Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Avem Veveritel pe ghetar!


786 raspunsuri la acest subiect

#761
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 12 iulie 2018 - 09:58

Vai de capul copiilor, inca scoala.... brrr!!!!

 

anja, da, plozii e la scoala. Plini de “entuziasm”. Sunt asa satula de spleen si fite ce nu va pot explica. Da si tu niste poze de vacanta sa mai spalam ochiii obositi.

 

Fleur, ati ajuns cu bine?



#762
Ioana_Pos

Ioana_Pos

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 18.083 mesaje

Postat 12 iulie 2018 - 10:11

Buna dimi,

 

Miha, valeu! Sper sa ploua in curand la voi ca e groasa rau treaba. Imi place de magazinele care se mobilizeaza sa sustina fermierii locali. Sper sa ii ajute.

 

Viv, bafta cu casa. Multa munca si frecus ai tras, sper sa se termine in curand.

 

Rox, care e cu spleenul? Blanosul sau Eva? Sau ambii?

 

Mianna, si eu tin cu Croatia ca nu cred ca au castigat vreodata. Astia la mine la munca ziceau zilele trecute ca Franta a jucat bine, deci slabe sanse sa iasa cum vreau.

 

Marion, si noi tot o saptamana dar inca ii piseaza invatatorul. Nu stiu ce spera sa mai obtina, ca la ce cald a fost si frumos cred ca mai au copiii chef de scoala cum as avea eu de facut probleme de trigonometrie. 



#763
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 12 iulie 2018 - 10:16

Ioana, ambii, blanosu e of corz leader, sor-sa e pe urmele lui ca maimuta. 

Si mie mi-ar placea sa castige Croatia duminica.... vedem ce si cum :)



#764
danielag

danielag

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 9.114 mesaje

Postat 12 iulie 2018 - 10:23

Ioana, asta e o bucată din Zimmer care îmi place mult:

 

 

Rox, răbdare multă (fără tutun), n-ai ce să le faci  [pup]

 

Marion, sănătate multă!

 

Anja, mie îmi pare ciobănesc caucazian. Soră-mea are unul și e mare, are cam 80 de kg.

 

Viviana, spor la finalizat acte și branșamente.



#765
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 12 iulie 2018 - 10:53

Daniela, habar nu am ce o fi "cutu":))) Iti dai seama l-am cumparat de pe sosea....din portbagajul masinii si asa zise vanzatorul: ciobanesc carpatin. Cinstit l-am luat in 10 min, ca era frumos,  nu m-am gandit la ce va fi. Inca mi-e frica sa nu moara. Am auzit tot felul de povesti....



#766
Fleurdelise

Fleurdelise

    Membru de baza

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 8.938 mesaje

Postat 12 iulie 2018 - 11:25

Anja, sa va traiasca cutzu, sa creasca mare sanatos si voinic. Am avut si eu ciobanesc carpatin la bunici, era spaima satului cand rupea lantul, Ciobanel il chema. Foarte destept si atasat de noi, de tata si de mine, desi ne vedea doar de cateva ori pe an.

 

Am ajuns cu bine, multumesc Rox de intrebare. Suntem la Iasi si nu la Caraibe, anul asta chiar nu ne am dorit Caraibe, poate la iarna.

Suntem acum la gradina la taica miu, e tare frumos. Bunicul si nepotul sunt in extaz.

 

Spre Iasi am calatorit cu microbuzul, nu mi a placut. Circulatie infernala, depasiri pe contrasens, soferul a circulat cu viteza mare in curbe de ne a intors stomacul pe dos. Noroc ca baiatul a dormit mare parte din drum. Am trecut in tromba pe langa 2 accidente groaznice, au figurat si la stiri, 4 morti, autocar, microbuz si 2 sau 3 masini mici implicate. Mi am facut o cruce mare ca am ajuns teferi. La intoarcere sigur luam avionul la Bucuresti.

 

In rest, acasa e...acasa. Fiecare coltisor de casa, gradina, oras imi aduce aminte de copilarie si tinerete.

E cald dar nu e canicula, e suportabil.

 

M am mirat cat de ieftin e mobilul si internetul in Ro, uau. Am luat cartela Orange cu 8G internet la un pret derizoriu fata de Canada, la cateva min primesc sms ca mi au upgradat gratuit la 30G, bam bam.

 

Mancarea in tara e, ca de obicei, fantastica. Taica miu produce in solar niste rosii gigantice. Traiesc cu cas si rosii, o nebunie.

 

Cam asta de la noi. Daca se abate cineva prin partile Moldovei pana pe 14 august, dati semn si va las nr meu de mobil.



#767
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 12 iulie 2018 - 12:32

Ha, ha, ha Anya. 

si o prietena de-a mea si cumnata mamei mele au luat catelusi din Bran de pe capota masinii.

Prietena mea dupa 6 luni l-a dat cuiva la tara ca se facuse imens.

Cumnata mamei inca il mai are, il tine in curte si are o cusca imensa. Imi vine pana la jumatea pulpei. Catelusul nu cusca.



#768
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 12 iulie 2018 - 12:34

Ma enerveaza ca tot nu se incaca normal formatul paginii. imi este din ce in ce mai greu sa citesc, de scris nu mai zic nimic.



#769
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 12 iulie 2018 - 12:34

Anja, sa iti fie de bine concediu si plimbarile! Catelul e superb si se va face mare , destept si loial. Noi suntem pe malul Bistritei, dupa ce trece prin barajul de la Bicaz, nu au fost probleme. A iesit apa cat sa intre in cateva gradini, dar atat. Cativa zeci de km mai sus, inainte de baraj, a fost f rau. Incluiv oameni morti, case distruse complet, drum national distrus. Oricum, a ploua foarte mult vara asta, pamantul musteste de apa in gradina, rosiile mi se ingalbenesc, buruiana insa creste ca Fat-Frumos.

 

Viviana, enorm de multa bataie de cap aveti! Ma bucur ca macar acum esti ajutata de barbat. Spor la tot ce aveti de facut! 

 

Ioana, zboruri line sa ai, la ce aglomeratie de drumuri se anunta la tine! 

 

Mihaela, foarte aiurea cu lipsa de apa. Trimit de la mine, ca avem prea multa [:)]. Concediu placut! Sa va intoarceti sanatosi , relaxati si mai bogati sufleteste dupa asa o excursie! 

 

Fleur, vacanta placuta! Suna minunat ce povestesti, sunt zile pe care le vei pastra in suflet mereu! Eu sunt acasa, la Piatra insa. Nu avem planificat nici un drum in Iasi. Daca ti se face dor de munte si vrei sa vii incoace, mi-ar placea f tare sa ne intalnim!  [flo2]

 

Antmil, ganduri pozitive si pumni stransi si de la mine! Super tare ce vrei sa faci! 

 

Marion, sanatate multa! 



#770
Laura25

Laura25

    Membru VIP

  • Moderators
  • 20.664 mesaje

Postat 12 iulie 2018 - 13:05

viviana, eu am problema cu formatarea paginii pe laptop acasa, dar pe calc de la serviciu merge bine. Nu am facut nimic nici acasa, nici aici, nu stiu sa te ajut, doar zic ca te inteleg [pup]




Panic Questions

  • Bebe 1 aniÈ™or greutate mica

    lar
    - apr 22 2024 17:43

  • Bebe 1 an greutate mică

    lar
    - apr 22 2024 17:30

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

Last Blogs

  • Testul de toleranta la glucoza

    BiancaDragnea
    - Astăzi, 09:36

  • Planificarea pe etape

    RoxiMada
    - Ieri, 19:33

  • Organizarea garderobei - sfaturi utile

    Ana1298
    - Ieri, 18:19

  • A 15a postare

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 11:33

  • Cea mai asteptata ecografie

    Roxana3001
    - Ieri, 11:06

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -