Sari la conținut

Sari la conținut


- - - - -

Mamici de Februarie 2019 (Bulgarasi de Februarie 2019)

sarcina gravida februarie 2019 mamica

95 raspunsuri la acest subiect

#61
GeaninaM86

GeaninaM86
  • Membri
  • 4 mesaje

Postat 26 septembrie 2018 - 21:08

Buna! dpn 14.02.2019, la fel ca Geanina. Eu am o curiozitate! cum arata burticile voastre? a mea nu e cine stie ce marisoara...
Burtica mea este destul de vizibila .

#62
AndreeaNechita

AndreeaNechita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 27 septembrie 2018 - 11:05

Bună mămici! Vreau sa va întreb cum stați cu durerile de burtica (în special în partea de jos a abdomenului). Eu am avut în 2 zile și m-au ținut câteva ore bune. Nu sunt extrem de puternice în intensitate.....dar suficient cât sa ma nelinișteasca. Va pup și sa avem sarcina usoara P. S avem 18 sapt și 4 zile [:)]

Buna,stai fara grija daca durerile nu sunt f intense,aceste dureri sunt normale mai ales in aceasta perioada cand ne creste cel mai rapid burtica,organele se strivesc constant,uterul este in crestere si ligamentele se intind :) sarcina usoara !



#63
monicaflorentina

monicaflorentina
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 27 septembrie 2018 - 11:56

Buna mamici.  Mai e cineva? Si eu nasc in februarie...avem 18 saptamani...putine probleme dar ne destindem in pat:)



#64
AndreeaNechita

AndreeaNechita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 27 septembrie 2018 - 17:57

Buna mamici. Mai e cineva? Si eu nasc in februarie...avem 18 saptamani...putine probleme dar ne destindem in pat:)

Buna mami, da suntem prezente,sanatate multa si sarcina usoara !! :)



#65
Teodutza17

Teodutza17
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 30 septembrie 2018 - 09:17

Buna ! :) ma bucur ca s-a rezolvat si esti bine, si eu la fel am sangerat din sapt 6 pana pe la vreo 12,acum avem si noi 20 si suntem f bine,ai facut testul de trombofilie si a iesit negativ ?

 

Buna. Am facut testul de trombofilie si am 3 mutatii, dar acestea reprezinta risc scazut de trombofilie, iar doctorul ginecolog mi-a zia sa iau aspenter preventiv, iar hematologul acid folic toata sarcina. Sper sa fie totul bine in continuare.


#66
anytzz1

anytzz1
  • Membri
  • 8 mesaje

Postat 01 octombrie 2018 - 18:38

Buna mamici. Mai e cineva? Si eu nasc in februarie...avem 18 saptamani...putine probleme dar ne destindem in pat:)

 

buna, și eu tot in Februarie nasc. Acum am 19+6 zile 



#67
Bibi288

Bibi288
  • Membri
  • 1 mesaje

Postat 13 octombrie 2018 - 11:20

Buna!;) Am 21 de saptamani si sunt curioasa sa va intreb daca v-ati confruntat cu o durere de burta ca si cum v-ati deranjat la burta de la anumite alimente... de aproximativ o zi ma confrunct cu aceasta durere, daca o pot numi asa, deoarece nu ma doare constant, ma lasa, ba ma ia si nu este o durere urata, ci doar ca si cum esti putin deranjat. Este ceva normal? Nu am mancat nimic deosebit, pur si simplu cred ca anunite alimente nu imi mai priesc:)).... alte simptome nu am, am morfologia de trim. 2 in cateva zile, iar cand am fost la doctor ultima data a zis ca am o sarcina de vis. :)



#68
Alexae

Alexae
  • Membri
  • 6 mesaje

Postat 22 octombrie 2018 - 15:14

Buna!;) Am 21 de saptamani si sunt curioasa sa va intreb daca v-ati confruntat cu o durere de burta ca si cum v-ati deranjat la burta de la anumite alimente... de aproximativ o zi ma confrunct cu aceasta durere, daca o pot numi asa, deoarece nu ma doare constant, ma lasa, ba ma ia si nu este o durere urata, ci doar ca si cum esti putin deranjat. Este ceva normal? Nu am mancat nimic deosebit, pur si simplu cred ca anunite alimente nu imi mai priesc:)).... alte simptome nu am, am morfologia de trim. 2 in cateva zile, iar cand am fost la doctor ultima data a zis ca am o sarcina de vis. :)

Azi am avut și eu un episod asemenator, însă nu cred ca este de la mâncare. Mămici credeți ca pot fi contracții? Eu am și o presiune în zona pubisului de vreo 3 zile. Mi sa recomandat no spa și repaus la pat pana ajung mâine la medic. Voi va confruntați cu astfel de situații?

22 săptămâni, dpn 23 februarie



#69
AndreeaNechita

AndreeaNechita

    Nou venit

  • Membri
  • Punct
  • 19 mesaje

Postat 22 octombrie 2018 - 18:15

Azi am avut și eu un episod asemenator, însă nu cred ca este de la mâncare. Mămici credeți ca pot fi contracții? Eu am și o presiune în zona pubisului de vreo 3 zile. Mi sa recomandat no spa și repaus la pat pana ajung mâine la medic. Voi va confruntați cu astfel de situații? 22 săptămâni, dpn 23 februarie

Buna mamici !! Eu cred ca sunt contractii braxton hicks

si eu le am si sunt normale atata timp cat te tin cateva secunde si sunt cateva pe zi ,eu am fost azi la doctor si am vb despre asta si a spus ca sunt normale



#70
miha.m2

miha.m2
  • Membri
  • 3 mesaje

Postat 26 octombrie 2018 - 05:44

Bună mamici , cum sunteti cu sarcina ? Noi data nasterii o avem pe 17 februarie  am băiețel.  Burtica mea nu e asa mare ,a voastră cum e ? Cat de activ e bebe? Sarcina usoara  !





Etichetat si cu sarcina, gravida, februarie 2019, mamica

Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - Ieri, 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Tantrumuri bebe 1 si burtica care pune presiune

    Deutzuk
    - Ieri, 22:26

  • Sarcină

    Erika91
    - Ieri, 21:11

  • Cum am aflat că sunt însărcinată?

    Ana1298
    - Ieri, 18:14

  • Prin Italia cu bebe in burtica

    Pau26
    - Ieri, 14:55

  • Ma copleseste oboseala

    ZDenisa
    - Ieri, 14:42

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -