Sari la conținut

Sari la conținut


* * * * * 1 voturi

Avem Veveritel pe ghetar!


786 raspunsuri la acest subiect

#61
Marion9

Marion9

    Membru junior

  • Membri
  • PunctPunctPunct
  • 1.196 mesaje

Postat 16 mai 2018 - 14:19

Ziua buna si de la mine!

Nu reusesc nicicum sa ma adun, am o mie de ganduri in cap si un milion de treburi nefacute. Valizele stau goale, imprastiate prin mansarda parca ne invita la o alta vacanta.

Zilele astea a fost foarte cald, noroc ca se mai racoreste ca numai mare si soare visez iar ce a mai ramas din luna asta si iunie nu se anunta prea prietenoase cu mine.

Copilul mare a plecat in un fel de tabara cu clasa, au umblat prin padure si m-a anuntat profesorul ca il chinuie alergia. Azi au fost la un lac, sper sa fie mai bine.

 

N-am reusit sa ajung sa o vad pe Anja, tare rau imi pare. Sper ca i-a placut si poate mai vine o data.

 

Succes copiilor la teste si teze!



#62
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 16 mai 2018 - 20:15

[pk] Gata, in sfarsit am scos bicicleta din portbagaj. A naibii baterie grea mai e.

I-am umflat rotile, am facut o tura. Acuma sunt acasa moarta de oboseala.

Dimineata am fost la casa, m-am intors la apartament, in drum mi-am cumparat un nou aspirator, am mancat ceva, m-am dus la garaj cu fii-mea si acuma ma odihnesc.

 

E misto aspiratorul, are si 2 perii rotative pentru par de animale, una pentru covor si una pentru canapele. L-am luat si redus cu vreo 330 de lei.



#63
anja

anja

    Membru senior

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunct
  • 3.397 mesaje

Postat 16 mai 2018 - 21:44

Buna seara! Am revenit si nu am apucat sa citesc din urma...Suntem franti de oboseala, copiii au masurat 27000 de pasi zilnic:)))) Amsterdam-ul e frumos, muzee, canale, restaurante..Am prins 2 zile ff cald...O zi am fost la "muzeul satului" langa Amsterdam, la Zaandik. Ne-a placut...

Din pacate, nu am vazut-o pe Marion, poate in alt oras:)))

Recomand hotelul, a fost OK. Pun si poze maine dim, acum, motai la TV:)))

Urmeaza niste zile zapacite de tot. Copiii au si teste la scoala, si campionat la tenis si concurs de pian sambata... Am ajuns sa ma bucur cand pierd meciurile, ca nu mai facem fata:)))



#64
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 17 mai 2018 - 02:53

 

 

E misto aspiratorul, are si 2 perii rotative pentru par de animale, una pentru covor si una pentru canapele. L-am luat si redus cu vreo 330 de lei.

 

eu am un aspirator shark...sincer mi-a distrus mocheta. trage asa de bine...ca s-a dus jumatate din ea, toata  cutia aspiratorului e 3/4 fire mocheta si poate  restul praf si ce o mai fi... ce aduce Pepper din curte.

intr-un fel abia astept sa-mi pun parchet...



#65
michelle-usa

michelle-usa

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 19.697 mesaje

Postat 17 mai 2018 - 02:58

william e in teste grele...are examenul final la matematica sapt viitoare.

astazi doamna le-a spus ca media la examenul final anul trecut a fost de 68%. lor le trebuie cel putin76% sa avanseze la geometrie anul viitor...deci cam jumatate din sudenti nu au avansat si au repetat materia . groaznic! 

 

in rest la noi astazi a plouat...ploaie torentiala, cu tunete si fulgere...ceea ce nu prea se intimpla la noi decit 1-2 x/an...a stat pepper numai in bratele mele.

pe William a treb sa il iau de la scoala cu 1 ora inainte...ca era ciuciulete de ud si ii era frig (deh in panatlini scurti subtiri…) plus ca tot tuseste si muceieste de vreo 2 sapt.



#66
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 17 mai 2018 - 07:32

neata tuturor

 

Viviana, ce aspirator ai luat? (sa stii ca n-am inteles daca ai facut o tura cu masina sau cu bicicleta.... :) oricum te felicit pentru oricare :) )

 

anja, bine ati revenit!

 

michelle, succes lui Will la testari.



#67
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 mai 2018 - 08:20

Am facut tura cu bicicleta.

Da, merit felicitari. Ca nu am primit deloc incurajari ci numai:  e prea stramt locul pentru baterie si nu ai sa poti, vezi ca poate cade usa de la garaj ca are o balama proasta, ai grija sa nu incurci bornele, umfla rotile la bicicleta la nu stiu cati bari, ai grija sa nu cazi sa-ti mai rupi vreun osisor, e prea intuneric... Cu alte cuvinte am primit stimulari multiple  [:D]

Nu as fi suflat niciun cuvintel despre demersul meu, dar m-a sunat cand eram in drum spre si cand i-am spus de ce nu pot vorbi au inceput sa curga mesajele pe whattsup.

 

Nu ma bag sa scot masina ca e fooooarte stramt locul. Spatiul de manevra e foarte redus, in fata la vreo 3-4 metri sunt alte garaje nu se iese direct in strada. E un spatiu inchis cu porti cu 6-7 garaje pe o parte, tot atatea pe partea cealalta. 



#68
viviana

viviana

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.324 mesaje

Postat 17 mai 2018 - 08:24

Aspirator am luat Rowenta Silence Force. E el putin mai greu dar aspira foarte bine. Si e facut in Franta.

 

inainte am avut un Samsung. Mic, usor, fara sac, numai ca se incinge dupa vreo 20 de minute de folosire si se opreste pana la racire. Si nici bine nu mai trage chiar daca i-am spalat filtrele.



#69
roxanaz

roxanaz

    Membru VIP

  • Moderators
  • 26.452 mesaje

Postat 17 mai 2018 - 08:52

mie mi se strica periile de la aspiratoare. cum nu dau eu, nu pot sa ma pronunt de ce se intampla asta vesnic :))))



#70
Ella73

Ella73

    Membru VIP

  • Membri
  • PunctPunctPunctPunctPunctPunctPunct
  • 13.294 mesaje

Postat 17 mai 2018 - 09:22

Servus pinguini

 

La noi e frig si ploua  [zirea] si m-am trezit cu durere de cap, noroc ca lucrez de-acasa.

 

Noi avem 2 aspiratoare Dyson...cel mare, pe care il foloseste doar Marco...si unul mic, cu baterie (se poate folosi ca aspirator normal sau de mana), pe care-l folosim amandoi pt chestii marunte...amandoua au diverse perii, cel mic se poate folosi si pt masina...suntem ft. multumiti de marca asta si nu am lua alta...vreau sa le iau si alor mei unul, ii astept sa zica de care vor, atunci cand vin la noi.

 

Prietenul cu care ne-am vazut aseara se va casatori vinerea viitoare..merg doar la starea civila, ei 2 si cu martorii...am stabilit sa mergem la anul impreuna in Romania (el a fost cu noi in 2004 si i-a placut tare mult), vor sa vada Bucovina.

 

Astept cu nerabdare concertul de maine seara si weekend-ul lung  [pk]

 

O zi faina sa aveti.


Editat de Ella73, 17 mai 2018 - 09:22 .



Panic Questions

  • SughiÈ› bebe in burtica

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:58

  • Secretie vaginală abundentă

    Mihgaandrei
    - apr 18 2024 16:57

  • Scădere in greutate

    SaraMaria26
    - apr 17 2024 19:00

  • Fată sau băiat

    Nataliaracila
    - apr 06 2024 20:17

  • MiÈ™cările bebeluÈ™ului

    catalinabd
    - apr 04 2024 05:53

Last Blogs

  • Bebe s-a intors deja, 28 saptamani

    marile11
    - Ieri, 22:17

  • Dublu test pozitiv È™i nopÈ›i întregi nedormite!

    Ana1298
    - Ieri, 17:26

  • Gata vacanta!

    Andreeaflore1991
    - Ieri, 16:16

  • Minunea asteptata din burtica

    RoxiMada
    - Ieri, 15:26

  • Nasterea prin cezariana

    AdrianaBlo
    - Ieri, 10:27

Ultimele aprecieri

  • andacosPoza lui %s

    andacos
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • monicaboPoza lui %s

    monicabo
    ii multumeste lui

    szivarvany
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • OtiliavPoza lui %s

    Otiliav
    ii multumeste lui

    Laura25
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • ElkiaPoza lui %s

    Elkia
    ii multumeste lui

    ioana
    pt. aprecierea acestui mesaj

  • - TOP 50 reputatii -