Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Marsul Diasporei


13 raspunsuri la acest subiect

#11
DidiAlex

DidiAlex

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 6.128 mesaje

Postat 15 iulie 2018 - 08:50

Luna, 

 

iti urez succes!

 

———-

 

acu o luna, a fost o trupa românească de teatru in Heidelberg . Era o sala plină, 150-200 de romani. 

 

Pana sa înceapă piesa lu Caragiale O noapte furtunoasa, a început sa vorbească unul,  despre statul paralel și schimbarea Constituției ..... etc etc... după câteva minute mai multe persoane l- au oprit și i- au transmis organizatorilor ca nu așteptau asta, ca nu vor politica. Cine e interesat, merge la vot, și apoi datul din gura e lucru gratuit. Cam toată lumea a susținut - o. 

 

———-

ca fapt divers din diaspora !

 

 



#12
Luna75

Luna75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.770 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 00:21

Ma refeream la dreptul de a obtine prin referendum dreptul de a avea o Regina.Astept,totusi,si alte pareri,caci cu o singura parere nu imi pot forma o opinie corecta,desi mie mi se pare justificata treaba!

In ceea ce priveste Diaspora,sa stii ca intr-adevar e destul de devastata,insa, inca pe orbita desi e jale mare!

Unul il vrea pe Pluto,altul pe Neptun,eu as paria pe Jupiter,caci si eu am preferintele mele .

O mai incurc cu echinoctiul si cu cu solstitiul ca nu sunt astrolog,si nici nu imi doresc sa fiu,pentru ca hodoronc -tronc s-a umplut Ro.de astrologi,cititori in stele,in carti,in rune si alte de asemenea .

Oricum,eu m-as califica cu brio ca Numerolog,caci ,de mic copil am urmarit numerele,nu cele de la matematica,ca nu inteleg o fractie si nici nu stiu cum se extrage un radical nici sa impart 154 la 4 insa,din intuitie , fara studii de specialitate,stiu exact sau pe aproape ce si cum caci sunt doar 9 importante ,restul doar combinatii si un soft bun,intuitie,un curs de 2-3 zile acolo,departe,in Malaezia si altul de 2-3 saptamani si Voila magie! faci bani mai multi decat un doctor,inginer sau arhitect!


Editat de Luna75, 17 iulie 2018 - 00:24 .


#13
Luna75

Luna75

    Membru matur

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunct
  • 2.770 mesaje

Postat 17 iulie 2018 - 00:36

Apoi eu recomand cu caldura lumii,sa imbratiseze cu drag aceste meserii caci tot cautand si sapand nimicul se poate ajunge la Luna ,cu o naveta spatiala bineinteles,la Soare chiar nu se poate caci nu ii place daca cineva ii calca teritoriul.

Revenind la Luna,e misterioasa si rece,aparent! Daca o urmezi cu atentie,poti sa te trezesti cu un Luceafar al lui Eminescu reinventat in asa fel incat el,insusi marele Eminescu nu ar crede ce si cum ,insa nu va spun mai mult caci trebuie sa imi rezerv drepturile de autor.

Glumim,ne jucam,dar cine imi garanteaza pe Forum,ca cineva nu imi fura ideea si apoi eu,raman cu buzunarele goale  [:)]



#14
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 18 iulie 2018 - 19:43

Primaria NU a dat aprobare pentru mitingul diaspporei din 10 august.

 

Asa ca eu zic sa va intalniti la o cafeluta in Piata Victoriei.




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

  • Bagajul de maternitate 👜

    BiancaDragnea
    - Ieri, 08:13

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -