rand pt mine pe DC. ma relaxeaza fantastic.  imi aduc aminte cand eram in alaptare si ma chinuia la propriu, cand citeam ca nu sunt singura imi trecea instant, dupa formula: cand ma uit la mine, ma ingrozesc, cand ma uit in jur, ma linistesc.



#1564
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.869 mesaje

Postat 27 mai 2020 - 15:20

J,

 

nu mai sunt deloc uimita ca ai tensiune &co.  Laura ta e mitittica. asa s-a nascut? acu 2 ani erai pe DC. nu stiu cum rezisti fara sa explodezi [flo2] ..nici cuvintele nu mi le gasesc acu, cand incerc sa iti scriu [ups]

 

 

 

Pai tocmai ca si eu ma linistesc cand scriu, citesc pe dc, imi place sa citesc si sa invat de la altii, sa scriem despre nimicuri sau despre lucruri mai grave. 
 

Da, am fost destul de in priza atunci, dar s a intamplat repede. Dsa ( defect septal intra atrial)este defect din nastere , crapaura intre atriile inimii. Chestia e ca am descoperit tarziu, [alcool] la un control de rutina, de asta scriam ca pediatrul mi se pare f competent. Ea facea mititica si sport atunci destul de intensiv.
De cand au descoperit si pana la interventie a durat f putin, 3-4 luni, dotarile exceptionale, medicii profesionisti. Chapeaux. Vineri s a operat, luni eram acasa, am stat cu ea in salon. Nu a lipsit decat cateva zile de la scoala, s a refacut f bine. 

 



#1565
Judoka02

Judoka02

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.869 mesaje

Postat 27 mai 2020 - 15:21

Oh J, nici nu m-am gândit la asta! Ma bucur sa e totul ok !  [flo2]  [pup]

Mersi  [flo2] dana



#1566
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 27 mai 2020 - 16:27

Am fost, i-au facut vaccinul în brat.

A zis ca a durut-o puțin, acum nu mai are nimic, picteaza.

Zice dr ca s-ar putea sa se inroseasca locul sau poate febra usoara. Dar nu e obligatoriu.

Se pare ca sunt doar 2doze. 

Policlinica este încuiată. Nu închisă, încuiată. Fiecare pacient are programare la ora x si vine asistenta la usa principala, ia temp si apoi ne lasă să intrăm. Am văzut si alte asistente care preluau pacienti la intrare. 

Asra este. O făcuram si pe asta. 



#1567
dana vio

dana vio

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 4.969 mesaje

Postat 27 mai 2020 - 18:05

Am si eu un fix. Scuza-ti-ma. 

Am vorbit cu prietena mea. Mama ei a murit de cancer de col uterin la 42ani, ea si-a facut vaccinul asta după ce a născut, dar nu vrea sa-l faca fetei !  [batcap] ptr ca are o prietena medic in Belgia care asa o sfătuiește. Deși ginecologul din Ro o sfătuiește sa-l faca. 

No, Si ne mai miram !!  [batcap]  [batcap]

 



#1568
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 27 mai 2020 - 18:05

Hello Ladies, caldura mare... azi am mers si venit pe jos de la serviciu si m-am topit. sa vad cum ma descurc maine, o sa merg cu bicicleta. .... acum stau pe terasa in curte cu un pahar de vin si ascult cum mr T imi tot ofera optiuni de deals cum sa-si castige mai mult screen time. sunt lacrimioarele inflorite si au un miros seara, ceva de nedescris. vecinii mei au un "lan" de ele ... eu am semnificativ mai putine si le tin sub control sa nu se inmulteasca mai mult, altfel la un moment dat te napadesc. weekendul asta mai am de plantat 2 tufe de za inaltimii, casa cred ca e cu 10 grade bune mai calda sus decat jos. va las si voua un pahar de vin apoi ma duc pe la un serial [/url]

superba grădina ta! Imi place mult și mobilierul. Si noi vrem ceva asemanator. 

 

Dl sot a muncit sa o aranjeze grădina așa, ori ați băgat muncitori?

 

azi și maine la noi sunt 40’c .. va merge ac ul NON stop. 

 

 

 



#1569
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 27 mai 2020 - 18:13

Pai tocmai ca si eu ma linistesc cand scriu, citesc pe dc, imi place sa citesc si sa invat de la altii, sa scriem despre nimicuri sau despre lucruri mai grave. Da, am fost destul de in priza atunci

. Nu a lipsit decat cateva zile de la scoala, s a refacut f bine.

 

wow, prin ce greutăți ați trecut!

Ma bucur ca acum e bine. Câți ani are acum, va mai avea operații ori e complet refăcută ? 

Sanatate multă! 

 

Si mie imi place forumul tot din aceste motive. 



#1570
lili_mar

lili_mar

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.367 mesaje

Postat 27 mai 2020 - 18:25

Ce fain este si la tine, Aqai :)

 

Fleur, cand ne-am uitat am cautat un apartament cu cel putin o baie jumatate. Tocmai din cauza lui Alex. Cate usi a luat in cap saracul cand statea cu noi si mergea la scoala... Se trezea dimineata, punea prosopul de baie pe jos, dadea drumul la apa si se culca la loc, pe prosop. Eu sufar tare de caldura. Avem doua instalatii de aer cond portabile dar amandoua merg prost. Dl husband a propus ieri sa cumparam unul de pus in geam. Nu am nimic importiva dar parca vad ca eu sunt aia care va trebuie sa il monteze si sa se ocupe de instalatie pt ca el are doua maini stangi. Astazi este punctul maxim, maine o sa fie mai putin cald si vineri ploua. Sper... 




Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Astăzi, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Astăzi, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Astăzi, 10:27

  • Alăptare 🤱🏻

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:57

  • Burtica 35

    Roxana3001
    - Astăzi, 09:02

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -